745 Shares 1309 views

Schemat sadzenia ogórków w szklarni, w szklarni, w glebie i w kracie. Jak sadzić ogórki?

Ogórki – kultura warzywo z rodziny dyniowatych, która jest popularna na całym świecie. można dostać świeże produkty przenośnik cały rok. Tego warzywa upraw w otwartym terenie, stacjonarne i szklarnie, szklarnie, a nawet na okna w domu. Formowanie krzewów i obwodu ogórka lądowania będzie zależała od sposobu uprawy.

Uprawa ogórków

Przed rozpoczęciem rosną rośliny, należy zbadać ich główne cechy charakterystyczne i warunki niezbędne do uprawy. Roślinny termofilową kulturą dla normalnego rozwoju i owocowania wymagają dostatecznej ilości wilgoci, światła. Ważne jest również, żyzność i strukturę gleby. Istnieje ogromna liczba odmian i mieszańców ogórka. Sól powłoka lub sałata, pcheloopyljaemogo lub gatunków samozapyleniu mają różne dojrzewania.

Ogórek na łóżku warzyw

Dorastając w otwartym polu – sposób, który nie wymaga dodatkowych kosztów. O gleby płodności opieki muszą być podejmowane w upadku. Wiosną ziemi wyrównanym poluzować glebę i wzbogaconą w mikro. Nie należy zapominać o rotacji. Najlepsze prekursorami ogórki są warzywa takie jak cebula, kapusta, papryka, pomidory, ziemniaki i groch. Siewnego temperatury gleby zaczęło się dwanaście do piętnastu stopni Celsjusza.

Jak sadzić ogórki w otwartym polu?

Przy wysiewie użyciu suchych lub wstępnie obrobionego materiału siewnego. Inokulum poddano obróbce cieplnej, trawione i moczono w roztworach pierwiastków śladowych. Zaszczepiono pasa dwustronnej sposób. Ogórki sadzenia schemat zależności od rodzaju i składu gleby.

Głębokość sadzenia jest następujący:

 • lekkie gleby – cztery do pięciu centymetrów;
 • ił – trzy do czterech centymetrów.

rozstaw dla różnych odmian dojrzewających są:

 • wczesne dojrzewanie – sześćdziesiąt siedemdziesięciu centymetrów;
 • W połowie i pod koniec – siedemdziesięciu do dziewięćdziesięciu centymetrów.

hybrydy ogórka zapewniają większą powierzchnię, rozciągającą się przejściem do licznika. Można również użyć dwustronnej taśmy serii. Schemat sadzenia ogórki z:

 • Odstęp między taśmami – dziewięćdziesięciu centymetrów;
 • Nawa – czterdzieści cm.

W otwartym polu można dopasować metodę do produkcji sadzonek. Pre-uprawiane rośliny w czasie wysiadania powinny mieć dwa lub trzy prawdziwych liści. Ogórki sadzenia schemacie, w którym tak samo jak podczas siewu nasion.

Cordon rośnie

Ogórki – kapryśna roślina. Są podatne na choroby, które znacząco zmniejszyć okres owocowania i jakość upraw roślinnych. Aby zwiększyć wydajność, można użyć Cordon rośnie. Bicz rośliny będą znajdować się w pozycji pionowej. sadzenia schemat ogórki na kracie przedstawione jak następuje:

 • rozstaw – jeden i pół metra;
 • korotkopletistye odmian pomiędzy otworami rzędu – piętnaście do dwudziestu centymetrów;
 • dlinnopletistye odmian między otworami w rzędzie – dwudziestu pięciu do trzydziestu centymetrów.

W środku Polaków popiera kalenicy montowane. Są one dość wysokość dwóch metrów. Wieże wybrana arbitralnie. Jednocześnie są one umieszczone w całym łańcuchu. Napięte między słupkami trzy poziomy drut na wysokości:

 • pierwsze – piętnastu centymetrów;
 • Drugi – metr;
 • trzecie – dwa metry.

Przez drut przymocowany plastikową sieć, której szerokość komórek piętnaście do dwudziestu centymetrów. Plaga ogórki na kracie czuje się świetnie. Za pomocą tej metody uprawy, są mniej podatne na choroby, w dłuższym okresie owocowania. Poprawa jakości produkcji warzyw.

Jak rozwijać wczesne zbiory ogórków?

rośliny ciepłolubne wyróżniają dat docelowych. Ogórków, są określone przez temperaturę gleby i środowiska. Zastosowanie szklarniach przyspieszy otrzymanie wczesnej produkcji warzyw.

Zamknięty przygotowanie gleby zaczyna się w marcu. Montowane nawóz leżał w szklarni. Jej warstwa powinna być co najmniej czterdzieści pięć centymetrów. Do ogrzanej zakresie zdobył jej pokryty klatki i maty. Trzy dni później, dodaje się do nawozu. Na nim umieszczony jest warstwą gruntu. Przepłukiwać ciepłą wodą. Gdy temperatura gleby w szklarni sięga dwadzieścia pięć stopni, sadzonki ogórka są sadzone w nim. Program sadzenia ogórków w szklarni powinny zapewnić pełny rozwój roślin. Pomieszczeniu używać odmian samopylnych. Rośliny sadzone są w parach w środku szklarni. Liczba roślin zależy od rozmiaru ramy. Zwykle od trzech do pięciu posadzonych roślin. Potem ramka jest pokryta maty na kilka dni.

szklarnie taśmowe

Uzyskaj wczesna produkcja może nie tylko za pomocą ramki cieplarnianego. Dobrym zbiorów zadowoli ogórki uprawiane w szklarniach. Ta metoda wymaga trochę koszt budowy konstrukcji szklarniowej. Jednak na początku produkcji jest warto.

W szklarniach korzystających nasiona ogórka wczesne dojrzewanie samopylnych odmian i hybryd. Glebę przygotowano w upadku. Dla pomyślnego rozwoju ogórki powinny być luźne i płodne. W tym celu należy dokonać nawóz organiczny. W celu zapobiegania chorób przenoszonych przez działania odkażania gleby.

Wiosną przed przygotowania wysokie wypukłości, aby nawóz. Taki sposób uprawy w szklarniach poprawi właściwości drenaż gleby. Rośliny będą silne i odporne na choroby.

Aby przyspieszyć otrzymanie początku produkcji w szklarniach, ogórki sadzone wcześniej uprawiane sadzonki w warunkach domowych. To wydarzenie odbywa się w drugiej dekadzie marca lub na początku kwietnia. W fazie czterech liści sadzonek gotowe do sadzenia. W tej glebie należy rozgrzać do piętnastu stopni Celsjusza. Trzy do czterech rośliny na metr kwadratowy – o gęstości pasków dwurzędowych, sadzenie ogórków w szklarni. Schemat lądowania z następujących powodów:

 • mezhdulentochnoe odległość – sto centymetrów;
 • nawa w taśmach – pięćdziesiąt centymetrów;
 • od otworów w rzędzie – pięćdziesięciu centymetrów.

Ogórka hodowano SHPALERNAYA lub pionowe sposób.

Obchodzi ogórek gdy rośnie

Na działce jest możliwość zastosowania różnych metod upraw roślinnych. Dość często łączą cieplarni lub metod szklarni i otwarty teren. Jednocześnie pielęgnacji roślin jest identyczna niezależnie od tego, jak rosną ogórki. Łóżka wymagają stałej rozluźnienie i usuwanie chwastów. Rośliny potrzebują dużo wilgoci, co czyni się do regularnego podlewania. Aktywnego wzrostu, normalny rozwój i wielki powrót upraw zapewnia regularne nawożenie.