522 Shares 3776 views

Everlasting piasek: opis rośliny wykorzystywane w medycynie ludowej

Roślina ta jest znana w medycynie ludowej i jest najczęściej używany jako żółciopędnie, ale ma inne właściwości. Wśród osób ma kilka nazw: H. arenarium, Helichrysum, cottonweed piaszczyste, suche kwiaty jednoroczne shopshay, żółty łapy kota i innych.

Opis rośliny

Jest to zielnych dzikich roślin jest wieloletnia. Należy do rodziny astrowatych. W zależności od miejsca wzrostu Everlasting może osiągnąć wysokość od 10 do 50 cm. Korzenie miał drzewnych, ciemne, z brązowym zabarwieniu. Pędy roślin linie są bliżej rozgałęziających kwiatostany, tworzące rodzaj parasola. Są one pokryte drobnymi włoskami. Ulotki zaczynać od dołu, powstanie wokół łodygi. Mają wydłużony kształt, niewielkie ostrymi końcówkami, a także łodygi, pokryte włoskami puchu. Kwiaty są małe, kuliste, w kształcie rury, zamontowane w górnej części bukiet trzpienia. Są złoto-pomarańczowy, cytrynowy żółty, rzadko – ceglasty. Czas kwitnienia przypada w czerwcu-sierpniu, w niektórych miejscach przechwytuje października.

gdzie rośnie

Everlasting piasek nie lubi mokrej ziemi. On toleruje okres suszy. Gleba, aby była ona głównie piasek. Zakład znajduje się w otwartych nasłonecznionych polanach, brzegach lasów, łąk i zboczy, sosna wśród młodych. Chociaż może rosnąć wśród starych sosen rozrzedzonej, kwiat, on tam nie będzie. W dużych ilościach Everlasting rośnie na terytorium Ukrainy, jest on również w europejskiej części Rosji, w południowej i zachodniej Syberii, na Białorusi, w Azji Środkowej i na Kaukazie rzadko. Żniwa, roślina ta może być znacząca kwota.

skład chemiczny

Roślina jest ceniony w farmakologii. Przy wytwarzaniu środków farmaceutycznych powszechnie stosowanych kwiatów, które w swoim składzie kaempferol, apigenina sitosterol salipurpozid, naringeniny, skopoletyna. Zawierają one także kwasy organiczne wykryte, olejki eteryczne, polisacharydy, saponiny triterpenowe, garbniki, karotenoidy. Dodatkowo, jest kwas askorbinowy, witamina K, potas, żelazo, wapń i mangan.

Co jeszcze można powiedzieć o tej rośliny jako H. arenarium? kwiat wzór on następujące: poza kwiatów – * H (0-∞) L (5) T (0) P (2); mediana kwiatów – * H (0-∞) L (5) T (5) P (2).

Efekt terapeutyczny

Zakład ten stał się sławny dzięki żółciopędnym efektu, co jest spowodowane obecnością olejków eterycznych, flawonoidów i kwasu fenolu. Wywar z tej rośliny wspierania przepływu żółci i wpłynąć na ich lepkość i składu chemicznego. Ponadto zwiększona przydział trzustki i raka żołądka.

Ale jej użyteczność nie jest do nich ograniczony. H. arenarium ma dobre właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne działanie. Jest on stosowany w ginekologii, takich jak grzybica dysfunkcji jajnika, mięśniaków macicy.

Jest również skuteczny w leczeniu robaczycy, ponieważ jego olejków eterycznych szkodliwy wpływ na konkretne szkodniki. To jest przepisywany w połączeniu z innymi ziołami, aby pozbyć się Giardia.

W chorobach, które występuje z powodu upośledzenia wymiany wody i soli, immortelle również istotne. Tak więc, trawa H. arenarium stosowane do dna moczanowa, osteochondroza, kamieni wątroby, nerek, pęcherza moczowego i innych zaburzeń.

Napary i wywary przynieść ulgę z zapaleniem nerwu kulszowego, nerek kamienia choroby, zapalenie okrężnicy, nerek i wątroby, bolesne oddawanie moczu, nerwobóle.

