401 Shares 1026 views

Freddie Mercury: biografia legendy

Solista „Królowa” legendarnego zespołu, autor wielu piosenek Freddi Merkuri, którego biografia będą rozpatrywane przez nas dzisiaj, był bardzo niezwykły człowiek. On nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki świata. Mimośród, który wyświetlany na scenie, a jego niesamowite malowniczych zdjęć były zapamiętywane przez długi czas nie tylko swoich fanów, ale ludzie z dala od świata muzyki.

Freddie Mercury: A Biography. dzieciństwo

Urodzony Farrukh Bulsara (to prawdziwe nazwisko artysty) w 1946 roku 05 września w mieście Zanzibar, stolicy wyspy Unguja. Rodzice nazwie imię chłopca, co znaczy „szczęśliwy”, „piękne”. W 1954 Farrukh udał się żyć z dziadkiem w Panchgani i poszedł do szkoły. Zawsze był dobrym uczniem, grany sport, ale przede wszystkim lubi malarstwo i muzykę. Śpiew, poświęcił cały swój wolny czas, czasami to oznaczało naukę. Dyrektor szkoły, gdzie uczył chłopca zauważyli jego zdolności wokalne i napisał list z propozycją zorganizowania rodzicom Farrukh naukę gry na fortepianie. Koledzy jego nazwisko wydawało się zbyt skomplikowane i nazwali go po prostu Freddie. Tak rozpoczął swoją drogę do sławy Freddie Mercury.

Biografia artysty: pierwsze sukcesy

Jako nastolatek dwanaście lat, przyszła gwiazda z czterema przyjaciółmi założył zespół i zaczął działać na wszystkich szkolnych imprezach. Po ukończeniu szkoły średniej, Freddie postanowił kontynuować studia w College of Art w Londynie (on i jego rodzina przeniosła się do Anglii w 1964 roku). Na wakacjach próbuje zarobić trochę pieniędzy, ponieważ rodzina była słaba, i zwrócił dużo bardziej zapomnieć o muzyce. Na studiach, facet spotkał wokalistę „Smile”, zaczął uczestniczyć w ich próbach. W 1969 roku, Freddie kolejny Roger Taylor otworzył mały sklep, gdzie sprzedawany zdjęcia Freddie i innych ciekawych rzeczy. W tym samym roku, Freddie zaczął mówić w grupie „Ibex”, aw 1970 roku zajął miejsce wokalisty „Smile”. Z jego inicjatywy, zespół został przemianowany na „Królowa”. Zmienił nazwisko Freddy, stając rtęci (z ang. „Merkury”, „Merkury”). Wiele piosenek na pierwszy album, wydany w 1972 roku, a dla kolejnych punktów, zostały napisane przez Freddie Mercury.

Biografia artysty: jego kariera solowa

Zespół grzmiał na całym świecie z występów, zyskała miliony fanów, uczestnicy zaczęli odczuwać prawdziwe gwiazdy. Freddie zmienił jego wizerunek: włosy krótko obcięte i zapuścił wąsy. W 1984 roku, korzystając z krótkiej przerwy w harmonogramie wycieczki i wakacje, pierwszy nagranych kompozycji solowych, a w 1985 roku ukazał się album. Wkrótce po tym jak prasa doniosła o poważnej chorobie piosenkarza, ale on zaprzeczył temu całkowicie. W 1989 roku muzyk zamiast iść z grupą kolegów w następnej rundzie, czas nagrywania nowych piosenek. Ale w rzeczywistości, powodem, że nie był twórczy impuls i niemożność mówienia Freddiego na pogorszenie stanu zdrowia.

Freddie Mercury: A Biography. życie osobiste

W 1969 roku artysta poznał Meri Ostin, z którą mieszkała razem przez siedem lat. Pomimo faktu, że zerwali, Freddy nazywa jej jedynym prawdziwym przyjacielem przez całe życie. Muzyk jest również przypisane do romansu z aktorką Barbara Valentin. życie osobiste piosenkarza zawsze tajemnicą, ponieważ on nigdy nie dał jasnych odpowiedzi na pytania dziennikarzy, że to niemożliwe, aby zrozumieć, co naprawdę jego słowa, które – fikcją, i że – żart.

Freddie Mercury: śmierć

W 1991 roku, 23 listopada aktor ogłosił wszystkim, że cierpi na AIDS, a następnego dnia już go nie było. Freddy stał się legendą, a nawet teraz, po ponad 20 latach od jego powstania, to pozostaje inspiracją i przykładem dla wielu młodych muzyków.