424 Shares 8647 views

Brahikoma: rumianek rośnie z nasion za granicą

Najpowszechniej stosowany taki jak brahikoma roślin, uprawy z nasion, które w ostatnim czasie coraz częściej praktykowane w naszym kraju, jest w Australii i Nowej Zelandii. Obecnie istnieje ponad pięćdziesiąt odmian tego kwiatu, który należy do rodziny astrowatych. Według zapisów historycznych, w Europie, że pojawił się pod koniec XVII wieku. Po rozpoczął kolejny roślina dwa wieki być uprawiana w dużych ilościach w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich. Teraz nowa runda duże zainteresowanie kolorach brahikoma. Uprawa z nasion stał się tak popularny w dużej mierze dzięki zagranicznych pięknie kwitnące stokrotki, które pojawiają się na pięknych krzewów. Rośliny kwiatowe są ograniczone jedynie przez ciepło tak, że w domu jest wieloletnia.

Gatunki domowe brahikomy

dwa gatunki tej rośliny uprawia się w Rosji. Pierwszym z nich jest iberisolistnaya brahikoma. Rosnąca go pozwala uzyskać małą wysokość (około 40 cm), okres kwitnienia rośliny, które rozpoczyna się w drugiej połowie czerwca, a kończy się z pierwszym mrozem. Kwiatostan w postaci koszy miał bardzo podobne do małych stokrotek. Liście są jasnozielone zabarwienie i kwiaty – biały, fioletowy, różowy, niebieski lub fioletowy. Wszystko to wygląda bardzo harmonijnie połączone. Drugi typ znaleźć w naszych gatunków roślin, – rozdziela brahikoma. Uprawa z nasion ten kwiat może być wykonane nawet w skalistym gruncie. W związku z tym gatunku jest również znany jako „stokrotka górskich.” Wśród jej wyróżnienia należy zauważyć, wąska, głęboko rozcięta, pozostawia. Kwiaty są podobne do poprzedniego widoku kolorach, jednak są one nieco mniejszy rozmiar.

rośliny rosnące

Jak pokazuje praktyka, najlepiej nasion brahikoma rośnie dobrze oświetlone obszary o lekko kwaśnym, gleby składników odżywczych. W tym samym czasie, jak iw półcieniu rosną piękne okazy można. Kwiat nie wymaga dodania nawozów organicznych. Siew roślin w szklarniach lub pudełkach sadzenia wykonane wstępnie na początku kwietnia. Nasiona z tylko nieznacznie wciśnięty w ziemię. Ponadto, są one zalecane do posypać trochę piasku rzecznego, potem szklanej osłony. W przypadku przechowywania w ciepłym i ciemnym miejscu w ciągu dwóch tygodni nie będzie pierwszy na kolby. Natychmiast po tym, czego potrzebują, aby przejść do jaśniejszej miejscu. Siewki przenosi się do pojemników dla kiełków po wystąpieniu wielu listków, w którym minerał doprowadza nawóz azotowy po tygodniu. Gdy mróz odbędzie się, sadzonki można sadzić w otwartym terenie do stałego miejsca, pre Prischepa młode rośliny. Roślinność jest bardzo szybki, a wkrótce obszar będzie bujne krzewy w postaci kulek.

Pielęgnacja brahikomoy

Na obfitość koloru i szybki rozwój rośliny jest wymagane okresowe rozluźnienie gruntu, a na czas usuwania chwastów. Brahikoma, uprawa nasion, które występuje w miejscu wymagającym obfitego nawadniania, jednak tylko w suchych okresach. W tym samym czasie, są one transportowane dość stabilne roślinę. Zbierać nasiona do sadzenia w przyszłym roku nie jest bardzo wskazane w przypadku mieszańców. W każdym przypadku zaleca się, aby kupić nasiona do sadzenia, nie zbierać na własną rękę.