168 Shares 9011 views

Rod pod prysznic w łazience instalacji zdjęcie

Nawet 20 lat temu w zasłony łazienka były wykorzystywane wyłącznie do celów prozaiczny – woda nie powinna spaść na podłogę i zalać sąsiadów. Teraz wszystko się zmieniło radykalnie. Rod prysznic spełnia kilka funkcji. I najczęściej jest to już element dekoracyjny, pomagając stworzyć przytulności i wyposażyć pomieszczenia w zależności od smaku.


Dlaczego jest bar w łazience?

Każdy sam decyduje, czy potrzebuje on zasłonę w łazience. Należy zrozumieć, co niesie ładunek funkcjonalny element wystroju, oprócz tworzenia komfort podjąć ostateczną decyzję.

Blind stanowi, co następuje:

 1. Jest ona przeznaczona pod łazienkę. Każdy, kto kocha zabiegi wodne, mogą przejść na emeryturę. Zamknąć zasłony, stworzy dla siebie przytulny kącik, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał.
 2. Przy użyciu spray prysznic nie spaść na inne przedmioty.
 3. Zasłony – ważny element wystroju, więc ich wybór powinien być traktowane bardzo ostrożnie.
 4. W niektórych łazienkach zainstalowano brodziki bez drzwi i ścian. W tym przypadku, zasłony działać jako zasłona.
 5. łazienka z prysznicem kurtyna zapewnia bezpieczeństwo. Na krople, które spadły na podłogę, można wsunąć i zraniony.

Blind do łazienki jest przymocowana do słupka. Wybór karniszy do łazienki ogromne. Zanim wybierzesz, co pasuje Ci laskę pod prysznic (opisywany w artykule zdjęcie, pozwalają na zapoznanie się z niektórymi modelami), konieczne jest zrozumienie różnorodności jej gatunku. Modele różnią się materiałów, z których są wytwarzane w zależności od postaci i sposobu mocowania do montażu.

Zalety i wady każdego rodzaju gzymsy należy rozważyć przed zakupem.

Materiały do produkcji prętów

Nowoczesny przemysł dostarczył klientowi różnorodne wzory.

Rod pod prysznic w łazience może być:

 1. Plastik. Materiał jest światło. Pierścionki z tej półki poruszać niemal bezgłośnie. Ale z tworzyw sztucznych w środowisku wilgotnym jest krótkotrwały. Fade kolory, model może odkształcić lub nawet złamać. Kto zaczął robić karnisze metalloplastmassy. Produkty te są bardziej wytrzymałe.
 2. Metal. gzymsy aluminium droższe niż tworzywo sztuczne, nie korodują, nie jest zależna od zmian temperatury. Ale, jak plastik, mogą uginać. Drążek do prysznica ze stali nierdzewnej – najbardziej wytrzymałe. Nie zginać, nie podlega korozji i deformacji. Takie modele mogą być malowane w różnych kolorach. Pręt stalowy wytrzymałość pozwala produkować różne kształty. Są one również odporne na wszelkie obciążenia. Ponadto, modele te są bardzo wrażliwe na zmiany wilgotności i temperatury są dobrze tolerowane. Jednak nie mają wad. Wadą tego typu – hałas podczas przemieszczania pierścienie.
 3. Łączone. Są one wykonane z metalu pokrytego tworzywem sztucznym zewnętrznie. Dlatego są one wytrzymałe i mniej hałaśliwe.

rodzaje barów

Gzymsy są podzielone nie tylko od materiału, lecz także od formy:

 1. Standardowe modele. Ten prosty gzymsy, które są przymocowane do ściany.
 2. narożnik Rod prysznic. Taki model może być łukowy, półkolisty lub prostokątny kształt. Listwy te są idealne dla wanien narożnych.
 3. Modele specjalne. Są one tworzone przez projektantów asymetrycznych wanien. Takie listwy są wykonane na zamówienie.
 4. Pierścieniowa (okrągłe) bar. Przeznaczony do kąpieli, znajduje się w centrum łazience.
 5. Model teleskopowy. Łatwy w instalacji, nadaje się do łazienek o dowolnej wielkości, jak to może mieć różną długość. To nie uszkadza ściany, łatwe do demontażu. Ale to nie jest przymocowana półka jest bardzo niezawodny – pod dużym obciążeniem może spaść.

typy montażowe

Gzymsy łazienek różnią się również od rodzaju mocowania. To może być ustawiony za pomocą uchwytu, jest przykręcony do ściany lub sufitu. Taka metoda jest bardziej niezawodny i trwały.

