676 Shares 5417 views

Mazurov Kirill Trofimovich: biografia i zdjęcia

Ten człowiek był wybitnym politykiem kraju Sowietów. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, że dał się poznać jako utalentowany organizator ruchu partyzanckiego na Białorusi. Jego niezwykłe usługi do kraju były naznaczone wieloma nagrodami. Historycy twierdzą, że Mazurov Kirill Trofimovich nigdy podjąć ważne decyzje w ciepło dłoni, tak aby osiągnąć wyższy poziom w jego politycznej karierze. On dokładnie rozważyć wady i zalety, więc prawie nigdy nie popełnił fatalne błędy.


znajduje się pamiątkowa tablica, która upamiętnia Mazurovo na fasadzie drogowego szkoły technicznej w Homlu. Na cześć polityka i uznana za jedną z ulic. A dzisiaj przedstawiciele wyższych szczeblach władz białoruskich nadal uważają Kirill Trofimovich wzór do naśladowania, jeśli chodzi o kwestie związane z zarządzaniem. Co było niezwykłe o biografii politykiem, a jak był w stanie dostać się do struktur władzy? Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo.

informacje biograficzne

Mazurov Kirill Trofimovich – pochodzący z miejscowości Rudnya, który znajduje się w pobliżu Homel.

Urodził się 7 kwietnia 1914 roku. Przyszły menedżer wzrosła ciekawy chłopca. Kiedy miał sześć lat, był już pisanie i czytanie. Naturalnie, nie mógł pomóc, ale być dumny z młodych Mazurov Kirill Trofimovich. Rodzina, w której się urodził, był duży i był najmłodszym dzieckiem.

dzieciństwo

Widząc, że wykazał wielką obietnicę, rodzice wysłał syna na studia do Homla, gdzie została podjęta w drugiej klasie szkoły specjalizującej się w szkoleniach dla transportu kolejowego ZSRR. Ćwiartka chłopiec był zdecydowany Rodion wuja, który pracował w warsztatach kolejowych. Matka i ojciec marzył, że młody Mazurov Kirill Trofimovich gloryfikować ich nazwy, która stanie się głównym specjalistą w systemie wyżej wymienionych środków transportu. Jest to jednak nieco inny los czeka.

krewni

Ojciec „oporny białoruski” działa tylko jako stolarz, ale był mistrzem wszystkich branż: mógł umieścić piekarnik rosyjski, pokrycie dachu, umieścić chatkę … Nie mógł usiąść i zawsze coś produkowanego przez jego kolegów mieszkańców. Jego dzieci, wolał, aby przywołać słowa, i rzadko kiedy są karane.

Matka Kirilla Trofimovicha był uosobieniem wieśniaczki. Pracowała w sprzątanie i wychowania.

Starszy brat Bazyli rozpoczął karierę jako budowniczy torów kolejowych, a następnie został sekretarzem komitetu powiatowego. Kolejny brat – Timothy – w wojnie domowej było rekwizycji wojownikiem, a po jej zakończeniu udał się na Syberię, a stamtąd przeniósł się do Barnauł.

Kolejny brat lidera partii – Simon – był również zaangażowany w budowę linii kolejowej, a następnie pracował przez jakiś czas w fabryce Gomel, a następnie udał się do krewnych w Ałtaju. Ale potem wraca do swojej rodzinnej Białorusi, a po wojnie, będzie działać jako kierowca w Mińsku.

Siostra Zofia dużej mierze powtórzone losy braci Siemion i bazylia: Budowa kolei, pracował w fabrykach, udał się do Ałtaju, a następnie wrócił do domu.

College road

Po ukończeniu szkoły średniej, młody człowiek idzie do lokalnego planowania College Road po studiach do zaangażowania się w budowę torów samochodowych.

Jednak w młodości Mazurov Kirill Trofimovich i marzył o innej karierze: chciał zostać pilotem myśliwca. Jednak werdykt przewodniczącego komisji lekarskiej, który podpisał niezbędne certyfikaty do wprowadzania aviauchilische była ciężka: młody człowiek nie może latać, bo jego wzrok jest słaby.

