771 Shares 7517 views

Alexander Kuprin „Shulamith”: podsumowanie rozdziałów i opis

W opowiadaniu „Shulamith” A. I. Kuprin pracował od jesieni 1907 roku i opublikował je w 1908 roku z dedykacją dla I. A. Buninu. Począwszy od tego roku, A. I. Kuprin tworzy trzy krótkie historie o miłości, pierwszy, który był „Shulamith”. Egzotyczne, z zapachem przypraw starożytnych i prezentuje Kuprin „Shulamith”, podsumowanie, które można dowiedzieć się z artykułu.

Rozdział pierwszy – bogaty i wspaniały Salomon

Daleko poza granicami Palestyny, gdzie mądrzy i pojednawcze zasady Salomona porozrzucane mu chwałę. We wszystkich krajach, dużych i małych, zaskoczony mówić o nim, bo jak go nie było ani urody, ani mądrości lub bogactwa. A król zbudowany przez siedem lat, wielkiej świątyni Pańskiej i do trzynastu – pałacu w Jerozolimie. Na ich prac budowlanych niezliczone tragarze, drwale, cieśle, odlewanie i tłoczenie mistrzów i pracowników. Być może, ale nie mniej ludzi pracuje dla faraonów w budowie piramid. Najbardziej cenne gatunki drzew, najbardziej delikatne tkaniny – i pościel, i jedwab i wełna, wszystko ozdobione złotem, marmur, kamienie szlachetne, fioletowy i niezliczonych innych klejnotów udał się do budowy świątyni i pałacu Salomona oraz pałac dla swojej ukochanej żony Astiz. I wokół pałacu król rozkazał przerwać ogrody i parki, a nasadził winnicę. Trade rośnie bogactwo Salomona, a jego kraju i jego poddanych. Jego statki udał, i w basenie Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. Spośród wszystkich krajów przybywali do Jerozolimy, kupców i przeprowadza niespotykane i niewidoczne skarby. Opisuje budowę Kuprin ( „Shulamith”). Fabuła nie daje całkowitej wrażenie zakresu budownictwa.

Rozdział drugi – życie pełne zadowolenie

Od każdej zabawy król odmówił, a on chciał uruchomić natychmiast. Miał ogromny harem, a ponadto coraz konkubiny, przyniósł ze wszystkich krajów podksiężycowym, którzy byli w stanie zadowolić króla, a muzyka i taniec, i śpiew, i mówić, i inne sztuki. Salomon był nieopisanie piękny z jego jasną skórę i czarny agat oczy i długie gęste rzęsy, są one otoczone i szkarłatne usta. A jego ręce były w porządku – i białe, i mocny. Ale kiedy położył je na głowie pacjenta, uzdrawiał. Nosił król, bez usuwania starego pierścień z napisem w języku hebrajskim. Jesteśmy posłuszni królowi i czołgać się dzikich zwierząt. On spokojnie gładził lwy i tygrysy, lamparty i pantery. O ciesząc się każdą chwilą życia mówi Kuprin ( „Shulamith”). Podsumowanie drugiego rozdziału – opis przyjemności.

Rozdział trzeci – wielka mądrość

Bóg dał Salomonowi wielką mądrość, ale został przygnieciony przez nią. Król dowiedział wiedzę magów i wróżbitów, i zrozumiał, że to nie była boska wiedza. Nauczył i pogańskie obrzędy, ale inne niż dzikie pijaństwa i coś znaleźli. Ale remis wiary w Salomon nie zabraniają – choć każdy najlepiej jak można, chwalić swoich bogów. A król zobaczył, że mądrość i wiedza nie daje osobie spokój i szczęście. I burdensomely czuł. I wszyscy umierają w ten sam sposób, że osoba, która głupie zwierzę. Nietrwałość wszystkiego, co wiedział Salomon mówi Kuprin ( „Shulamith”). Podsumowanie jego dążeniu to potwierdza.

Rozdział czwarty – spotkanie w ogrodzie

Po długim święto z przebiegłych ambasadorów Salomona nie mógł spać i przybył w to wspaniałe, pełne igliwia i zapach ogrodu rezedy. Usiadł w prosty płaszcz, pogrążony w myślach o tym, jak utrzymać pokój między mocarstwami. A król słyszy czysty i delikatny żeński śpiew, która płynie z jamy ustnej haired w prosty golubenky sukience. A król poprosił ją, aby pokazać swoją twarz i kontynuował swoją piosenkę. Okazuje się, że wiał wiatr, i widzi jej króla, w sile jego wczesnych lat z szkarłatne kwiaty w ciężkim włosów. A wszystko to świeci w słońcu poranka. „Jesteś najpiękniejszą z ludzi, których znam” – mówi jej król, którego patrzy się z podziwem. Dowiaduje się, że jej nazwisko Shulamith, a ona była winna przed braćmi. King, ciągnie ją do niego, prosi o jej rodzinie i prosi, aby powiedzieć, gdzie ona mieszka. Obiecuje jej, że nawiedzi ją w nocy i powiedział, że jego imię Salomon. Jest to początek wzajemnych uczuć – tak to wyświetla podsumowanie. Shulamith Kuprina mają być szczęśliwi i czekamy na ich króla.

Rozdział piąty – sprawiedliwy wyrok

W tym dniu on wykonany wyrok. Był otoczony przez dworzan w bogatych szatach i strzeżone przez żołnierzy w złotej zbroi. Mądrze, uznał w pozwie o skradziony skarb i postawić sprawców karane. Zrozumiał, jak podzielić dziedziczenia że opuścił ojciec trzech braci, i pozwolić im odejść w spokoju. I druga rzecz o dziedzictwie króla postanowił sprawiedliwie. Solomon zdecydował przypadek kradzieży pieniędzy z trzech dostawców. Rozpoznał złodzieja i oszusta, a po tym jak przyznał się do kradzieży. Sądził sprawę i każdy chciał zobaczyć ten dzień szczęśliwy. I tylko jedna osoba odmówił – Kapłan-jasnowidza. Co to zwiastuje, jeden uczy się, kiedy czyta podsumowanie „Shulamith” Kuprin.

