385 Shares 2167 views

Piłkarz David Beckham: biografia, życie osobiste, kariera

David Beckham, którego biografia będą rozpatrywane w niniejszym artykule, jest jednym z najbardziej znanych zawodników w historii piłki nożnej. Odszedł kilka lat temu, a już 42 lat w tym roku był. Beckham grał we właściwej pozycji pomocnika, ale może również grać na środku pomocy.

Początki kariery

David Beckham – piłkarz, który spędził większość swojej kariery w „Manchester United”, ale zaczął zupełnie inny klub. Co więcej, nie miał czasu, aby odwiedzić wiele akademii młodzieżowych zanim był w „Manchester United”.

Urodził się 2 maja 1975 w Londynie, a od najmłodszych lat zaczęła angażować się w futbolu. Początkowo działał w takich pół-profesjonalnych klubach jak „Ridgeway Rovers” lub „BCHSS”, ale później zajął pierwsze miejsce w akademii klubu „Norwich”, a następnie pojawił się w „Leyton Orient” klubu. Na początku 1987 roku, gdy miał zaledwie 12 lat, Beckham został przyjęty do Akademii „Tottenham”, a po kilku latach osiągnął swój ostateczny punkt, a mianowicie „Manchester United”. Tam też ostatecznie spędził większość swojej kariery Devid Bekhem. gracz biografia oczywiście zawierać inne kluby, ale jest to „Manchester United” był pierwszym dla niego.

Grając dla „Manchester”

David Beckham, którego biografia jest znana niemal każdego fana piłki nożnej, był to wielki talent, a jego pierwsze miesiące w „MJ” przewidział wielką przyszłość. Już w 1992 roku, gdy miał zaledwie 17 lat, zadebiutował w głównym zespołem w Pucharze Ligi. Jednak w przyszłym sezonie nie miał miejsca w składzie, więc w 1994 roku młody Beckham został wysłany do wynajęcia w małym klubie „Preston North End”, mówiąc w tym momencie w trzeciej lidze.

Tam grał pięć meczów, oznaczonych przez pierwszych dwóch profesjonalnych bramek w swojej karierze, a następnie powrócił do „Manchester United”, gdzie w pozostałej części sezonu przyszedł na boisku dziesięć razy, także zabicie swojego pierwszego gola dla klubu. Już od 1995 roku, 20-letni pomocnik stał się regularny baza graczy. Wyszedł w niemal każdym meczu i cuda na boisku. Już w 1996 roku zdobył swoje pierwsze mistrzostwo w Anglii i pierwszy FA Cup, aw 1999, dodał do swojej kolekcji trofeów, która marzy o każdego gracza – Ligi Mistrzów.

Razem David Beckham, którego biografia nie ogranicza się do klubu „Manchester United”, która odbyła się mu 389 oficjalnych meczów i strzelił 83 bramek. Stał się legendą „MJ”. W dużej mierze dzięki niemu klub zdobył w tym czasie sześć Premier League i dwa Puchary Anglii. Jednak w 2003 roku nadszedł czas na zmiany, a 28-latek przeniósł się do Madryt „Real” na 37,5 mln euro.

Przejście do „prawdziwego”

Nie jest tajemnicą, że „prawdziwe” – to jeden z najsilniejszych klubów na świecie, tak, że przejście od pierwszej gwiazdy wielkości tej wielkości spowodował wielki oddźwięk w społeczeństwie. Ale Beckham bez problemów rozpoczęły odpracować pieniądze, które się za to pieniądze. Podczas czterech sezonów spędził 155 spotkań i strzelił 20 bramek. Jednak jego pobyt w klubie nie miał w najlepszym momencie, więc jego kolekcja trofeów, dodał tylko mistrzostwo Hiszpanii, i udało mu się dopiero w ostatnim sezonie, w 2007 roku. Następnie umowa Beckham wygasł, a on poszedł do pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie podpisał nową umowę z klubu „Los Angeles Galaxy”.

Przejazd do USA

Wszyscy rozumieli, że gwiazda Becks już nie ma. Bekhem Devid, którego kariera była bardzo jasne, kontynuował w Stanach Zjednoczonych, ale było już daleko od poziomu futbolu. W pierwszej połowie roku w „Galaxy” pomocnik spędził z powodzeniem grał w 32 meczach i strzelił 6 bramek w nich. Potem otrzymał ofertę do dzierżawy włoska „Milan”, który przyjął. Przez sześć miesięcy w „Milan”, spędził dwadzieścia mecze, strzelając dwie bramki, przed powrotem do Stanów Zjednoczonych.