Rozpoczęcie pracy

W 1933 roku, Kirill Trofimovich Mazurov odbiera dokument o ukończeniu drogi College. A młody człowiek podejmuje pracę jako techniki drogowej dzielnicy Parichskogo regionu Gomel. Wykazując ciężkiej pracy i staranności w przypadku, że zyskała szybko po dodatniej stronie. Kilka miesięcy później chłopiec przeniósł się do regionu, gdzie Briańsk zaufanego wysokie stanowisko (kierownik działu drogi powiatowej). Ale wkrótce Mazur otrzymał wezwanie z biura rekrutacji i wysłał służyć ojczyźnie.

Rozpocznij karierę na linii partyjnej

Jest ona określana w wojsk kolejowych, a po opuszczeniu młody człowiek staje się instruktorem wydziału politycznego na Białorusi w / e.

Przez pewien czas pracował jako szef działu wojskowego kultury fizycznej lokalnego Komsomołu.

Na początku lat 40-tych Mazurov Kirill Trofimovich, którego biografia zawiera wiele ciekawych i niezwykłych faktów, pracuje w Gomel sekretarza komitetu miasta Komsomołu, a sześć miesięcy później jego roszczenia do stanowiska 1 sekretarz Komitetu Wojewódzkiego Brest Komsomołu.

lata wojny

Wkrótce potem Związek Radziecki została zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy i Mazur poszedł do przodu, aby bronić ojczyzny. Na początku był firmą instruktor polityczny, następnie powierzono mu stanowisko dowódcy batalionu, a następnie stał się Cyril Trofimovich instruktor działu politycznego jednego z armii południowo-zachodnim froncie. Studiach droga do wojny pokazał swoje najlepsze cechy i zamienił się w dzielnego, odważnego i zdecydowanego dowódcy. Mazurov Kirill Trofimovich, którego rodzina zobaczyła go jak tylko specjalista z kolei, na polu bitwy wykazała również wybitne zdolności organizacyjne.

inspiratorem partyzanci

Że był on w stanie skonsolidować i prowadzić ruch partyzancki na Białorusi.

W jednej bitwie Mazur został poważnie ranny, po czym trafił do szpitala. Po rehabilitacji Kirill Trofimovich dzieje kursy dowódców Armii Czerwonej. Lokalne kierownictwo partii powierzył misję młodego mężczyzny, który miał prowadzić działania wspierające za liniami wroga. Mazur był w stanie stworzyć wiele komórek Komsomołu w formacjach partyzanckich z Mińsk do Mozyrzu z Homel do Brześcia. Przywódca polityczny uczył robotników Komsomołu i skoordynowane działania struktur podziemnych. Kirill Trofimovich starał się partyzanci prowadzili bezwzględną walkę z faszystami na wszystkich frontach, wykazując żelazną wolą i męstwa.

Ciąg dalszy kariera polityczna

Po wojnie kontynuował Mazur wspinaczki politycznej Olympus ZSRR. On organicznie połączone ze strukturą aparatu PZPR. W późnych latach 40-tych Cyril Trofimovich został powołany drugi sekretarz i założycielem komitetu Miasto Mińsk partii.

W 1956 roku Mazur wziął jeszcze wyższą pozycję w hierarchii schodów KPZR. Został mianowany 1st Sekretarza Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Białorusi. Po prawie dziesięciu latach Kirill Trofimovich staje 1-te asystent przewodniczący Rady Ministrów ZSRR. Przez trzynaście lat pracował w odpowiedzialne stanowisko w ramach rządu radzieckiego. Mazurov Kirill Trofimovich, którego działalność koncentruje się na administrację publiczną, wkrótce został członkiem Biura Politycznego KC KPZR.

