330 Shares 1086 views

Guzy sutka u kotów: objawy, leczenie, rokowanie

Raka u zwierząt, w szczególności guzów sutka u kotów – to, niestety, powszechne. Zwana choroba trwa życie czworonożnych zwierząt, które nie są w stanie oprzeć się choroby. Istnieją różne metody leczenia, ale żaden z nich nie daje doskonały efekt.

nowotwory

Choroby związane z nowotworami – katastrofa współczesnego świata. Z nich umiera każdego roku tysiące ludzi i zwierząt. Medycyna w tym regionie nie stoi w miejscu, a niedawne leczenie raka jest coraz bardziej skuteczne.

Jednak do tej pory nie otrzymał leki, które pomogą każdemu. W medycynie weterynaryjnej, sytuacja nie jest lepsza, szczególnie w leczeniu kotów. Podstawowym sposobem zatrzymania wzrostu nowotworów jest chemioterapia, ale gwarancja osiągnąć ten cel nie. Guzy sutka u kotów przynieść wiele kłopotów zarówno dla zwierzęcia i właściciela.

gruczoły sutkowe

Gruczołów sutkowych zwierząt przeznaczonych do karmienia nowonarodzonych kociąt. Ona ułożone parami na klatce piersiowej i brzuchu kotów, ich liczba jest zwykle równa ośmiu. Ich praca zaczyna się przed urodzeniem (obrzęk) i podczas fałszywej ciąży (procesy hormonalne).

Choroba piersi rejestrowane u dorosłych kotów, niezależnie od tego, czy nie dali narodziny. Poniżej przedstawiono najczęściej występujące choroby: zapalenie sutka i raka piersi. W niektórych przypadkach lekarze weterynarii usunięciu gruczołu luka.

Profesjonalny nie jest trudne do rozróżnienia między nimi, zwłaszcza we wczesnych stadiach. Kiedy zapalenie sutka występuje stan zapalny piersi. Występuje u kotów z nadwyżki mleka (wczesne uzależnieniem kociąt), lub fałszywej ciąży. Gruczoł zwiększa rozmiary, zaczerwienienie i gorączka. Z sutka może być wybór różnych kolorach i kompozycji.

Piersi – obrzmienie piersi, co jest normalne i nienormalne. W tym ostatnim przypadku, zsumowany szary płynu wewnątrz i skóra staje się niebieski.

Aby nie mylić tych chorób, wygląd, wygląda sutkowych nowotworów u kotów (zdjęcie jest na papierze).

rodzaje nowotworów

Ponad 85 przypadki guzów złośliwych 100. W końcu istnieje tendencja do zwiększenia i pojawienie się przerzutów w jak najkrótszym czasie. Wszystko zaczyna się, co do zasady, z małą pieczęć, podobnie jak u ludzi.

Jakie rodzaje ma guzy piersi u kotów? Może to być łagodne lub złośliwe. W tym ostatnim przypadku, nie ma powodu do obaw, ponieważ guzy te charakteryzują się powolnym wzrostem, dokładnej lokalizacji i braku chęci do procesów martwiczych.

Guzy nowotworowe również często występują w wielu miejscach jednocześnie. To ciekawe, że Sterylizacja kotek poniżej 6 miesięcy zmniejsza ryzyko nowotworów niemal do zera i eliminuje typ złośliwych. Ale właściciele zwierząt utrzymywanych w celach hodowlanych, taka ścieżka nie jest spełniony. Oprócz leków hormonalnych pozwoli uniknąć problemów z metabolizmem są niezbędne w przyszłej kota.

Etap rozwoju guzów sutka

Wszelkie rak przechodzi kilka etapów jego rozwoju:

  1. Nowotworu jest mniejszy niż 10 mm, nie wykryto przerzutów.
  2. Guz osiągnął 30 mm, ale nie ma przerzutów.
  3. Nowotworowe większa niż 50 mm, z możliwością powstania wrzodów i węzłów chłonnych diagnozowane są metastazy.
  4. Przerzuty występują w płucach, wątrobie i innych narządach i tkankach.

Przyczyny pojawiania się guzów

Z jakiegoś powodu nie jest obrzęk gruczołów sutkowych u kotów? Z tego powodu weterynarzy i innych ekspertów nie ma zgody. Jednakże, istnieje wiele wersji.

Na przykład, mieszkający w dużych miastach o wysokim poziomie zanieczyszczenia niekorzystnie wpływa na zdrowie zwierzęcia. Te same czynniki mogą być przypisane do monotonii diety, złej jakości żywności, a czasami nawet zepsute. nie mogą być ignorowane, a predyspozycja do choroby na poziomie genetycznym. By the way, więc nowi właściciele powinni uważnie zainteresowany rodowód zwierzę przed zakupem.

objawy raka

Zazwyczaj objawy guzów piersi kotów jest dość prosta. Należą do nich:

  • pojawienie się małych fok w okolicy brodawki;
  • rozwija się w czasie na ten stan zapalny w miejscu;
  • martwica tkanek wokół sutków.

Zwierzęta aktywnie lizać obszaru dotkniętego swoją szorstką językiem, co tylko pogarsza sytuację, ponieważ prowokuje pojawienie się wrzodów. w ten sposób gruczoły sutkowe wydzielać przykry zapach gnijących tkanek. W rezultacie zwierzę codziennie czuje się gorzej: stracił siłę i masę, a ci z przewlekłą chorobą staje ostrej fazy.

