800 Shares 1027 views

Jak złapać kłamstwo: użyteczne wskazówki

Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jak złapać kłamcę. Cóż, na przykład funkcjonariusze policji zdołają to zrobić, ale dlaczego więc osoba, która nie ma takiego określonego zawodu, nie próbuje złapać kogoś w kłamstwie? W rzeczywistości wszystko nie jest takie trudne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Wielu ludzi przez długi czas wiedział, przez które znaki można odróżnić prawdę od kłamstw. Więc spróbujmy zrozumieć, jak złapać kłamcę z kłamstw.

Nie myśl, że jedynym sposobem na kłamstwo jest profesjonalista. Dla zwykłej osoby jest to również możliwe. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak złapać kłamcę, który pomoże w przyszłości poznać prawdę.

Wskazówka: spójrz na słowa rozmówcy

Przede wszystkim, aby zrozumieć, czy dana osoba kłamie czy nie, musisz zwrócić uwagę na korespondencję jego opowieści. Cóż, na przykład, jeśli powiedzą ci, że wczoraj działo się coś niezwykłego, ale twój przyjaciel w ogóle nie zwracał uwagi na to, możesz być pewien, że cię oszuka. Rzecz w tym, że ze względu na swoje odruchy, ludzie zawsze patrzą w kierunku, gdzie dzieją się coś niezwykłego. Jeśli chcesz eksperymentować z tym faktem, to tylko podczas rozmowy w pewnym momencie, uderz się pięścią w, powiedzmy, stół. Nie ma wątpliwości, że rozmówca z pewnością zwróci uwagę na Ciebie. Dlatego, aby złapać kłamcę, musisz najpierw sprawdzić zgodność jego historii.

Druga wskazówka: zdziwi rozmówcę – zapytaj go niespodziewanie o jakiekolwiek pytanie

Około 4% wszystkich ludzi umie kłaść się tak umiejętnie, że niemal niemożliwe jest ich odsłonięcie. Ale jak mówią, próba nie jest torturą.

Aby zrozumieć, jak złapać kłamca, musisz jak najściślej śledzić każde działanie i słowo rozmówcy. W chwili, gdy dana osoba nie oczekuje od ciebie bezpośredniego pytania, musisz go zapytać. Jeśli usłyszysz niezrozumiały mowę, wymamrotując lub nawet odmawiając odpowiedzi, możesz mieć pewność, że jesteś oszukany. Przecież kłamca z pewnością potrzebuje czasu na odpowiedź.

Trzecia wskazówka: zwróć uwagę na zachowanie domniemanego kłamcy

Cóż, na przykład osoba spokojna i dobrze wyważona podczas rozmowy z tobą stała się nerwowa i nie do końca odpowiednia. Dlatego jest to znak, że jesteś oszukany. W tej sytuacji jest tylko jedna droga. Trzeba bardzo spróbować dowiedzieć się całej prawdy.

Wskazówka czwarta: szukać nieszczęścia w emocjach

W większości przypadków ludzie nie są w stanie fałszować w uśmiechu. Oczywiście ktoś może udawać, że dobrze się bawił. Niemniej jednak inne emocje zdradzą jego prawdziwy nastrój. Może to być, na przykład, nadmiernie niegrzeczny ton, pobłażliwość, próby przełożenia rozmowy na inny kierunek. To może oznaczać jedno – okłamują cię.

Porada piąta: nie patrz na intuicję

Aby zrozumieć, jak złapać kłamcę, ty przede wszystkim nie zapominaj o własnej intuicji. Z pewnością czujesz się często, że gdzieś wewnątrz ciebie jest myśl, że po prostu jesteś oszukany. Tak naprawdę bardzo trudno jest zwykłej osobie zrozumieć, co dokładnie przynosi go do tego uczucia, ale naukowcy mają rozsądną i zrozumiałą odpowiedź. Zobacz numer końcówki sześciu.

Szósta Rada: zwróć uwagę na mikroemity

Naukowcy doszli do wniosku, że pierwsze 25 sekund osoba nie może ukryć swojej prawdziwej twarzy. Tak więc na przykład podrażnienie nie może być natychmiast zastąpione poczuciem szczęścia. Jeśli spojrzymy na wyniki testów, tylko nieliczni zdołali ukryć swoje prawdziwe emocje. Ale w rzeczywistości jest to całkiem realne. Jednak, aby nauczyć się nie wydawać emocji, trwa to albo długotrwałe szkolenie, czy prawdziwie nordycki charakter.

Wskazówka 7: poszukaj niespójności

Aby doprowadzić kłamcę do czystej wody, musisz śledzić jego każdy ruch, słowo, a nawet intonację. Jeśli jesteś rażąco oszukany, uwierz mi, w pewnym momencie osoba będzie manifestować wiele niespójności. Tak więc, na przykład, nawet przy pozytywnej odpowiedzi na postawione pytanie, głos rozmówcy wydaje się bardzo niegrzeczny. Tutaj głównym zadaniem jest złapać takie niezgodności.

Rada ósmej: spójrz w oczy

Jeśli podczas rozmowy rozmównik unika kontaktu oczu z oczami lub wygląda gdzieś z daleka, to najprawdopodobniej stało się ofiarą oszustwa. Co więcej, kłamca jest często wydawany przez własne ciało. Cóż, na przykład kłamca spoczywa w dłoniach. Wynika to z faktu, że ukrywanie prawdy jest bardzo zdenerwowane. Jeśli rozmówca nie ma nic do ukrycia, będzie on absolutnie spokojny.

Porada dziewiąta: zwróć uwagę na obecność wielu niepotrzebnych szczegółów

Na przykład, udzielając odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytanie, przeciwnik zaczyna mówić ci wszystko w najdrobniejszych szczegółach, które w większości przypadków są nieistotne. W ten sposób po prostu chce odwrócić uwagę od najważniejszej chwili, ponieważ musi jakoś wydostać się z sytuacji.

Wskazówka dziesięć: nie szukaj kłamstwa, gdzie nie ma nikogo, zaufaj ludziom

Przede wszystkim nauczyć się zobaczyć prawdę. Zawsze masz czas na poszukiwanie kłamstw. Trudno jest być pewnym, że ktoś oszuka cię tylko wtedy, gdy znasz osobę zbyt dobrze, lub jeśli specjalizujesz się w ujawnianiu kłamstw (na przykład badaczy). Co więcej, zastanów się nad tym, czy warto ciągle podejrzewać wszystkich i wszystko? W szczególności dotyczy to osób bliskich. Przecież życie w zaufaniu jest o wiele przyjemniejsze. Będziesz w stanie rozpoznać duże kłamstwo, a niektóre małe wykroczenia bliskiej osoby mogą pozostać niewykryte. Jeśli nadal zamierzasz odkryć prawdę za wszelką cenę, najpierw pomyśl od razu, ale dlaczego ta lub ta osoba kłamie. Być może nie tylko w nim, ale w tobie.

Wymienione 10 sposobów złapania kłamca na pewno pomoże rozpoznać prawdę i dotrzeć do samego końca!