Drugi typ – teleskopowy wspornik (klamra). Oczywiście, jest o wiele łatwiej ustawić poprzeczkę dla duszy. Ale ten rodzaj instalacji nie jest wymagane, jeśli rodzina ma dzieci. Po tym wszystkim, mogą pociągnąć za kurtynę i obniżyć karnisza. Ponadto, ten typ mocowania jest odpowiedni tylko do bezpośredniego postaci modeli.

zalecenie specjalistów

Przy wyborze pręt do łazienki, warto wziąć pod uwagę opinię kompetentnych ekspertów:

 1. Model metalowy jest korzystne, ponieważ jest bardziej wytrzymały i trwały, a więc bezpieczne.
 2. Dla projektanta bar kąpieli zaleca się zamówić u tego samego specjalisty, który stworzył układ architektoniczny kąpieli. Odebrać w sklepie odpowiednia półka fail.
 3. Mocowanie pręta należy sprawdzić dokładnie.
 4. Najbardziej wygodny i niezawodny w obsłudze pręt prysznic w łazience – wykonany z metalu lub metaloplastmassy.

Montaż modelu teleskopowy

Być może trzeba ustawić poprzeczkę dla duszy:

 • drabina lub stolca,
 • ruletka,
 • ołówek.

Model zapinany teleskopowy, co następuje:

 1. Taśma zmierzyć odległość pomiędzy ścianami. Pożądane ustawić poprzeczkę na górze. Dla przepływu powietrza jest konieczne, aby przejść do 15-20 cm poniżej sufitu. Wysokość jest regulowana długość zasłony. Nie powinna być mniejsza niż 10 cm, rozciąga się poza krawędź wanny, aby zapobiec przedostawaniu się wody do innych szczegółów wnętrza i na ziemi, a także w celu zachowania ciepła.
 2. Zrobić znak ołówka, aby ustawić model.
 3. Przed użyciem nowego teleskopu gzyms koniecznie zapoznać się z instrukcją.
 4. Przesunąć pasek na żądaną długość + jednego centymetra.
 5. Zainstalować gzyms na znaku.
 6. Sprawdź dopasowanie siły do ścian lekkim nacisku na środkową część paska.
 7. Zasłona na pierścienie mocowane tylko po kompletnej instalacji gzymsu.

Uchwyt do montażu za pomocą łączników

do gzymsu wsporniki są sprzedawane w komplecie z barem. Mocowania można kupić oddzielnie.

Ustawianie pręt w następujący sposób dla duszy:

 1. Jak w przypadku modelu teleskopowej wymaga środka taśmę do pożądanej wysokości (odchodzenia co najmniej 10 centymetrów, z sufitu, zwracając uwagę na długość zasłony, który powinien wystawać poza krawędź wanny) a znak ołówkiem miejsce dla zamocowania.
 2. Sprawdzić poziom poprawnych znaków. Ważne jest, aby pamiętać, bezpieczeństwo. Należy zwrócić uwagę na brak miejsc w przeznaczone do wiercenia instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnych i innych obiektów użyteczności publicznej.
 3. Sprawdź lokalizację elementów złącznych i dołączyć go do kreski na ścianie. Jeśli ściany łazienki są kafelki, miejsce do wiercenia powinny występować w stawie, tak, że gdy za pomocą wiertarki nie podzielić ceramikę.
 4. średnica wiertła śruba mocująca (dachówka użytkowania wiertła z końcówkami z pierza).
 5. Położony w wywierconym zaślepkami. Jeśli ściany są pokryte płyt gipsowo-kartonowych, kołki użycie specjalnego motyle.
 6. Przywiązują do montażu do ściany za pomocą śrub.
 7. Położony w złącznych pocztowych i nawleczone z pierścieniami kurtyny.

Wybierając pierścionek

Teraz, gdy pręt prysznic jest zaznaczona, można zrobić okucia. Pierścienie jak pręty, wykonane z metalu i tworzywa sztucznego.

Okucia sprzyja szybkiemu zużyciu pręta. Kiedy otarł metalowej powierzchni wydał nieprzyjemny hałas.

plastikowe pierścienie są bardzo delikatne, choć i przesunąć drążek niemal bezgłośnie.

Idealny – jest pierścieniem metalowym powlekane tworzywem sztucznym.