Jednak ta historia nie skończyła właśnie: po sześciu miesiącach, 15 gry i dwa gole Becks ponownie udał się do „Mediolan”, który spędził kolejną połowę sezonu. Oczywiście, w takim stanie wiekowej to było dalekie od ideału, a więc w dziedzinie, pojawił się rzadziej. Podczas drugiego dzierżawy, zagrał 13 mecze, ale nie oznaczony przez dowolny cel drużyny.

Powrót w 2010 roku, „Galaxy” Beckham nadal grać dla klubu, rozegrał 118 mecze i zdobył 20 bramek. Podczas swojego pobytu w USA, pomógł klubowi „Galaxy” dwa razy, aby wygrać puchar MLS trzy razy, aby wygrać puchar MLS i wygrać MLS Playoffs trzykrotnie. W 2012 roku, kiedy przyszła jego kontrakt z klubem do końca, Beckham postanowił ogłosić zakończenie kariery piłkarza jest jednak, dostał ofertę z francuskiego klubu „Paris Saint-Germain”, który został niedawno przejętej przez arabskich szejków i potrzebował promocji. A kto był najwybitniejszym przedstawicielem świata piłki nożnej w tej chwili? Beckham na pewno!

Emerytury w „PSG”

Kiedy podpisał kontrakt krótkoterminowy z „PSG” Beckham w wieku 38 lat, więc nikt nie spodziewał się go do niewiarygodnych rezultatów. Raczej, to była osobowość mediów, aby przyciągnąć uwagę. Ale mimo to, wciąż poszedł na boisku 14 razy, choć nie oznaczony przez każdą bramkę.

Występy w reprezentacji

Naturalnie Beckham stał się legendą nie tylko na poziomie klubowym. W Anglii zadebiutował we wrześniu 1996 roku w meczu przeciwko Mołdawii. A w 1998 roku udał się do Pucharu Świata, gdzie zagrał w trzech meczach i strzelił swojego pierwszego gola dla drużyny narodowej, która weszła w meczu grupowym przeciwko Kolumbii.

Na Beckham był już graczem w Mistrzostwach Europy 2000 i podstawy w trzech meczach dała trzy asysty, ale to nie pomogło Brytyjczycy opuścić grupę. W 2002 World Cup Beckham jechał już z opaską kapitana na ramieniu i pomógł drużynie dotrzeć do ćwierćfinału, strzelając jedną bramkę i dał trzy udane podanie. Na Euro 2004 Brytyjczycy po raz kolejny udało się dotrzeć tylko do ćwierćfinału, a Beckham dał dwie asysty. Ostatnim ważnym turnieju dla Dawida był Puchar Świata 2006, gdzie Anglia zatrzymał się w fazie końcowej ¼ znowu i znowu, Beckham strzelił jednego gola i trzy asysty.

Ostatni mecz w reprezentacji Beckham, która odbyła się w październiku 2009 roku – była to gra kwalifikacyjna przeciwko reprezentacji Białorusi, a tam, Dawid dał jego ostatni pomagać. Wszystko dla reprezentacji grał 115 gier, strzelając 17 bramek i 38 asyst dał.

po futbolu

David Beckham pozostał w piłkę nożną po przejściu na emeryturę gracza? Powrót w 2010 roku, starał się wypróbować na stanowisku trenera, ale raczej jako asystent trenera. Wszedł do sztabu szkoleniowego, Fabio Capello, który prowadził wtedy Anglię. Jednak Beckham pełnił tylko przez trzy miesiące, po czym wyszedł z biura i nie wrócił do coachingu.

życie osobiste

David i Viktoriya Bekhemy – jest jednym z najbardziej znanych par gwiazd na świecie. Poznali się, gdy Dawid nadal gra w „Manchester United”. Wkrótce David i Viktoriya Bekhem (wtedy Adams) były mąż. Brooklyn – W 1999 roku ich pierwszy syn urodził. David Beckham, którego rodzina już jest przykładowy, nie zatrzymał się przy jednym dziecku. W 2002 roku urodził się drugi syn – Romeo, aw 2005 – trzeci syn, Cruz. David Beckham, którego życie osobiste jest w domenie publicznej, nadal jak córkę, aw 2011 jego życzenie: para narodzonych dzieci Harper.