424 Shares 1422 views

Wąskie miednicy podczas ciąży

Ciąża. Co może być piękniejszego niż ten w życiu kobiety? W rzeczywistości, ten etap towarzyszy ogromna liczba wyzwań, że przyszła mama nie poradzić. Gdy płeć piękna dowiaduje się, że ona jest w ciąży, ona prawie natychmiast umówić do ginekologa-położnika, który jest najbardziej prawdopodobne patrząc na nią przez cały okres ciąży. Na pierwszej wizyty pacjentka powinna poinformować się o wielu informacji. Ponadto, ekspert będzie musiał dokonać kilku pomiarów. Na przykład, aby zmierzyć miednica ciąży. Wiele kobiet po raz pierwszy słyszą od swojego lekarza, że mają wąski miednicy. Jednak to, co oznacza to pojęcie, należy rozważyć dalsze.

Wąskie miednicy podczas ciąży jest taka struktura przyszłego macierz kości, w którym każdy z wymiarami, które mają główną, mniejszą niż zwykle od jednego do dwóch centymetrów. W obecności takiego „braku” kobiet będzie trudno mieć dziecko, bo jego głowa jest po prostu nie będzie przechodzić przez tak zwanego pierścienia miednicy. Wąskie miednicy podczas porodu – dość powszechnym zjawiskiem. Przyszłe matki w tej sytuacji często przepisują cesarskie cięcie. Jeśli czas nie przeprowadzenia niezbędnych pomiarów i nie ujawniają zbyt wąskie miednicy podczas ciąży może spowodować poważne problemy w trakcie porodu w matki oczekującej. To z tego powodu, że każda kobieta, po prostu muszą zarejestrować się z wyprzedzeniem w klinice położniczej.

Eksperci zidentyfikować dwie główne koncepcje tzw wąskich bioder. Ten kliniczny i funkcjonalny. W pierwszym przypadku, umywalka może być mniej wystarczające do tego, aby dziecko przeszło przez nią podczas porodu. Co do drugiej sprawy, tutaj mówimy bezpośrednio o cięciu cesarskim, zapotrzebowanie na który pojawia się tylko podczas samego porodu. Taka sytuacja często występuje w dwóch na sto procent. Dla każdego ginekologa lub ginekologa o pojęciu wartości miednicy jest bardzo ważne. Fakt, że zależy na korzystnym wyniku procesu niego. Głównym warunkiem normalnego dostawy jest obecność wystarczającej wielkości miednicy z kobietą, w której może przejść dziecko.

Aby odsłonić wąskich miednicy podczas ciąży, konieczne jest przede wszystkim zmierzyć odległość między tzw kości biodrowej. Ta wartość musi być co najmniej na dwadzieścia sześć centymetrów. Ponadto eksperci często zwracać uwagę na odległości między najbardziej odległych regionów biodrowych grzbietów. Wartość ta jest zazwyczaj równa się dwudziestu ośmiu lub dwudziestu dziewięciu centymetrów. Następnie lekarz mierzy odległość między szerokimi kośćmi miednicy, czyli duże uda. To nie powinna być mniejsza niż trzydzieści jeden centymetr. Nie powinniśmy zapominać nadkrestsovoy fossa. Odległość między nią a górną krawędzią łonowego simviza tak zwane zwykle równa Dwadzieścia do dwudziestu jeden centymetr.

Wąskie miednicy podczas ciąży może być określona poprzez badanie pochwy. Nie jest konieczne z góry martwić i przejmować, jeśli uważasz, że masz zbyt wąskie miednicę. Jak już wspomniano powyżej, w preparacie o takiej „diagnozy” bierze pod uwagę wiele czynników i wartości. Na przykład, grubość kości nie jest to ostatnie miejsce na liście. W celu jego ustalenia specjalny indeks został wprowadzony. To nie powinno być więcej niż czternaście centymetrów. Bardziej masywne kości kobiety, tym mniej jej miednicy. Dla uściślenia wyników lekarz może skierować pacjenta do jego promieni rentgenowskich. W związku z podobnych badań USG i po prostu znaleźć pasujący rozmiar płodu kości miednicy i żeńskich. Jednak rentgenowskie podawane tylko w szczególnych przypadkach. To z tego powodu, jest zaufanie wyniki zewnętrznego wymiaru i nadzieję, że w przypadku, gdy wąskie miednicy podczas ciąży nie zaszkodzi urodzić zdrowego dziecka.