735 Shares 4947 views

Przecięcie linii ciągłej – przepis i kara za naruszenie

Przepisy ruchu drogowego zostały ustanowione w celu zapewnienia zgodności z nimi. Przecięcie linii ciągłej oznakowania – jest głównym zaburzeniem, które obserwuje się nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Ostatnio, ze względu na zaostrzenie odpowiedzialności za naruszenie ruchu drogowego policji sprawcę grzywną, sporządzić raport i wysłać go do sądu. Violator często odmawia się prawa jazdy.

W naszym kraju, żaden z przepisów nie może przewidzieć wszystkich sytuacji w życiu i na drogach. Zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej, do przekraczania linii ciągłej z piłką – od tysiąca do półtora tysiąca rubli. Często chcesz – nie chce, i trzeba złamać zasady ruchu, a policjant jak traktuje on sposób, w jaki ma prawnie.

Problem, który mamy we krwi

Łamanie zasad jest nie tylko w mentalności naszych obywateli, ale także w naszych dróg, służb drogowych, które czasami po prostu zapominają zwilżyć pędzlem z białą farbą na paskującym. W niektórych miejscach są otwory lub guzki, które są łatwiejsze do kierowania się w przeciwnym pasie, niż dzielić im swój samochód. Przed przekroczeniem podwójne solidne oznakowanie linii lub wyjście do nadjeżdżających pasa wykonywanie wszelkich manewrów karze pozbawienia praw lub grzywny. Dziś, zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej, kara za przeprawy dobrze ograniczone linią ciągłą, ale w szczególnych przypadkach, które zostaną omówione dalej, sprawca może być pozbawiony prawa do sześciu miesięcy.

Kilka gatunków i sytuacje przekraczania linii ciągłej

Rozważmy każdy z tych przypadków osobno.

Pierwszy przypadek. Kierowca prowadzi w lewo w całej przeciwległym pasie i, odpowiednio, przez ciągłą linię. Przecięcie linii ciągłej jest karane przez inspektorów policji ruchu drogowego przez rafinowania. Drobny począwszy od tysiąca do tysiąca pięciuset rubli.

Drugi przypadek. Kierowca chce skręcić w prawo, ignorując linia ciągła. Przestępstwo jest zagrożone karą grzywny od tysiąca do tysiąca pięciuset rubli. Przypadek ten jest również uważany za oddzielne policji drogowej, która może pozbawić prawa sprawcy do sześciu miesięcy.

Trzeci przypadek. Rozprzestrzeniać się za pośrednictwem stałej. Wielu kierowców uważają, że za naruszenie napotykają zawieszenie licencji. Jednak zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego dla tego naruszenia jest przypisany grzywnę w wysokości tysiąca do tysiąca pięciuset rubli.

Czwarty przypadek. Wylot z podwórka na ulicę z ruchu dwukierunkowego. W tym przypadku sprawca otrzyma karę stu rubli za nieprzestrzeganie ustalonego znaku drogowego, w tym konkretnym przypadku jest to skręt w lewo.

Piąty przypadek, który nie tylko natknąć podczas skręcania w lewo, zanim osiągnie linia przerywana. Kierowcy są motywowane faktem pozostaje, że metr albo tak, i chcę mieć czas do sygnalizacji świetlnej świeci zielone światło. W rzeczywistości, przestępstwo zostało pozostawiając nadjeżdżającego ruchu, co stwarza przeszkody dla innych kierowców i może prowadzić do niefortunne sytuacji na drodze. W tym odcinku, kierowca nie wysiąść dobrze, zostanie on pozbawiony prawa do sześciu miesięcy.

Szósty przypadek. Przecięcie linią ciągłą, gdy wyprzedzania. Kierowca wykonuje manewr, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Do przekraczania znakowania linia ciągła – grzywny, zawieszenie licencji przez okres do sześciu miesięcy.

Dokonywania takiego manewru, kierowca powinien pamiętać, że na drodze, oprócz niego, istnieją również inne.

Często na drodze zdarzają się sytuacje, kiedy kierowca po prostu przez przypadek naruszających przepisy ruchu drogowego i przejechać przez linię ciągłą. Takie przypadki zdarzają się przez cały rok, nie tylko z winy kierowcy, ale z wielu powodów, które można przypisać do tak zwanej siły wyższej. Człowiek nie jest wolny od klęsk żywiołowych, z zaspy, narzędzia nieleczone drogach. Czasami po prostu nie jest linia ciągła, i idź w prawo. Więc nie ma innego przypadku konieczności podróżowania do nadjeżdżających pasa. Uważamy je oddzielnie.

