671 Shares 8992 views

Moray (ryba). Giant Moray: zdjęcia

Moray – ryba nie różnią odwołanie. Ponieważ nie chce komunikować się, nawet nie znając niebezpieczeństwa zbyt bliskim kontakcie. Ale wciąż próbować zbliżyć się do niej i poznać ten tajemniczy i bardzo ciekawe stworzenie otoczonym ponurą chwały.

Wygląda na to, Moray

Ryby, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, jest nagie, ozdobione skomplikowanych skóry wzór, pozbawione łusek i pokryte grubą warstwą śluzu ochronnego, małe oczy i ogromne usta, uzbrojony w długie i bardzo ostrymi zębami – oto krótki opis zewnątrz mureny. Do tego można dodać i wydłużoną spłaszczone bocznie ciało pozbawione płetw piersiowych i miednicy, co czyni jej wygląd jak wąż.

Dotychczas sądzono, że zęby są trujące mureny, jak również, że z węża, ale naukowcy odkryli, że nie jest to prawdą. Ale śluz, który obejmuje ciało niesamowite ryby i zapisać ją nie tylko przed bakteriami i uszkodzeniami mechanicznymi, ale jest trujący. Z kontaktu z nim na ludzkiej skórze mogą wystąpić następujące jak od oparzenia.

Ciekawe funkcje

Moray – ryba z zupełnie innym kolorze – wszystko zależy od siedliska drapieżnika. Jego kamuflaż zabarwienie pomaga ryby wtapiają się w krajobraz. Ona nawet pokryte wnętrze dziąseł w taki sam wzór jak na skórze, bo węgorze są prawie zawsze otwarte usta (aby zamknąć to ingerować zbyt długie zęby).

Ich ofiarami Moray czuje zapach w dużej odległości, ale wizję niej, jak nocne zwierzę, prawie nie rozwinięte.

Nawet przełknąć duży kawałek odciąć tę rybę, to pomaga dalsze szczęki, zwany faryngalną. Znajduje się on w węgorza gardło i pchnął do przodu tak szybko, jak ofiara jest zbyt blisko ujścia drapieżnika.

Mureny Można żyć na dużych głębokościach (60 m), w strefie przypływu. A niektóre z nich, na przykład, należący do Gymnothorax rodzaju są w stanie wydostać się z wody, która pozostaje w szczelinach w czasie odpływu, a wiele metrów pełzać na ląd w poszukiwaniu drogi do morza lub uciec od swoich prześladowców.

wymiary moray

Wielkość ryby mogą się różnić o dużej amplitudzie. Na przykład, olbrzymi Moray (inaczej nazywa jawajski likodontom) osiąga długość do 3,75 m, a waga 45 kg. Istnieje również bardzo małe okazy, nie rosną więcej niż 10 cm. Jednak ich usta są również wyposażone w ostre ząbki.

Mężczyźni wszystkich mureny znacznie mniejsze niż samice.

W świecie istnieje 200 gatunków tych drapieżników. I większość swojego życia w ciepłych wodach mórz tropikalnych i subtropikalnych.

W Morzu Czerwonym widać rodzaju Moray Echidny, które obejmują zebra mureny, mureny i śniegu i Gymnothorax – geometryczne, star ryby i belopyatnistye. Największym spośród nich osiąga 3 m długości.

Mieszkaniec tej samej nazwie Morza Śródziemnego dorasta do sześciu metrów. Jest to potwór i służył jako podstawa do powstania przerażających legend, pochodziła z czasów starożytnych.

sposób bycia

Moray – ryba prowadzące nocnego. drapieżnik Daytime siedzi cicho w szczelinach skał lub koralu w buszu, a wraz z nadejściem ciemności idzie na polowanie. Jego ofiary – to małe ryby, kraby, ośmiornice i głowonogi.

Wśród mureny mają gatunki, które specjalizują się przede wszystkim na jeżowce. Te piękno można znaleźć w postaci zębów. Są doskonale przystosowane do pękania skorupy.

Nawiasem mówiąc, spojrzeć na węgorze polowania nie jest bardzo miłe. To rozrywa swoją ofiarę zęby na małe kawałki, a zaledwie kilka minut od niej nie ma nic.

Murena ośmiornice napędy do jakiejś szczeliny i wsunął głowę łzy z jego macka macki tyłu, aż wszystko to nie zostanie zjedzona.

O współpracy z Moray

Moray – ryby, które przechodzi wiele mrocznych legend jak istnieje niezaspokojona niebezpieczeństwo, nie znając litości. Ale są też inne historie świadków, którzy służyli nam jej obraz na drugiej stronie.

Na przykład, Moray mogą współpracować w ciepło z okonia morskiego. Był zapraszając ją na zdobycz pływać dziury i potrząsa głową. Jeśli Moray głodny, idzie po okonia. On przynosi rybę do ukrycia, „obiad” i czeka na drapieżnika będzie zanurzyć się w otworze, i chwycił go, a następnie podzielić się z przyjacielem na polowanie.

A wrasses rybne i nie potulnie pozwolił ponury drapieżnika ciała, są one znane i szanowanych lekarzy. Są zwinne jasny ryby, pracując w parach, oczyszczenia organizmu mureny, wychodząc z oczami, przenosząc się do skrzeli, a oni nieustraszenie pływanie daleko w upadku. I, co ciekawe, mureny w recepcji tych lekarzy nie dotykają nie tylko im, ale również inne ryby, popłynął do pomocy wrasse i czekać na swoją kolej.

Niezwykła szablastozębne Moray

Oprócz, być może, warto wspomnieć, mureny mieszkających we wschodniej części Oceanu Atlantyckiego. Im na czarnych pasach zdobiących żółtego ciała, zwane również moray tygrysa. Szczęki tych drapieżników jest ozdobiony dwoma rzędami zębów o różnych rozmiarach. Nawiasem mówiąc, jest to kolejny znak specjalny ryb danych.

Faktem jest, że Moray szablastozębne uzbrojony przezroczystego szkła w postaci zębów, które jednak można łatwo zgnieść kraba powłoki lub raka. Czystość broni błyszczącymi obchodzi czyszczących krewetki, bezpiecznego życia w ustach strasznych stworzeń.

Czy Moray ataki człowieka?

Jest ciemno i niemiły wyglądający stwór, oczywiście, nie jest bezpieczne dla ludzi. Ale Moray ukąszenie nastąpi tylko wtedy, gdy człowiek sam staje się dla niej źródłem niebezpieczeństwa. To znaczy, jeśli nurek próbuje wcisnąć rękę lub nogę w otwór, gdy ryba jest ukrywanie, a potem niech się nie dziwi reakcja przestraszonego zwierzęcia. Zwłaszcza nie warto dążyć pływaka od siebie mureny.

Niebezpieczne i strzelać harpun w szczelinę, obawiając się, że może być drapieżnikiem. Mimo wszystko, jeśli jest to naprawdę nie będzie, wtedy zły, należy spróbować zaatakować.

Pamiętaj, że ta ryba nie atakuje tylko na bycie przełożonego do jego wielkości, a więc zostawić ją w spokoju – i nie będzie cię zranić. Ponadto, jeśli jesteś ostrożny i rozważny, węgorz mureny (ryby, zdjęcia, które udało ci się zobaczyć tutaj) może stać się twoim przyjacielem. To był wielokrotnie pisał słynnych odkrywców oceanu i nurków.