534 Shares 2495 views

Medal and Order „Za Zasługi”

Tajemnica pochodzenia nagród ukrytych w głębokiej przeszłości. Pierwsze oznaki wynagrodzenia zostały wprowadzone w starożytnym Rzymie. Ten charakterystyczny symbole były utworzone jako medalik. Rzymianie nazywali ją „Falera”. Nauka badająca nagrody i nazywa – „Falerystyka”.

Geneza pojęcia „porządku”

Potem przyszedł rozkaz. Wcześniej, nie wyglądają jak zwykłe nagród. Początkowo order – społeczeństwo ludzi wyróżniających się funkcji specjalnych, takich jak nieruchomości, tytuł, styl życia czy przekonań. Krzyżowcy wykonany poprzeczny pasek. To był znak z wyróżnieniem ich wspólnoty i przynależności do Zakonu. Dołącz Zakon jest dozwolone tylko przez przedstawicieli szlachty, przejawiały się prawidłowo. Dlatego przyjęcie Zakonu uważane promocji. Zszyta przekształcono poszczególnych pozycji w czasie. Teraz stało się możliwe do noszenia na szyi lub przymocowane do piersi. I były dobrze znane nam naklejki (medale i zlecenia).

Pochodzenie odznaczeniami państwowymi

2.03.92 – data urodzenia nagród poziomie „państwo” post-sowieckiej Rosji. W tym dniu w marcu dekret został opublikowany w Prezydium Rady Najwyższej ZSRR. 2013 wydanie tej samej nazwie, która odbyła pozycję nadal działa dzisiaj. To klasyfikuje gratyfikacji i reguluje wszystko z nimi związane. Zgodnie z dokumentem, za promocję laureatów tytułu służy (najwyższa i honorowych), medale, odznaczenia i inne przedmioty osobistego odszkodowania.

Stopień medale i odznaczenia

Te charakterystyczne elementy, takie jak medale i odznaczenia, często produkowane z różnicy w mocy. Te zachęcające uroczyste ręką seria priorytet: najpierw dolne, a następnie w ciągu honorowane.

1994 roku wprowadzono kilka nagród państwowych najwyższego stopnia honoru. Szczególnie ważne miejsce wśród nich zajęta i posiada nadal Order „Za Zasługi” (Dekret 442 z 03/02/94). Jego ręce głowy państwa razy w roku.

Jak uzyskać specyficzne korzyści?

Godzien takiego zaszczytu mogą być ludzie, którzy mają obywatelstwo Rosji i niektórych innych krajach, szczególnie znaczący dla działań, takich jak:

 • Wzmocnienie rosyjskiego pañstwowoœci;
 • progresywny wzrost składowej energii społecznej i gospodarczej;
 • Wprowadzenie innowacji w dziedzinie nauki i badań naukowych;
 • rozpowszechnianie techniki;
 • rozpowszechnienie kultury;
 • osiągnięcie doskonałych rekordów sportowych;
 • utrzymanie współdziałania i solidarności ludzi na całym świecie;
 • Rozwój zintegrowanej obrony narodowej.

Stopni (poziom istotności) Orderu „Za Zasługi” – cztery. W kolejności starszeństwa, od pierwszego do czwartego. To jest po medal „za zasługi dla Ojczyzny”. Poziom istotności ma dwa. Senior – pierwszy. Stać się osoba, która ma zostać wyróżniony najwyższą nagrodę, mogą być odbierane pierwszy medal z rzędu „Za Zasługi” (oba poziomy).

niezwykła nagroda

Jednak istnieją wyjątki, gdy kolejka jest wynagradzany bohaterów Federacji Rosyjskiej, nosicielami zamów operacyjny innych czołowych nagród, „ludzie” aktorów, piosenkarzy, itp Ponadto, prezydent Rosji ma prawo do nadzwyczajnego środków Orderu „zasług” ludzi, którzy mają na swoim koncie lub innych nagród rządowych wysokie stopnie.

W skład zestawu wchodzi: id, blok znak, gwiazdy i paski z wstążkami. I ustawić pierwsze dwa poziomy i jest tam znak, a gwiazda, a dwie ostatnie – tylko znakiem.

Wygląd wyróżniające nagrody

Twórca wyglądu zewnętrznego Orderu „Za Zasługi” oraz wiele innych gratyfikacji rosyjskiej stał EI Ukhnaliou (1931-2015 gg.) – duży-nazwa wykonawcy. Dzięki swojemu talentowi, każdy element zestawu – produktem „Falerna” sztuki. Prototyp tego przyznaniu Order Świętego Włodzimierza został wybrany z uwagi na wybitne członków carskiej Rosji.

Gwiazdy stopni oba wyglądają tak samo. Różnią się one tylko w rozmiarze. Promień okręgu ograniczonych R = 82 mm, a R = 72 mm gwiazdek pierwszych i drugich stopni odpowiednio. Centrum zajmuje pozłacaną dwugłowego orła na płycie srebra. Wokół świeci złotymi literami napis: „Wykorzystanie cześć i chwała” (jest to kolor czerwony i jego odcienie doskonale). Te słowa stanowią motto tej nagrody. Motto, nawiasem mówiąc, jest pobierana z prototypem. Gwiazda dopełnia zespół. Na odwrotnej stronie to liczba dno jest wybity. Znak jest w formie krzyża. Jego kij rozciągają się od centrum do peryferii. Kontur ich złoconej krawędzi. Wewnątrz krawędzi fioletowym tle. Centrum znak jest ozdobiona wybrzuszenia pozłacany herb – dwugłowego orła. W środku z tyłu powtarzającego się hasłem, a pod nią nagradza numer. Znaki wszystkie poziomy wyglądają tak samo. Różnią się wielkością i noszenie widokami. Poziom Cross 4 są na bloku, jest przymocowany do klatki piersiowej, a drugą na specjalne wstążki, zawieszony na szyi.

charakterystyki wymiarowe

Wymiary liniowe krzyża i taśmy:

 • 60 mm, – długość pionowych i poziomych pałeczek Phillips 100 mm – szerokość wstęgi (kolejność „podstaw” 1 stopnia) ;
 • 50 mm, – długość pałeczki Phillips 45 mm – taśma (Kolejność "podstaw" 2 stopnia);
 • 40 mm – 24 mm, sztyfty, – taśma (kolejność 3-go stopnia);
 • 40 mm, 24 mm – odpowiednio, 4-tego stopnia.

Kiedy wybitne osiągnięcia w sektorze wojskowym dodane dwa skrzyżowane miecze na pasku i przejechać przez pierścień.

Pierwszymi laureatami

Przez lata swojego istnienia wielokrotnie było ponad cztery tysiące osób. Ponad trzydzieści – pełne panowie na wszystkich poziomach. Pierwsze dwa zwycięzców: mt Kałasznikow (1919 -2013 gg.) – wielki projektant broń i DI Kozlov (1919-2009 gg.) – największy projektant przemysłu kosmicznego i rakiet. Pierwszym zwycięzcą pełny – ES Strojenia (ur 1937), polityk, doktor nauk ekonomicznych, członek Rosyjskiej Akademii Nauk Rolniczych.

Korzyści dla posiadaczy nagrody

Order „Za Zasługi” korzyści otrzyma automatycznie, nieprzeznaczonych. Jednakże, nie ma innej opcji.

Obecność w tym nagradzanego liście daje właścicielowi prawo do otrzymania tytułu „Weteranów Pracy” , ze wszystkimi korzyściami. Oczywiście, jest jedno „ale” – musimy wystarczający staż pracy (25 lat – mężczyźni i kobiety – 20, lub emeryturę).