601 Shares 6439 views

Trudno się przyzwyczaić, ale warto: 8 rannych rytuałów

Larks rządzi światem. Przynajmniej taki wniosek został złożony przez naukowców z Uniwersytetu w Lipsku po tym badaniu. "Ludzie rano byli bardziej aktywni niż wieczorami", powiedzieli. Ale aktywny wczesny ptak nie tylko wstaje wcześnie. To styl życia. Aby rozpocząć dzień jak odrętwienie, musisz opanować kilka dobrych nawyków. Poniżej znajdują się osiem rannych rytuałów, które trudno się przyzwyczaić, ale są warte.

Wstań boleśnie wcześnie

Przepraszam, sowy, ale czas na adaptację.

W badaniu przeprowadzonym przez Laura Vanderki z 20 liderów, ekspert ds. Zarządzania czasem i autor książki "Co najbardziej udane osoby robią przed śniadaniem", 90% stwierdziło, że budzi się do 6 rano w dni powszednie.

Tak, może wydawać się straszne, ale jeśli pójdziesz spać wcześniej, z czasem takie wczesne przebudzenie stanie się normą, a nie bolesną koniecznością.

Rozpocznij dzień od ładowania

Tak, wśród nas istnieją superhumanie, którzy pragną trenować przed wschodem słońca. Niemniej jednak, dla wszystkich innych, perspektywa budzenia się o świcie, aby uprawiać sport, nie wydaje się tak świetnym pomysłem.

Ale rano jest naprawdę idealny czas na szkolenia. Gdy zaczniesz dzień z co najmniej opłatą, nie możesz dłużej tego zrezygnować.

Prezydent USA Barack Obama rozpoczyna każdego dnia trening siłowy i cardio, a szef Twitteru Jack Dorsey ma trzy powtórzenia siedmiominutowego treningu, zgodnie z Anis Purbasari dla Business Insider.

"Są niezwykle zajęci ludzie – mówi – jeśli spędzą tam czas, to powinno być ważne".

Zjedz śniadanie białka

Wstrząs trzęsienie białka, posmażyć kilka jaj lub zjeść śniadanie serem. Najważniejsze jest to, że białka są lepsze na początek dnia niż węglowodany.

I tak, wszyscy są zajęci, każdy ma trudności ze znalezieniem czasu na przygotowanie śniadania, ale jest to najważniejszy posiłek, aktywizuje Cię i ustawia ton przez cały dzień.

Priorytet

Ciche godziny ranne mogą być idealnym momentem, aby skoncentrować się na ważnym projekcie roboczym, nie ulegając rozproszeniu.

Laura Vanderkam wykorzystuje tę strategię biznesową, ponieważ zdaje sobie sprawę, ile spotkań i przerw w ciągu dnia ją rozpraszają. Zaczęła postrzegać wczesny poranek jako czas na pracę, a każdego dnia wybrała jeden priorytetowy projekt, na którym była bardzo zainteresowana. Nie trzeba dodawać, że żaden kolega i żadne inne zadanie nie przeszkadzało jej o 6:30 rano?

Spędź czas na swoje prywatne projekty

Łatwo jest przez cały dzień i nie ma czasu na własny projekt, jeśli cały dzień został namalowany na zegarze – praca, spotkania, zadania. Do wieczora jesteś zmęczony, jesteś głodny i nie chcesz myśleć o czymkolwiek. Dlatego wiele rannych ludzi rano spędza co najmniej jedną godzinę jako swój czas osobisty, zanim oficjalnie rozpocznie swój dzień.

Nauczyciel historii z Uniwersytetu w Chicago powiedziała Wędrowcom, że spędza czas między 6 a 9 rano, pracując nad książką poświęconą polityce religijnej w Afryce Zachodniej. Czytała artykuły w czasopismach i napisała kilka stron przed rozpoczęciem podstawowych obowiązków szkoleniowych.

Mieć seks lub przynajmniej rozmawiać ze swoim partnerem

Wieczorem, najprawdopodobniej, będziesz zmęczony klasami dnia. Dlatego wiele udanych ludzi spędza czas z partnerem na rytuał rano.

"Poza tym – dodaje Wander," co może być lepsze niż wczesna płeć, by zająć cię energią przez cały dzień? "W końcu seks regularny może sprawić, że będziesz mądrzejszy, zwiększał dochody i spalił kalorie".

Nawet jeśli nie uprawiają seksu każdego ranka, wiele par korzysta z tego czasu, aby po prostu porozmawiać. "Na przykład" zauważa Vanderworkers ", dyrektor wykonawczy BlackRock i jego żona podróżują z podmiejskich dzielnic do Nowego Jorku każdego ranka." Spędzają one godzinę długą podróż, dyskutując o ich życiu, finansach, listach domów i planach na tydzień ".

Ciesz się ciszą

Życie może być szalone. Często trudno jest znaleźć kilka cichych chwil, ponieważ prawie niemożliwe jest zapisanie minuty na zajętym harmonogramie. A jeśli jesteś zajęty przez cały czas w godzinach porannych, trudno sobie wyobrazić, kiedy możesz poświęcić czas na ciszę i spokój.

Ale praktyka medytacji nie jest stratą czasu. Staraj się "rezerwować" co najmniej kilka minut na cichą kontemplację na początku każdego dnia. Możesz podziwiać piękno natury, patrzeć w niebo, myśleć o swoich celach i marzeń, czy o tym, co osiągnęliście, a po prostu zrób sobie przerwę i zamknij się nawet w myślach.

Trzymaj się planów sporządzonych dzień wcześniej

Niezależnie od tego, jak spędzasz dzień, ustawia się w dobry dzień, tworząc dzień przed planami. Trzymanie się ich jest użytecznym nawykiem.

Bardzo wygodne jest posiadanie informacji w formie listy. Napisz wieczorem, co zjeść na śniadanie i co trzeba zrobić na cały dzień, a następnie postępuj zgodnie z nim.

To wszystko brzmi bardzo prosto, ale kiedy wracasz do domu w nocy, jest bardzo kuszące, aby po prostu opaść na kanapie z lampką wina i pozostawić wszystkie myśli na jutro. Nie poddawaj się temu zmęczeniu, napisz plan.