Przestrogi

Chociaż H. arenarium miejscu jako terapeutyczne, jego zastosowanie, należy zachować ostrożność, ponieważ zawarte w nich substancje mają tendencję do gromadzenia się w organizmie. Musi wziąć krótki kurs. Długotrwałe stosowanie tego leku może spowodować zatory w wątrobie. Everlasting ma również właściwość, aby zwiększyć ciśnienie. To szkoda zioło i zwiększenie kwasowości soku żołądkowego. Podczas rodzenia trzeba skonsultować się z lekarzem na temat stosowania tego leku. Jeśli dana osoba jest chora żółtaczka mechaniczna, Immortelle jest bezwzględnie przeciwwskazane.

Everlasting piasek: Opis produktów na bazie ziół

W apteki znajdują się preparaty, główny składnik, który jest wiecznego.

  1. Żółciopędnie zbierania numer 3. W jej strukturze – wieczne kwiaty, zioła piołun, krwawnik, owoc kopru włoskiego, liści i miętową trifoli.
  2. „Flamena”. Jest on wytwarzany w postaci tabletki. Lek ten podaje się w choroba lekarz pęcherzyka żółciowego, wątroby i dróg żółciowych.
  3. Ekstrakt z Kocanki. W sprzedaży, przybywa w granulkach. Powołanie podobne.

Tradycyjne metody leczenia

Biorąc pod uwagę przydatność roślin, wielu zielarzy zbierać kwiaty i zioła Immortelle niezależnie i wykorzystywane do przygotowywania naparów i wywary. Warto jednak uwaga: aby zachować większość składników aktywnych, to najlepiej, aby uniknąć wrzenia. Jest to klasyczny przepis na przygotowanie naparu. W tym piaszczystej podjęte nieśmiertelnika (H. arenarium) – 2 łyżeczki .. – i napełniono 250 ml wrzącej wody. Lek może zaparzać 2 do 3 godzin. Ma ona zastosowanie w przypadku chorób nerwowych lub problemy z sercem. Dawkowanie: 1 łyżka 3-4 razy dziennie.

bulion Helichrysum

Ale wywar z kwiatów ma także aktywny wpływ. Oznacza przygotowane według poniższego przepisu można leczyć swędzenie dermatozy, zapalenie pęcherzyka żółciowego, wydalić robaki. Można również użyć go jako żółciopędnym leku.

Trzy łyżeczki kwiatów umieszczonych w naczyniu (emaliowane) i dodanie gorącej wody (200 ml). Mieszanię nadal ogrzewano w łaźni wodnej w ciągu 30 minut, przy czym brzeczkę regularnie mieszano. Odstawić na 10 minut, odcedzić. Wytłoczyn trzeba wycisnąć pozostałą ciecz. Otrzymaną kompozycję należy rozcieńczyć wodą (gotowany tylko), tak, aby otrzymać objętość 200 ml. Ta mikstura może być przechowywane przez dwa dni w chłodnym miejscu. Napojów w postaci ciepła, dwa razy dziennie przed posiłkami przez 15 minut. Dawkowanie: pół szklanki.

Rosół dla douching

Emaliowaną PAN umieszczone H. arenarium (kwiatostan) i jest wypełniony wodą – piwo o 2 łyżki. l. Doprowadza się do wrzenia i przechowywane w niskiej temperaturze przez pięć minut. Schłodzoną brzeczkę zdekantowano i służy do douching dwa razy dziennie.

Gdy belyah przygotowywania bulionu na wrzącej łaźni wodnej. Weźmy na pół litra wrzącej wody na 20 gramów rośliny. Po 15 minutach odwar stęsknioną kąpieli należy pozostawiono do ochłodzenia. Po upływie 45 minut jest konieczny do kanalizacji. Zimny albo gorący bulion douching zachowanie nie jest akceptowane.

Rosół z różnych schorzeń

Jest jeszcze inna opcja wlew z nieśmiertelnika. To może być wykonane w bolesne oddawanie moczu, choroby zapalne nerek, wątroby i dróg oddechowych (na przykład, zapalenie dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego itp.) On również pomaga nerwobóle, rwa kulszowa, obrzęk.

W celu przygotowania bulionu musi kwiatostan wieczne (1 łyżka) wlać dwie szklanki wody i pokrywy. Gotować przez 5 minut. Po medycynie uchylenie, pozostawić na pół godziny. Napój usztywnionych, w postaci ciepła, do trzech razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem. Przebieg leczenia – dwa tygodnie, ale w niektórych przypadkach, tylko jeden.

