865 Shares 9258 views

Wybierając tablet: ważne jest, aby wiedzieć?

Obecnie w sprzedaży jest wiele tabletek, różniących się między sobą cechy, ceny i producentów. Można kupić chiński tablet nienazwany mniej niż $ 50, ale można wydać 1000 $ na modelu flagowego słynnej marki. Dlatego wybór tabletu staje się bardzo trudne.

pokaz

Wybierając tablet, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar i typ matrycy wyświetlacza. W większości modeli low-end z ekranem o rozdzielczości 800×480 pikseli. Oczywiście, mało widoczne „ziarnistość”. W wyższych kategoriach cenowych stosowanych przez zgodą 1024×600 dpi.

Ważniejsze jest typem matrycy. Istnieje wyświetlacz, technologia TN TFT IPS i PLS. TN TFT tanie, mają niskie kąty widzenia oraz słabe odwzorowanie kolorów. Zazwyczaj są one zainstalowane w tabletkach budżetowych.

IPS – matryca z dużymi kątami widzenia z doskonałą reprodukcją kolorów. Również jego zalet należą wysoki kontrast i głęboką czerń. panele IPS są idealnie dopasowane do obrazowania. Jednakże są one ustawione w modelu, którego cena zaczyna się od $ 150.

PLS – modyfikacja matryca IPS, który został opracowany przez firmę Samsung. Główną zaletą technologii PLS – to świetna widoczność w jasnym świetle.

sprzęt

Na cenę ma wpływ tabletek i dodatkowe funkcje, które producenci wyposażają swoje urządzenia przenośne. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – jest to ilość pamięci wewnętrznej.

Nawet najbardziej Tabletki budżetowe pojemność pamięci wynosi około dwóch gigabajtów. Oczywiście, użytkownik może nie wystarczyć. Jednak, jeśli jest to pożądane, pamięć może znacznie rozszerzyć poprzez karty pamięci MisroSD typu.

Wręcz przeciwnie, w modelach flagowych tabletów wbudowanych pamięci wynosi od 32 do 128 GB, ale gniazdo kart brakuje. Ale tak naprawdę nie potrzeba – można dostać wbudowanej pamięci w tym przypadku.

Wielkość pamięci RAM – kolejnym ważnym kryterium wpływającym na wybór tabletki. Chiński dostarczane tanie urządzenie z 512 megabajtów pamięci RAM, a „markowe” modele typowo ma 1 gigabajt. Ta wielkość pamięci RAM wystarcza do uruchomienia gry i aplikacje.

System operacyjny

Komputery typu tablet używanych systemów operacyjnych: Andoid, Apple iOS i Windows RT. Najbardziej popularny Android: jest on zainstalowany na każdej tabletce budżetu. Wybór systemu operacyjnego zależy głównie od osobistych preferencji danego użytkownika.

wniosek

Wybór tabletki zależy od dwóch podstawowych kryteriów: jego właściwości technicznych i kosztów. tablet ktoś jest potrzebny do słuchania muzyki i oglądania filmów, w którym to przypadku można uzyskać model budżetu. Nawet tani chiński tablet jest w stanie poradzić sobie z tymi zadaniami. Ale wybór tabletki do gier trudniejsze: tutaj potrzebny jest mocny procesor i dużą ilość pamięci RAM. Tylko na drogich modeli wymagających gier działać bez problemów.

Lepiej jest wybrać tablet nie jest w Internecie, kierując swojej kategorii cenowej i właściwości, a w rzeczywistym sklepie. Wyjaśnić sprzedającemu-konsultanta, do którego można dostać płytę, a on wybrać najbardziej odpowiedni model. Powodzenia w wyborze!