654 Shares 1299 views

drób

Człowiek udomowione wiele gatunków ptaków z różnych celów. W celów gospodarczych – ze względu na pióro, w dół, mięso (nam znane kurczęta, indyki, kaczki, gęsi, bażanty) rozrywki – rozmowy papugi, małe zięby, kanarki śpiewu.

Drób i wczesny rozwój i produktywne i płodne. Ponadto wysoko cenione, a ich smak. drób, są podzielone na lekkie i ciężkie. Na przykład, kurczęta, odnoszące się do lekkiego materiału, który może przewozić po czterech miesiącach, poważne – i pół roku później. Gęsi, kaczki i indyki będą dojrzewać nie wcześniej niż osiem miesięcy. kury składanie jaj daje do 300 jajek, indyk – do 100 kaczki – do 200 i gęsi – do 80 ° C przez w sezonie. Ale kurczaki płodność spada w ciągu roku, ale gęsi, ona, a wręcz przeciwnie, wzrasta. Dlatego kurczaki soderazhat zwykle nie więcej niż dwa lata, i gęsi opuścić maksymalnie do trzech lub nawet czterech lat.

Kurczaki odnoszących się do mięsa (ciężki) Gatunek: biały Plymouth Rock, Cornish White, langash, Dorking, Pomfret, Faverolles kurczaka; dla mięsa i jaj: Rhode Island Red, New Hampshire, Sussex, Orpington, Wyandotte, May Day, Połtawa, Kuczyński Yurlovsky, Lievens; jaja: Livorno biały, biały rosyjski, kuropatchatye Leghorn, Minorka.

Najbardziej wydajne i odporne rasy kaczek uwierzyć Pekin kaczkę, a następnie ukraiński szare gliny Himalajów i Himalajów czerni.

Najpoważniejsza to gęsi Tuluzy, szarym emdenskih i Kholmogory. W połowie – Arzamas, Tula, Romny, Lufia, włoskim. Najprostszym (i najbardziej produkcja jaj) – chiński, Kuban, Gorkiego.

hodowla drobiu w warunkach wsi może być bardzo opłacalne. Najlepiej kupić już podroschenny młody na fermach drobiu (z rodzaju i wagi kategorie są określone z góry). Później sortowane drób (w okresie wzrostu): niektórzy ludzie pójdą za jaja i hodowli, z drugiej – na mięso.

Wybór ptaka dla hodowli, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na poszczególne rodzaje i gramatury, na ogólny rozwój, ekspresja cech rasy. Specjalne wymagania dotyczą mężczyzn. Muszą być absolutnie zdrowe i dobrze rozwinięte. Jeden zawór 10 dla samców kurcząt tyle tylko jedną 10 indyków, kaczek, indyków jedno – 5 kaczek, gęsi jeden – 3 gęsi.

Inkubując zdolność wielu drobiu. Ale musimy wziąć pod uwagę specyficzne cechy rasy. Na przykład kurczaki wykluwają leghorn rzadkie i niezbyt dobre, ale najbardziej surowe skały, z drugiej strony, są bardziej podatne na inkubację. Silniejszy jest możliwość wielu gęsi i kaczki.

Dla kury przygotowujących kosz lub pole, dno jest wyłożone sianem. Miejsce wybrane suchego czystego, oddzielne (dom wspólny kur nie jest odpowiednia). Liczba jaj stawia zależy od samego ptaka. Dla kurcząt – około 18, do kaczki – około 15 dla gęsi – 10 dla Turcji – nie więcej niż 20 jaj.

Kura karmionych zwykłą suchą żywność (karmienie koryta dostarczyć lepiej w pobliżu gniazda, jak i woda). Pierwsze pięć dni po wycofaniu kury i młodych zwierząt trzymane są w pomieszczeniach, wybieg już począwszy od szóstego dnia. pisklęta kurze zwykle prowadzi do miesiąca, czasami dłużej.

Młode zwierzęta mogą być uprawiane bez kury. Ale tutaj jest kluczowym zakres temperatur przez pierwsze pięć dni kacząt gusjat + 28 ° C (nie więcej niż + 30 ° C) dla piskląt do + 35 ° C dla kurcząt + 36-37 ° C Po tygodniu temperatury może być zmniejszona (stopniowo ) do + 18 ° C, światło Wydłużanie dni sztucznego oświetlenia 20 godzin (najpierw musi zobaczyć jego paszy). Gdy okres czasu naświetlania i stopniowo zmniejsza się (w dniach), dostarczany w normalnym świetle dziennym.

Jeśli planujesz uzyskać dalsze warstwy, trzeba rozpocząć wycofywanie w marcu-kwietniu. W tym przypadku, ptaki domowe zakończyć ich wzrost jesienią będzie bardziej silny i dość bezpiecznie zlecić zimę, począwszy zamiatać przed nadejściem mrozów.

Jeśli drób są hodowane do produkcji mięsa, młode zwierzęta zakupione w wczesną wiosną. Stan zabójca został osiągnięty w ciągu trzech miesięcy.

Pomyślnego rozwoju każdy ptak zależy zapewnienia niezbędnej ilości pożywienia o wysokiej jakości, dostęp do wody pitnej, dobrych warunków sanitarnych, wykluczenie przeciągów i wilgoci, odpowiednią wentylację. Aby to zrobić, należy utworzyć oddzielną jednostkę (ptaszarnia). Młode zwierzęta zawierać na podłodze. Po raz pierwszy metr kwadratowy wystarcza 15 kury, kaczki i gęsi 10. Gdy drób jest osadzona (lub same zwiększa obszar).