Wlew krwawienia macicy

Również ten przepis nie służy tylko do krwawień, ale kiedy giperpolimenoree. Do gotowania potrzebne są trzy łyżki kwiatów i szklankę wrzątku. Infuse lek w zamkniętym pojemniku przez godzinę, spuścić post. Nadal można przygotować napar sposób zimno. W tym celu 15 g trawy wlać szkła schłodzonego przegotowanej wody. Pozostawić pokrywę i pokrycie przez osiem godzin. Weź napięte napar każdą godzinę łyżeczkę. Dzień nie może pić więcej niż 10 łyżek.

Gromadzenie w leczeniu zapalenia zatok

Trzeba przygotować kwiaty wieczne piasku, centaury i wrotycz pospolity. Każde zioło do 15 gramów. Mieszaninę wylewa się wrzącą wodą i podawać w ciągu 40 minut. Szczep nie jest konieczne. Podpaska zwilża się i miesza razem z kwiatostanów stosuje się do nosa. Ponadto, zimna lub oddechowego problemy mogą być wykonane z wywaru inhalacji wiecznego piasku.

Lekarstwem na żółtaczkę

Jednym z najważniejszych ziół do wątroby jest właśnie H. arenarium. Zastosowanie wywar z kwiatów należy kontynuować aż do wyzdrowienia. Aby przygotować się trzy łyżki ziół i litr wody. Gotować leku trwa około 30 minut, aż ciecz jest zmniejszona o połowę. Wziąć napięte bulionu 50 gramów na pół godziny przed posiłkiem, trzy razy dziennie.

Lekarstwem na niedociśnienie

Aby przygotować wymaganą łyżkę roślin kwiatowych. Kwiatostany wlać szklankę boisko. Zdolność do przykrywania i owinąć się ogrzać. Odstawić na 40 minut. Pić przed posiłkiem w ciągu pół godziny. Rozgrzej nie jest konieczne. Dawkowanie: pół szklanki dwa razy dziennie.

Wlew w łuszczycy

Do przygotowania trzeba zalać szklanką wrzącej wody 1-2 łyżki wieczne kwiaty. Domagaj godziny w ciepłym miejscu. Lepiej jest, jeśli pojemnik jest opakowane. środki gotowe należy smarować raz lub dwa razy dziennie na tym terenie. W razie potrzeby, zamiast tego tarcie może być stosowana do kompresji 15 lub 20 minut.

Wytwarzanie nalewki

Trzeba szklanego 40% alkoholu lub wódki. H. arenarium (kwiaty) i wlać zmielonego ciepło cieczy. Umieścić w ciemnym miejscu na dwa tygodnie. Czasami zamknięty pojemnik z wlewem trzeba wstrząsnąć. Po upływie tego eliksiru jest wciśnięty. Weź powinno być trzy razy dziennie przed posiłkami (pół godziny). Dawkowanie: 1 łyżka. łyżka.

To infuzji będzie przydatny w chorobach narządów moczowo-płciowych, zapalenie pęcherza i nerek, udaru, po ugryzienie na chorób żołądkowych, kaszel, hemoptysis, egzema, łuszczyca. Jako środek pomaga walczyć z robakami.

Everlasting piasek: ciekawostki i szczegóły

Zazwyczaj legendy ludowe rzadko pokrywają się z badaniami medycznymi. Ale właściwości lecznicze, które zostały przypisane Immortelle, nie mylili. Dlatego też od dawna warzone w żółtaczka, rok medycyna potwierdziła, że ten herb naprawdę pomaga w zapaleniu wątroby.

Zasadzić zawierać więcej elementów mikroelement, musi ona być zbierane przed kwiatami w pełnym rozkwicie. Gdy kosz rozwijają się podczas suszenia nich wylewa wielu surowców pozostaje pusty kubek.

Ciekawostką jest, że na tym samym polu, można zrobić zbierając rośliny kilka razy w ciągu jednego lata, a kwiaty nie kwitną wszystkie naraz.

Suszone rośliny nie traci swoich właściwości nawet 2 lata przy właściwych warunkach przechowywania. Powinien on być rozłożone w całym torebkę i pozostawić w przewiewnym i ciemnym miejscu. Wilgotność wysuszonego surowca nie powinna przekraczać 12%.