Rozpoznanie choroby

Określenie złośliwy lub łagodny nowotwór sutka w kotów, sposób może być biopsji. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych. Ponadto, w trakcie tworzenia się szczelin mogą pojawić się poważne przerzutów – prekursor śmierci zwierzęcia.

Terminowe diagnozy w celu ustalenia początku choroby i natychmiast rozpocząć chemioterapię zapisać zwierzaka. Przeprowadza się na ogół, biopsji węzłów chłonnych położonych blisko miejsca rany, bo to oni osiedlić przerzuty guzów. USG i zdjęcia rentgenowskie pozwalają nam określić swoją obecność w płucach i innych narządach jamy brzusznej.

Guzy sutka u kotów wymaga badania krwi: ogólne i biochemicznych. Są one potrzebne do określenia stopnia choroby i najbardziej odpowiednią formę chemioterapii dla danego zwierzęcia.

leczenie

Jeśli wykryte nowotwory piersi u kotów, leczenie należy rozpocząć natychmiast. W większości przypadków, operacja może uratować zwierzęcia, ale możliwości jego wątpliwa. Stare zwierzę traci dużo siły, może po prostu nie przetrwać. W tym przypadku konieczne jest, aby ograniczyć leczenie zachowawcze. Regularnie pojawiają się narkotyki, lepsze radzenie sobie z nowotworami. To daje nadzieję na korzystny wynik w walce z chorobą.

Jednakże, jeśli to możliwe, należy dać pierwszeństwo interwencji chirurgicznej, ponieważ pozwala na usunięcie całej zmiany z przerzutami (THE nie zawsze ostatniej). Metoda ta jest niezbędna w przypadku, gdy uderzyło węzłów chłonnych obwodowych. Jeśli nie są one cięte, nowotwór rozprzestrzenił się szybko po całym organizmie.

Po usunięciu guzów piersi u kotów wytworzenia wraz z całym ciele, ponieważ uzyskuje się tylko od czasu do czasu jego zlokalizowanie położenia (w łagodnych nowotworów).

Sytuację komplikuje, gdy konieczne dwustronne mastektomii, ponieważ jest to bardzo trudne do tolerowania koty. Sesje chemioterapii nie został odwołany, aby całkowicie zatrzymać rozwój nowotworów. Wymagane każdy dzień, aby pokazać swoje zwierzę do weterynarza monitorowanie ogólnego stanu organizmu i zapobiega jego szybkiemu pogorszeniu.

Jeśli leczenie zdecydowano się przeprowadzić konserwatywny sposób, konieczne są codzienne wizyty u lekarza. Kot będzie regularnie brać analiz (prawie codziennie) w celu kontrolowania ekspozycji toksycznych i niebezpiecznych substancji stosowanych w chemioterapii, na ciele czworonożnego pupila.

Pod żadnym pozorem nie należy samoleczenia. Doprowadzanie ciepła (na przykład ogrzanej soli) tylko pogorszy sytuację. Nowotwór zaczyna się intensywnie rozwijać, a daje przerzuty nowotworowe. Obecność zapalenie i martwicę przeciwwskazania do zastosowania okłady cieplne.

W najcięższych przypadkach zwierzę pozostaje w klinice weterynaryjnej pod nadzorem specjalistów. Cat podawać środki przeciwbólowe i inne ważne substancje.

Opieki po operacji

Jednym ważnym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na wynik leczenia, organizacja jest schorowany środowisko dla zwierzęcia. Jeśli wykryte nowotwory piersi u kotów, operacja pomoże pozbyć się z niego. Ale po operacji, zwierzę potrzebuje kompletnego odpoczynku i karmienia tylko te, które pozwalają na weterynarza.

Zapytaj go, jak radzić sobie z narkotykami nacięcie. Ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących czasu i dawki stosowania leków. Kot na sobie specjalny koc, który przeciągnie się i chronić staw. W przypadku otwarcia rany, natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii prowadzącego.

Specjalista przeprowadzi inspekcje tygodniowe i podjęcia badań w celu monitorowania stanu zwierzęcia. Więc on będzie w stanie zdiagnozować nawrotu (jeśli to się dzieje). Nawet jeśli usunięto guzy piersi u kotów, jako żywe zwierzęta, nie można powiedzieć, że nie.

profilaktyka

Jak już wspomniano, sterylizacja kotów , zanim osiągnie wiek 6 miesięcy, znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Po wycięciu nowotworów nie daje się usunięcie jajników. Pozwoli to zapobiec nawrotom i przedłużyć dni życia swojego zwierzaka.

Zawsze szukać jakiejkolwiek obrzęk i uszczelniania pod skórą, które mogą być postrzegane w opiekę nad zwierzętami. ich ignorowanie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Jątrzyć i pęknięcie guza nie można dotknąć i wywiercenie w nim, ponieważ działania te przyczyniają się do powstawania przerzutów. Dla nowego wzrostu nie można po prostu oglądać, mając nadzieję, że „wszystko będzie leczyć”, ponieważ w międzyczasie będzie rosnąć tak, że wykonalność zabiegu już nie będzie. Będzie to tylko patrzeć jak zwierzę będzie żywy gnić.

Im wcześniej choroba zostanie znaleziony, a im szybciej tym lekarz weterynarii przeprowadzi operację, tym większe szanse na całkowite wyleczenie.

Właściciele zwierząt, którzy nie są zaangażowani w ich uprawy, zaleca się usunięcie jajników u kotów. Ale trzeba zdecydować się na niej jak najszybciej, wtedy ryzyko raka spadnie niemal do zera.