427 Shares 2318 views

kijki

kijki jako adaptacja do chodzenia na nartach pojawiła się niedawno – nie wcześniej niż w XIX wieku. Narciarze poprzednio używany jeden kij, i to w czasie, gdy na nartach nie był sport, i miał wartość czysto utylitarne, jest dość mało. Kij używany przez narciarzy, służy jako wsparcie podczas chodzenia, hamowanie na zjazdach i ramion – ot tak, na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, jaki rodzaj człowieka lub zwierzęcia spotkają się w zimowym lesie.

I tylko wtedy, gdy ludzie decydują się konkurować, aby zobaczyć, kto będzie przebiegać przez odległości na wstępnie określonym torze, były bliźniacze słupy. Wraz z pojawieniem się i rozwojem narciarstwa przykleja odmian zmienione, udoskonalone, dostosowane do różnych sposobów transportu.

Powrót w połowie XX wieku, kijki były w większości drewniane, wykonane z lekkich i mocnych łodyg bambusa. Cały XX wieku, zostały one poprawione. Po pierwsze, aby zastąpić bambus przyszedł do stali, potem zmieniono na patyku rur duraluminiowych o małej średnicy. kijki do poruszania się wzdłuż prostym i slalom „rozproszonej” wokół w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od ich dalszego doskonalenia. Po nim przyszła kolej na biegunach tytanu duraluminiowych, aw latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku pojawiły się pierwsze próbki kije i biegunów współczesnego lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego grafitu. Często są one wykonane z materiałów kompozytowych.

kijki są przeznaczone do slalomie i zjeździe z góry, zrobić trochę skręcone, aby poprawić właściwości aerodynamiczne lekkoatleta na zejście, i aby wykluczyć możliwość uchwycenia pierścieni Goalpost. Schodzić stromość nachylenia inny kij teleskopowy wykonany z różnych długościach.

Chodzić na nartach równiną pałeczki powinny być dobrane w sposób następujący: stoi na powierzchni, ustawienie boku sztyftu. Uchwyt powinien być na wysokości barków, nie wyżej. Szczególnie „zaawansowane” użyć innej metody. Konieczne jest, aby trzymać się obracać „do góry nogami” i wziąć w rękę z pierścieniem. Kąt pomiędzy ramieniem i przedramienia należy dziewięćdziesiąt stopni. Najważniejsze – nie mylić, jaka część ciała jest uważane za ramię, a co – przedramię. Niewierny wyglądają lepiej w podręcznikach szkolnych anatomii.

Produkcja tej części sprzętu narciarskiego zatrudniony wielu renomowanych firm w różnych krajach. Exel kijki są najbardziej popularne i znane na całym świecie. Trzymać tego producenta okazały się jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy wielu czołowych sportowców, występując w różnych konkursach na najwyższym poziomie, zdobyli wiele medali w różnych nominałach. Exel produkuje najszerszą gamę produktów dla wszystkich rodzajów narciarstwa.

Od rosyjskich producentów można wyróżnić firmę STC (Sports Technology Center) – centrum techniki sportowej. kijki STC, nie ulegając wiodących producentów jakości, wygrać cenę. Koszt podobnych produktów na jakość STC o około dwadzieścia pięć – trzydzieści procent mniej niż te importowane. Rosyjska firma STC został założony w 1992 roku, a jego historia dwudziestu lat udało się stworzyć reputację jako producent wysokiej jakości sprzętu sportowego.