319 Shares 4493 views

Arc na dachu samochodu (szyny): rodzaje instalacji

Wycieczki po długich dystansach samochodem często towarzyszy wielu różnorodnym bagażem wielkogabarytowych. Bagaż nie jest problemem, gdy jest przyczepa. Jednak to nie jest w ogóle, poza tym nie każdy będzie chciał majstrować przy jego rejestracji. Ponadto, nie każdy posiada ogromny SUV, który mieści się w bagażniku „słonia i jej słoniątka”, ponieważ większość ludzi dzisiaj, nabywa samochody subcompacts miasto. Właściciele takich małych maszyn do pomocy łuku na dachu samochodu lub szynach, jak się je nazywa. Porozmawiajmy o tym, jak je wybierać, czym one są, będziemy także omawiać możliwości ich montażu.

Jakie są poręcze?

To specjalne projekty, które są przeznaczone do mocowania różnych ładunków na dachu pojazdu. Z ich pomocą można załadować i wykonać wiele przydatnych informacji – to ogólne materiały budowlane, różne nieporęczne przedmioty, łodzie i rowery. Dach – jest łukiem na dachu samochodu, które często są montowane na wagonach, off-road i maszyn miejskich (dobrze, na minivany, oczywiście). W niektórych modelach samochodów, zarówno importowane i krajowe, mogą być pakowane, ale coraz częściej muszą kupować więcej i zainstalować go oddzielnie.

Zewnętrznie dane te przypominają strukturę opartą na przewodzie metalowym. Jej końce są zabezpieczone plastikową końcówką z różnymi rodzajami mocowań. Uważa się, że oryginalne producenci używali tych rurek w celu zwiększenia właściwości sztywności ciała, ale później zostały one wykorzystane do zabezpieczenia bagażu.

Wykonywanych zadań

relingi dachowe są wybrane z różnych powodów. Dla niektórych jest to bardzo ważne, aby zainstalować dodatkowy schowek na dachu, który jest dobrze zamocowany. Ktoś z ich pomocą rozwiązać problem montażu różnych koszy lub platform, które mogą nieść bagaż. Fani ekstremalnej rekreacji używać tych części do rowerów i innego sprzętu sportowego – to jest bardzo wygodne, zwłaszcza gdy tor rowerowy do tej pory. Arc na dachu samochodu, korzystając z narciarzy i snowboardzistów. W tym celu, bagażnik dachowy może być wyposażone w zamknięcia mechaniczne lub magnetyczne.

klasyfikacja

Zaletą tych produktów w możliwościach, jakie świadczą. Tak więc, jednym z istotnych zalet – są odpowiednie dla wszystkich rodzajów jednostek, mocując je bardzo niezawodne i łatwe. Montowane na relingach dachowych są klasyfikowane według określonych kryteriów.

Zgodnie z materiałów tych urządzeń, są one podzielone na metalu (najczęściej ze stali lub aluminium) i metalu. Również rozróżnić szczegóły cech konstrukcyjnych: mogą być takie same lub modelem uniwersalnym. Pierwszy charakteryzuje się tym, że nadaje się tylko do określonego zakresu pojazdów danego producenta. Uniwersalny łuk na dachu samochodu odpowiedni dla każdego modelu i marki.

Osobliwości instalacji produktu dzieli się na podłużnych i poprzecznych. Większość kierowców nazywa te rury w inny sposób – szynach lub podkłady. Oba mają taką samą funkcję, można je łatwo nabyć na rynku.

Różnią się one również w średnicy, długości i konstrukcji. Dziś jest bardzo popularny model w kolorze czarnym, wykonany ze stali. Istnieją również wyroby stalowe chromowane, czarny lub szary plastik. Ponadto, wszystkie te dane różnią się kształtem.

Rodzaje pni

Jak już wspomniano, relingi dachowe służą do zabezpieczenia ładunku na dachu auta. Jest również podstawą do mocowania bagażu. Urządzenie główne do montażu dowolny ładunek poprzeczki są zainstalowane na dachu samochodu. Elementy te to dwa lub więcej belek, które mogą być zamocowane do listwy dachowej. To avtobagazhnik.

Aerodynamiczny i prostokątny łuk

Istnieją dwie wersje tych układów – tradycyjny profil prostokątny lub belki z aerodynamicznego przekroju. Pierwszy wariant, w większości przypadków jest to profil metalowy w powłoce z tworzywa sztucznego.

Aerodynamiczny łuk na dachu samochodu są wykonane z anodowanego aluminium. Wśród zalet takich decyzji – specjalny profil, który jest prawie nie ma hałasu przy dużych prędkościach. Ponadto bagażnik piękniejsze, ale również droższe. I to wada.

