807 Shares 1529 views

Co jest łożyskiem zawieszenie?

Na wale napędowym w samochodzie jest ważnym elementem projektowania o nazwie „silnik łożysko”. Jest to konieczne, aby utrzymać prawidłowe położenie i oś wału napędowego, jak również do odczytu i przenoszenie obciążeń, zarówno w kierunku osiowym i promieniowym. Taki artykuł stanowi toczenia, ruch obrotowy i ruch liniowy wzdłuż osi, wykonane z najmniejszym oporem.

Łożyska przyczepnych składa się strukturalnie z obudowy metalowej w sobie otwór, w którym umieszczona jest tuleja. Szczelina utworzona między nimi wypełniona jest smar, co umożliwia łatwe przemieszczanie głównych części w stosunku do siebie. To znacznie zmniejsza elementy cierne względem siebie, zmniejsza wartość przewodności cieplnej ochronę przed szkodliwymi wpływami środowiska, a także zwiększa niezawodność i sprawność mechanizmu.

Podstawowe cechy operacyjne i zalety konstrukcyjne posiadał przyczepnego zawierający:

  • drgań;
  • cichy;
  • do działania na znaczne kątowych i promieniowe obciążenia;
  • skuteczna ochrona przed agresywnymi mediami;
  • łatwość naprawy.

Pierwsze oznaki kłopotów są uważane za silny wpływ na organizm, co może być odczuwane przez gniazdo, jakiś czas po tym, może pojawić się szum i wibracje. Najczęstszym problemem jest starzenie się i ścieranie gumy. W tym przypadku należy natychmiast skontaktować się z punktem serwisowym, ponieważ wymiana łożysk silnik jest możliwe tylko przy usuwaniu cały wał napędowy.

Oto kilka wskazówek przy wyborze i zakupie części.

1. Jeśli to możliwe, łożyska zakup w wyspecjalizowanych sklepach mobilnych, które gwarantują dostępność wysokiej jakości i nowego sprzętu. Podobnie jak w przypadku zakupu pozycji drugiej ręki, nie można sobie nawet wyobrazić swojego życia, a więc nie można powiedzieć, kiedy to się nie uda, jeśli jest on zainstalowany w samochodzie.

2. Wybrać wyłącznie oryginalnych części zamiennych, które pasują do Twojego samochodu. Jeśli żądany model jest z produkcji, konieczne jest odwołanie się do producentów. W takich przypadkach, to daje pewne zalecenia i daje przykład substytut, który jest tak blisko do pierwotnego projektu.

3. Sprawdź, czy jest wystarczająca ilość smaru. Pontonu łożysko może być już wypełniona smarem w fabryce, a może zwolnić A „na sucho”. W pierwszym przypadku, możliwe natychmiastowe ustawienie w drugim trzeba zrobić jakąś dodatkową pracę, aby wypełnić łożysko smarem. Działania te nie są skomplikowane i często są opisane na etykiecie lub opakowaniu produktu.

4. Przy zakupie kran nie ma luzu. Uważa się, że obecność luzów w nowe łożysko – wad produkcji wadliwych wyrobów i przesiewania przeprowadza się w fabryce. Jednak nikt nie jest wolny od błędów. Dlatego też, gdy sprzedawca natychmiast sprawdzić integralność i serwisowania nabytej projektu.

Pontonu łożysko – integralną częścią wału napędowego, stąd żywotność tej części konstrukcji zależy od charakteru pracy pojazdu jako całości.