877 Shares 6907 views

Geo tagging: co to jest i dlaczego?

Sieci społecznościowe, dostępne za pośrednictwem telefonów na całym świecie, nakładają pewien odcisk na życie ludzi. Chcą dzielić się nie tylko zdjęciami, filmami i myślami, ale także tam, gdzie one są. Zwracając uwagę na miejsca na mapie, możesz wrócić tam w swoich wspomnieniach. W tym celu potrzebne jest również oznaczanie geograficzne.

Co to jest?

Może być uważany za progenitor tego zjawiska na odwrotnej stronie zdjęć, co prawdopodobnie spotkało wszystkich, przeglądając stary album rodzinny. Teraz, gdy pomniki najczęściej nie mają mediów fizycznych i są wyświetlane tylko na ekranie urządzenia cyfrowego, dochodzi do ratownictwa, tak zwane geolokalizacja lub geoagowanie. Co to jest?

Gigabyty dziennych mediów generowanych przez media zawierają wiele informacji. Między innymi możliwe jest teraz zintegrowanie informacji o aktualnym miejscu pobytu osoby przesyłającej zdjęcie, film lub tylko artykuł do sieci. Wystarczy wybrać odpowiedni element, na przykład "Aby określić lokalizację", po czym urządzenie określi jego współrzędne i zaproponuje je jako wiązanie. Tak więc geotkanowanie w telefonie lub komputerze to tylko kilka dodatkowych kliknięć. Ale czy naprawdę była to prawdziwa potrzeba?

Historia rozwoju

Nie każdy wie, że wszystkie nowoczesne fotografie zawierają tak zwane metadane: datę i godzinę fotografowania, model aparatu, tryb itp. Między innymi są to współrzędne, a także wysokość, a także geo- tagowanie. Co to jest z punktu widzenia technologii? To kolejny moduł, który jest prawie wszędzie.

Stało się to możliwe dzięki globalnemu systemowi pozycjonowania – GPS. Początkowo ta technologia, opracowana w latach siedemdziesiątych, była dostępna tylko dla wojska USA, ale później była używana przez wszystkich. Korzyść tego systemu jest trudna do przecenienia, ponieważ jest stosowana między innymi przez naukowców w swoich badaniach.

Nowoczesne wykorzystanie GPS

System globalnego pozycjonowania wskutek wszechobecnej obecności odbiorników został z powodzeniem zastosowany w wielu sferach życia. Po pierwsze jest on używany przez ratowników, aby nie tracić czasu, aby wysłać pomoc do tego, który wybierze ich numer. Po drugie, geolodzy i geodeciści, podobnie jak kartografowie, mogą ułatwić im pracę. Ponadto GPS umożliwia nawigację niemal każdego transportu na świecie. Wreszcie, nie tak dawno temu technologia ta została przyjęta przez marketingowców – z niektórymi ustawieniami smartfonu, kiedyś w określonej strefie, można uzyskać wiadomość, na przykład o restauracji lub sklepie w pobliżu. Na szczęście to jeszcze nie jest bardzo popularnym rozwiązaniem.

A GPS i geo-tagging są świetną pomocą dla podróżnych. Zamiast używać albumu fotograficznego i polegania na niedoskonałej pamięci człowieka, możesz przesłać zdjęcie do specjalnego programu, który będzie umieszczał flagi i klatki na mapie świata. Ponadto najbardziej popularnych sieci społecznościowych i całkowicie rozpoznać te informacje automatycznie.

Perspektywy

Znaczna większość informacji, wraz z uwagami na temat lokalizacji, to zdjęcia. I nic dziwnego: pragnienie ludzi, aby zobaczyć świat, popularność blogów o podróży – wszystko to spowodowało, że geo- tagging był bardzo wymagający. Co to znaczy? Jeśli chcesz, możesz śledzić ruch każdego konkretnego użytkownika. Oczywiście prywatna sprawa jest dla każdej osoby ujawnianiem takich informacji o sobie samym lub nie, ale moduły GPS są już wbudowane w bardzo wiele urządzeń, a nie wszystkie są zagadkowe. Możesz więc dostarczyć takich informacji wszystkim, którzy chcą, nawet tego nie wiedząc. Oczywiście geo-tagging jest wygodny, ale warto pamiętać, że każdy medal ma dwie strony.