Arc profil, który jest zazwyczaj prostokątny, różnią się najczęściej design. Minus – jest hałas podczas jazdy z prędkością. Przy wysokich prędkościach, może wzrosnąć, będzie również zwiększenie zużycia paliwa. Jeśli instalacja tego produktu jest wykonane nieprawidłowo, można usłyszeć gwizdek. Wśród zalet tego rozwiązania – ceny, który jest znacznie niższy niż koszt płata oraz doskonałą wydajność produktu jest przyporządkowane funkcji. O prostokątnym przekroju łuku może być bezpiecznie ładunki lub aeroboksy samochody dachowe.

W zależności od modelu samochodu i rodzaju dachu elementu poprzecznego może mieć inny rodzaj przywiązania. Według tej funkcji można podzielić wszystkie szyby samochodu na kilka typów.

Bagażnik dachowy do samochodów z relingami dachowymi wzdłużnych

Podstawą wzdłużnej łuku, do montażu na dachu pojazdu. Mocuje się je pręt poprzeczny. Do tego są specjalne przystanki z zamkami. Systemy te mogą być regulowane w innym profilu.

Bagażnik dachowy do samochodów osobowych z regularnym miejscem dla instalacji

Coraz częściej w nowych samochodach producenci już przygotowane regularne miejsce pod bagażniku. Często są one Otwory montażowe modelu łuki fabrycznych. Otwory te można znaleźć na stronie 2 Ford Focus, Citroen C4 i wiele innych samochodów. Łuk dla takich maszyn mają specjalne przystanki mają być wkręcone w otwory. Wsparcie dla relingi dachowe mogą być mocowane za pomocą specjalnego adaptera, który w pełni nadające standardem montażu do konkretnego samochodu.

Bagażnik dachowy do samochodów o gładkiej dachu – rozwiązanie one-stop

Produkty te są najbardziej wszechstronne rozwiązania, które zostały już wymienione powyżej. Ponieważ na wagonach, na których relingi dachowe fabryka nie są zainstalowane urządzenia te są montowane na dachu samochodu w drzwiach. Aby to zrobić, przedmiot ma specjalny uchwyt.

Prop takich poprzecznych łuków różni się dużą powierzchnię podstawy – to jest wykonane, aby nie doprowadzić do uszkodzenia lakieru dachu. Wspornik jest zamocowany przy wsporniku, który przylega do górnej krawędzi otworu drzwiowego. Producenci modeli tanich Bagażniki i łuki produkowane uniwersalnych rozwiązań montażowych, które są dostosowane do różnych modeli samochodów. To nie jest najlepszym wyborem. Fakt, że tego samego samochodu bagażnik będzie dobrze i pewnie trzymać, az drugiej – źle. Producenci droższych opcji są często zakończone z urządzeniem za pomocą specjalnych wsporników dla każdego modelu samochodu. W ten sposób uzyskuje się niezbędną niezawodność zamocowania.

Arc na dachu samochodu z rynien

Nie myśl, że te stojaki istnieć tylko dla samochodów. Dla samochodów krajowych jak są łuki. Są one zainstalowane w kanalizacji. Podpory mają różne wzory zaciski. Najprostsze rozwiązania są śruby lub nakrętki, i bardziej złożone rozwiązania – szybki montaż. Istnieją modele z zamkami.

Urządzenia te są w pełni zgodne ze wszystkimi wymogami. Na produkcji poddawane są dużo badań aerodynamicznych, przeprowadzić testy zderzeniowe z nimi, jak również testowane w laboratoriach.

Dach samochodu Thule

Współczesny rynek jest pełen różnych ofert kupić bagażnik na dach, ale nie wszędzie jest naprawdę produktem wysokiej jakości. Thule oferuje niezawodne i sprawdzone rozwiązanie czasu. Dla każdej marki i modelu samochodu jest osobny wzór, który uwzględnia wszystkie niuanse instalacji. Oferuje on markę i rozwiązań ogólnych.

Łuk i wsparcie są trwałe i niezawodne. Produkt jest wyposażony w specjalny zestaw, który ułatwi instalację. Produkty firmy są zaprojektowane w taki sposób, aby były tak trwałe i wygodne. Dla swoich łuków, producent oferuje także dodatkowe opcje – może to być zamki, paski, urządzeń blokujących. Z Thule bagażnik dachowy samochodu jest gotowy na każdą przygodę, czy będzie to podróż do kraju lub na wielkie wakacje z rodziną lub przyjaciółmi.