Sposobów, aby ominąć blokadę na drodze na drodze

Istnieje wiele przypadków, gdzie w kraju podróżują bezpiecznie w samochodzie słuchać radia i nagle przed sobą zacięcie z powodu złamania samochodu. Stoisz w korku, ledwie tyle, i przychodzi taki moment, kiedy zbliżasz się do odcinka drogi, gdzie jest zepsuty samochód. Masz trzy możliwości pozwala na to sytuacja.

pierwszy

Poczekaj, aż kierowca będzie podporządkować swój samochód i iść dalej. W tym przypadku można uniknąć łamania zasad i będzie czekać na rozwiązanie problemu.

drugi

Przejazd wokół przeszkody na drodze lub chodniku, w tym przypadku łamania przepisów ruchu drogowego na podstawie art 12.15 pierwszej części (przecięcia linia ciągła przechodzącej kierunku), które niesie ze sobą karę w wysokości pięciuset rubli, jeśli pobocze, a 2000 – kiedy chodnik.

trzeci

Idziemy okrągły przeszkodę w przeciwnym pasie. W tym odcinku, kierowca nie został pozbawiony prawa jazdy, chociaż może otrzymać grzywnę administracyjną w wysokości tysiąca do tysiąca pięciuset rubli.

Statystyki naruszenia

Według statystyk, w 2013 roku, 2 procent populacji w takich przypadkach czeka i próbuje pomóc biedakowi, że szybko oddalił jezdnię. Dwadzieścia osiem procent przejść wokół przeszkód na poboczu drogi i chodnika, siedemdziesiąt procent kierowców podróżujących w przeciwnym pasie. Dane te sugerują, że w naszych czasach, prawie co druga osoba narusza zasad ruchu drogowego, a co dziesiąty przekraczania ciągłej linii prowadzi do wypadku. Wniosek jest taki, że siedzi za kierownicą, trzeba mieć cierpliwość lub finansów do zapłaty grzywny. To jest zawsze zły może się zdarzyć do Ciebie i wielu ludzi, w przypadku, w którym nikt nie jest winien, ale ten incydent może mieć wpływ nie tylko na czyjeś życie, ale także losy ludzi blisko Ciebie.

Co więcej można pozbawić prawa jazdy?

Niewielu kierowców wie, że nie ma sytuacji, w której mogą stracić prawo jazdy, nawet bez przekraczania linii autostrady solidne. W tym przypadku, policjant ruchu pozbawi ich praw i przekazał sprawę do sądu, mimo że kierowca, jak się wydaje, nie wyprzedzanie przez nieciągłą oznaczeń linii. Fakt, że człowiek może po prostu nie zauważy znak „Wyprzedzanie jest zabronione” i wyprzedzić pojazd w przeciwnym pasie. W takim przypadku inspektor jest absolutnie w porządku, a sąd ma zdecydować, aby odebrać użytkownikowi prawo jazdy na okres do sześciu miesięcy. Jest to kara za przekroczenie linii ciągłej. Termin zawieszenia licencji będzie skuteczna dziesięć dni po zdaniu było katechumenów. Dziesięć dni są podane do odwołania się od tej decyzji. Istnieją sytuacje, gdy termin konfiskata prawa jazdy może zacząć dziesięć dni później. Uważają, że te sytuacje osobno.

Sytuacje, w których okres konfiskaty prawa jazdy mogą być przenoszone

Po pierwsze. Jeżeli kierowca zapytał najwyższy sąd, wyrok wejdzie w życie tylko wtedy, gdy wyrok jest prawomocny wyrok, z adnotacją, że kierowca ma prawo do korzystania z samochodu, a za kierownicą, aż zostanie przyjęty dekret o wycofaniu swojego prawa jazdy.

Po drugie. Jeśli kierowca nie oddać prawo jazdy na trzy dni, okres wycofania swego prawa jazdy nie rozpocznie się odliczanie.

W rzeczywistości, druga metoda pomaga kierowca do oszukiwania i jeździć swoim samochodem, jak mówią, do pierwszego przestępstwa. W praktyce policja drogowa są przypadki, gdy kierowca nie dłonią prawo jazdy na trzy lata lub dłużej, bez naruszania przepisów ruchu drogowego.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że nie powinniśmy ignorować przepisów ruchu drogowego, w szczególności przekroczyć podwójnej ciągłej linii, bo nie jesteś sam na drodze. I łamanie tej zasady, można utworzyć zakłóceń dla innych kierowców, którzy mogą być mniej doświadczonym w tej sytuacji.

Naruszenie przepisów ruchu drogowego po łamać je, aż nie zostanie złapany i ukarany grzywną, lub, co gorsza, nie dostać się do wypadku drogowego, w którym winny będzie. W wypadku drogowego będzie w porządku nie wysiąść, wszystko będzie zależeć od rodzaju incydentu. Nie łamią przepisów ruchu drogowego, szanować siebie i innych kierowców.