Ten wysoki status absolwenta kolegium drogi pozostał przez ponad 20 lat, co oznacza tylko jedno: Mazurova kariery polityczne mogą tylko pozazdrościć.

alias

Kirill Trofimovich nigdy nie zdradził ideały komunizmu, które okazały się wydarzenia w Czechosłowacji (w opowieści o tym, jak dostali „Praska Wiosna”). Naturalnie, strona sowiecka elita nie mógł reagować na wysiłki demokratyzacji w tym kraju. Oddziały te zostały wprowadzone, a kontrolę nad sytuacją było obowiązkiem Mazurova, że w drugiej połowie lat 60-tych był lepiej znany jako „General Trofimov.” Miał szerokie uprawnienia w Czechosłowacji w tym czasie. Mazurov Kirill Trofimovich, którego zdjęcia podczas „Praskiej Wiosny” jest często błysnęła na łamach gazet, to będą pamiętać, że aby rozwiązać ten problem w państwie słowiańskim chciał zamówić sobie Leonid Breżniew. Taki obrót wydarzeń w byłej organizatora partyzancka podziemnej było nieoczekiwane, ale rozkazy są rozkazy. Ogólne Trofimov przybył do stolicy czechosłowackiego, w celu uniknięcia rozlewu krwi. A on poradził sobie znakomicie z zadania.

Pomóc pracownikom podziemne i kolegów w warsztacie

Nie każdy wie, że zasługa Kirilla Trofimovicha nie ogranicza się do sfery administracji publicznej. W szczególności, był aktywny na rehabilitację dowódców partyzanckich, którzy z różnych powodów, stają się nie podoba reżimu sowieckiego.

Próbował też obalić i odeprzeć oszczercze oskarżenia przeciwko rządowi i partii figur. Jako polityk wniósł ogromny wkład w rozwój kultury, nauki i gospodarki Białorusi.

Praca ta przyniosła przednie medale Mazurov i zlecenia, a także tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej.

życie osobiste

Kirill Trofimovich i jego żona Janina Stanislavovna spotkał przed wojną. Ale podczas wyzwolenia kraju z nazistami w czasie stracili dotyk. Dopiero w 1943 roku, znaleźli siebie i postanowił podpisać po zwycięstwie. Mazurova żona dostała pracę w studiach nauczyciela, a nawet obroniła doktorat. Urodziła troje dzieci: syna Wiktora i córki Natalii i Elena. Pierwsza córka stała się nauczycielką MGIMO, a drugi był szefem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego z Zagranicą.

kariera polityczna była zagrożona

Naturalnie, niezwykłe i odważne osobowość była Mazurov Kirill Trofimovich. Interesujące fakty z jego biografii nie każdy wie. Na przykład, jednym z tych, związany z osobą Breżniewa. Pod koniec lat 70 członków partii zebranych pogratulować Sekretarza Generalnego w dniu jego urodzin. Ale co dać Leonid Iljicz? Sprawa nie była prosta. W końcu zdecydowaliśmy się przypisać szef partii następną rangę Bohater Związku Radzieckiego. Ale Mazur nie popiera tego pomysłu, mówiąc, że „w ten sposób możemy uczynić niedźwiedzią przysługę Breżniewa …”. Jego zdaniem, oczywiście, nie było brane pod uwagę, a następnego dnia Michaił Susłow polecić Kirill Trofimovich napisać oświadczenie „do woli”, a nie dyskredytować postać sekretarza generalnego.

Sunset kariera polityczna Mazurova było bardzo oczekiwane. Kirill Trofimovich był zwolennikiem reformy systemu zarządzania i Breżniew one zdecydowanie przeciwny.

Kiedy Jurij Andropow Leonid Iljicz powiedział, że Zachód jest następcą Breżniewa zobaczyć Mazurov, sekretarz generalny nie mógł odpowiedzieć. Rezygnacja z „białoruskiej nieposłuszny” było czystą formalnością.

Kirill Mazur zmarł 19 grudnia 1989. Statesman epoki Związku Radzieckiego został pochowany na cmentarzu Nowodziewiczy kapitału. Po pogrzebie żałobnicy przypadkowo odkrył arkusz w którym pisał zbudowania własnego wnuka. Fragment tej wiadomości jest następująca: „Bądź wierny Ojczyźnie, nie wybaczy zdrady” Te słowa są teraz bardziej niż kiedykolwiek.