Rozdział szósty – oczekiwanie na pierwsze spotkanie

Shulamith przygotowywał się na spotkanie z Salomonem, nie zdecydował za osobę, ale na boga pogańskiego – tak to było piękne. Sprzedała swoje kolczyki i kupił przyprawy, oleje i namaścił jego ciało. Ale kiedy Salomon przybył do jej okna, nie mogła znaleźć siłę i odwagę, aby ją umieścić. Sulamith usłyszał zostawiając ukochaną, a prowadził go szukać. Patrzyła na niego niemal do białego rana i znaleźli pachnące winnice. Ich wzajemne szczęście nie był koniec spotkania. Ścianki dla nich stało cedr, cyprys, kanapa – trawa, namiot i banner – miłość. Tak śpiewa nagłe uczucie Kuprin ( „Shulamith”). Podsumowanie szefowie studia nie nadaje się pięknem jej opisów.

Rozdział siódmy – pałac Salomona

Nie ukrywała przed Salomonem Shulamith że jest królem i wprowadził ją do swego pałacu. Jest to luksusowy, marmurowy basen skąpane jej niewolnikiem w wodach pachnące. Potem ubrała się w takiej ozdoby w którym jej piękno świecił jeszcze jaśniej. Król chciał uczynić ją królową, a Shulamith chciał być jego niewolnikiem. I ozdobić go królowi szlachetne kolczyki i doprowadził do jego przyjaciół na ucztę.

Rozdział ósmy – krótkie szczęście

Zaledwie tydzień ciesząc się ukochanej. Król nadał klejnotów Shulamith, mówiąc jej o właściwościach kamieni, gdyby nie widoczne przed. Ale nikt nie uczynił Shulamith naszyjnik piękniejsza niż była. Żaden kamień nie może być porównywana z Salomonem, ani z Shulamith podkreśla swoją miłość. Ich miłość była tak wielka, że nie może zostać zapomniane w głąb czasu. Były wielkie wojny i generałów na przejęcie królestwa i ziemie, ale mogą zapomnieć, ale to prosta dziewczyna z winnicy i mądry król zapamięta na zawsze. Jest to krótkie podsumowanie znaczenia i historii Kuprin „Shulamith”.

Rozdział dziewiąty – szczęście trwa

Przez cały tydzień oboje nie znudzi zaskoczony, jak błyskawicznie zdobył swoją miłość. I dlaczego tak się stało – nie ma wytłumaczenia. To cud, że zdarza się to rzadko. I z każdym dniem staje się coraz lepiej. I coraz bardziej uznają życie króla Shulamith. On z nim ukrywała niczego. Powiedział Salomon i królowa Balkis, który kochał zagadki i poprosić, by sprawdzić mądrości Salomona. Ale ukrywała ją przed wszystkimi nogami. Król zdecydował się grać dowcip z nią – z całym dworem królewskim znalazł sposób na to podniosło swoje suknie i każdy widział, że jej nogi są owłosione i krzywe. I więcej rzekł król, bo dużo wiedział i był mądry, a wszystko to trwało Shulamith z nim, kiedy umarł.

Rozdział dziesiąty – przebiegły plan

W starożytnej świątyni Izydy był serwis poświęcony wielkiej bogini, która zabiła i pokroić na kawałki i męża których pozostaje ona zebrane. Była to pierwsza część serwisu, a po drugie nie było tylko dedykowany. Świątynia była świetna, jak Salomon nie zakazują ich kultu obcych bogów. Jego pierwsza żona Astiz ulubionym był w tajnym pomieszczeniu świątyni. Stamtąd mogła obserwować wszystko dzieje. Ponieważ zaniedbał Salomona, chciała wrócić do niego. Do tego Astiz postanowił uwieść jednego z szefem straży królewskiej, Eliava. Tak dramatycznie opracowane podsumowanie historii „Shulamith”.

Rozdział Eleven – fatalny kontrakt

A w świątyni przygotowany na poświęcenie. Nie było palić pachnące, sprawia, że można zapomnieć o dymu i zaczął intonować żałoby niefortunne Isis. Astiz nazwał Eliava odurzony i przesłuchiwał go o Salomonie i dziewczynki. Obiecała nabrać na młodego człowieka, który zawsze będzie należeć do niego, gdyby Eliav zabić Solomona i Shulamith. On posłusznie zgodził.

Rozdział dwunasty – nieuchronny koniec

Na ostatni, siódmy noc rozmowy Solomona i Shulamith o wielkiej tajemnicy śmierci. Shulamith usłyszał szelest za drzwiami. Podbiegła do otwarcia drzwi i upadł, uderzył Eliava. Był pod wpływem narkotyków i posłusznie odpowiedział Salomon, że robią to nakazał Astiz. Shulamith wciąż żyje i podziękował Salomona, przybyła, aby go poznać. zmarła rano. To była sobota – święty dzień, kiedy nie można zakopać. Zwłoki psa może jeść. Najwyższy kapłan zapytał król, co zrobić z ciałem. Król milczał. Odszedł w sądzie, usiadł na tronie, i powiedział kilka słów do uczonych w Piśmie. Następnie wysłał wszystko i zostawić w spokoju.

Taka piękna i smutna historia napisana Kuprin – "Shulamith". Bardzo krótkie podsumowanie głów nie ujawnia cały urok tej wzruszającej pracy poetyckiej.