841 Shares 2311 views

Przeczytać i zrozumieć inteligentnych uwag o ludziach, życiu i miłości

Złap zdanie, są one również aforyzmy – krótkie wypowiedzi mają zwykle preachy lub paradoksalny charakter i wyrazić niekonwencjonalne spojrzenie na świat, ludzi, relacji międzyludzkich, system wartości moralnych. Często są one podawane w sposób alegorycznego i wymaga pewnego wysiłku umysłowego, aby zrozumieć. I kolejna cecha aforyzmów – ironia. Czytając je, nie są zanurzone tylko w głębokiej myśli, ale uśmiechnąć, a nawet trudno stłumić wyraźny śmiech.

Życie Estetyka Paul Valery

Pierwszym władcą umysłów, których niektóre inteligentne uwagi analizujemy – Pol Valeri. Jest uznanym króla francuskiego symbolizmu, którego wdzięku poezja dla elitarnych koneserów piękna i muzykalności sylab była prawdziwa przyjemność estetyczna.

Jego oryginalne Uwagi inteligentne podchwycona przez on-the-fly iz przyjemnością powtórzono świeckiego wit. W społeczeństwie, w którym ceniony rozwinięty umysł, zdolności intelektualnych i wykształcenia, często cytuje te słowa: „Nuda nie ma twarzy” Zrozum mogą być różne. Na przykład, co nudny człowiek – bezbarwny, monotonny, mdły. Albo, że dowcip nie zależy od pochodzenia tytule, a nie zawsze nierozerwalnie związane z władzy.

Apt, mądrych powiedzeń poeta często sprzeczne konwencjonalnej mądrości. W przeciwieństwie do przysłowie mówi: „Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, a powiem ci, kim jesteś tam” – Valerie zauważyła, że nie można oceniać człowieka przez jego otoczenia. Po Judasza było idealne, a on stał się przekleństwem dla wiekach zdrajcy.

Wielu sprytnych przysłowia związane z pola sztuki, kreatywności. A w nich, twierdził prawo artysty do niezależności i wolności od deklarowania niezależność oceny i postrzegania dzieł sztuki. Że istnieje tylko spiczasty uwaga, że niektóre prace stworzone przez jego odbiorców, tj ich autorzy dostosować do potrzeb i gustów tłumu, inni widzowie sami tworzą, czyli tworzenie tła kulturowego i opinii publicznej.

poeta Saadi

Co ciekawe na wszystkich mądrych powiedzeń wielkich ludzi: w jaki byłby era taki człowiek może żyć, jego słowa nie tylko przetrwać samą tożsamość, ale wiele kolejnych pokoleń. I krok poza granice czasu i przestrzeni.

Więc, wielki perski mędrzec, filozof i poeta Saadi podróżował przez native wschodzie w 12 wieku. Jako znawca ludzkich dusz, ostrzegł swoich współczesnych: rozmowy z ludźmi, zgodnie z ich umysłu! To przywodzi na myśl biblijne powiedzenie, że głupi rzucać pereł przed wieprze. Oznacza to, że dana osoba nie powinna być przed ciasna, niedojrzały, ograniczone do pobłażać w myślach o wysokiej i rozumowania. Nie tylko zrozumieć, ale także za najbardziej głupie! Ale sprytni powiedzeń wielkich ludzi, wypowiedziane przed równymi, aby docenić i uzależnić ciekawą rozmowę intelektualnej. Taka rozmowa bez wątpienia wielka przyjemność dla wszystkich, którzy biorą w nim udział.

Prawdziwa i głęboka uwaga Saadi lewo na istocie rzeczy. Powiedział, że jeśli w brudzie i kurzu rzucić gem, wartość jego nie stracić, nawet gdy jesteś w rynsztoku. Ale pył, jeśli jest ona podniesiona do nieba, pozostanie tylko pył. Takie porównanie dotyczy ludzi. Czasami człowiek może być niskiego pochodzenia, ale z wrodzonej inteligencji i arystokracji. A urzędnicy wysokiej rangi, niestety, czasami pozbawiony charakteru i dwóch. Ale pył będzie tym, który przypadkowo wszedł na szczyty władzy, nie zgodne z tym przepisem.

szkolenie praktyczne Hans Sachs

Ci, którzy są zainteresowani w stosunkach międzyludzkich, którzy cierpią z powodu braku zrozumienia ze swoją drugą połowę, będą użyteczne wypowiedzi mądrych ludzi na ten temat, a także pierwszy niemiecki poeta i dramaturg z 16 wieku, Hans Sachs.

Uparty i narzekający żony mężów wzywa on być czuły i troskliwy. A potem mąż jest również bardzo szybko stają się oswoić. Ale mężowie nie odpocząć – i muszą kształcić ich partnera życiowego, tylko „dobrej żony – Fun” i dekoracja paleniska.

Będąc zagorzałym przeciwnikiem perwersji doktryny chrześcijańskiej, on wyśmiewany Sacks w jego aforyzmów kapłanów odwrócił sanktuariów religijnych i świątynie w obiektach kupna i sprzedaży i zysku. A teraz rzeczywisty dźwięk jego śmiałych twierdzeń o chciwym tłum ludzi Kościoła i że nawet mnicha chętnych do oszukiwania ludzi i wzbogacić się kosztem Chrystusa.

Tajemnica miłości

Rabindranath Tagore, wybitna postać indyjskiej kulturze 19-20 wieków znana jest daleko poza granicami swojej ojczyzny. Jego mądrych powiedzeń o miłości i życia stanowią moralny i etyczny kod nowoczesnych ludzi.

W przeciwieństwie do rozwiązłości seksualnej i przyzwolenie, wielokrotnie podkreślał, że tylko dzięki abstynencji może obserwować wierność w miłości. Ale to dzięki tej ofiary, a znajomości ukryte piękno prawdziwych uczuć. I kocham sam Tagore podzielić na dwa rodzaje. Sublime „pływające w niebie” rozgrzewa nasze dusze. Ale bardziej istotna, że jest jak i niewidzialne, przejawiającej się w codziennych czynnościach domowych i szczegóły. Ale to, że wypełnia ciepło i spokój w domu rodzinnym.

I indyjski poeta słusznie twierdził, że ludzie na pierwszy rzut oka, poluvzglyada następnie zrozumieć siebie nawzajem, gdy ich serca są pełne miłości i walce w oczekiwaniu na spotkanie.

Poezja życie

Piękno życia, harmonię świata Bożego śpiewa w swoich pracach naszego rodaka Iwan Siergiejewicz Turgieniew. Wiele linii jego wierszy prozą, opowiadania i powieści udał się na wycenę. Nie oddzielić poezji jako sztuki życia. Wręcz przeciwnie, twierdził, że szelest trawy pod stopami, wspaniały zapach kwiatów, piercing blue sky – wszelkie przejawy piękna i życia. A gdzie jest piękno życia, a prawda rodzi się poezja.