333 Shares 1231 views

Dlaczego brzęczy po włączeniu wody z kranu: Możliwe przyczyny i rozwiązania problemu

Mieszkańcy budynków mieszkalnych nie wiem z pierwszej ręki na temat tego zjawiska. Czasami jest ledwo słyszalny szum, a czasem czułem wszystko króćca lub domu. Dziś chcemy rozmawiać o tym, dlaczego brzęczy po włączeniu wody z kranu. Na pierwszy rzut oka, to nie jest zbyt poważny problem, ale czasami wykonuje pewne niedogodności. Przyjrzyjmy się, dlaczego ten problem występuje i jakie są sposoby radzenia sobie z nim. Istnieje wiele teorii, które wyjaśniają, dlaczego rury Drone. W praktyce, hydraulika zidentyfikować cztery główne przyczyny, które powodują to zjawisko.

Złe lub źle wykonane naprawy

Analizowanie, dlaczego brzęczenie kran gdy woda musi najpierw zapamiętać czy niedawno odnowiony urządzenia sanitarne. Jeśli odpowiedź brzmi nie, a hałas jest powtarzany, konieczne jest, aby dowiedzieć się, może ktoś z sąsiadów niedawno przeprowadzono żadnej pracy. Dodatkowo można nazwać usługodawcę (HCS) może hydraulików pracujących w podziemiach, słabo wykonane połączenie elementów.

Jeśli okaże się, że takie działania miały miejsce, to może również być powodem, dlaczego dźwig, gdy szum wody. Jednak wszystko naprawić. Wyeliminować szum nie będzie trudne. Słabo składy są rury i chwilowo przechodzi Hum. Jednak nie może być jedynym powodem. Jeśli niedoświadczonych przewody hydrauliczne umieszczone bardzo blisko, to wydaje się nieuniknione wibracje. W tym przypadku, nie ma wyboru, jak owinąć każdy z nich pianki izolacyjnej.

Nadciśnienie w systemie

A my nadal rozmawiać o tym, dlaczego brzęczy po włączeniu wody z kranu. Jednym z powodów może być nadmiar ciśnienia. Jak go znaleźć na ciśnienie wody, to zwykle bardzo dobra, a przy pełnym otwarciu szumu strumienia z kranu i syk wybucha. Jest też inny sposób do zdiagnozowania. Szum może pojawić się, gdy szybko otworzyć zawór. W tym przypadku, trzeba poświęcić czas na ten problem, a nawet lepiej wezwać hydraulika, więc oceniać sytuację.

Jak niebezpieczne jest to zjawisko? W które mogą prowadzić do systemu dekompresji. I zmniejszyć presję na własną rękę, nie można, więc trzeba wymyślić coś innego. Musisz zainstalować komorę powietrzną, aby zmniejszyć obciążenie. Że ona rozproszyć ciśnienie, powodując przystanki Hum i będzie można swobodnie oddychać.

Przekroczenie górnej granicy normy

Więc skąd wiesz, dlaczego dźwig brzęczy, nie zawsze jest łatwe, to najlepiej, aby szukać profesjonalnej pomocy. Dla hydraulika jest normalna praca, szybko ocenić sytuację i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Czasami może to być bezradny i radzą, aby skontaktować się z dostawcą wody. Jeśli woda System przepływa pod wysokim ciśnieniem, niezależnie od szumu nie można nic zrobić.

Jest logiczne pytanie: co jest uważane za normalne ciśnienie wody w układzie? Zazwyczaj ta liczba jest równa 2 atm. Wskaźnik ten jest optymalny dla funkcjonowania pralki lub zmywarki. Jednak górna granica wynosi 6 atm. W tym przypadku konieczne jest, aby uporać się z dostawcą usług, aby znaleźć optymalne rozwiązania.

Self-montaż komory powietrznej

Załóżmy dalej patrzeć na przypadkach, w których jesteśmy w stanie poprawić sytuację. Przede wszystkim trzeba zdecydować, dlaczego brzęczy po włączeniu wody z kranu. Przyczyny mogą leżeć w nadciśnieniu, ale jeśli wydajność nie przekracza krytycznego poziomu 6 bar, to może również tworzyć własne ustawienia.

Wymagać to będzie produkować tylko własnego aparatu. W tym celu konieczne jest użycie dodatkowego odcinka rury. Druga opcja bardziej korzystne – jest zastosowanie tłumika fabrycznego. Po zainstalowaniu tego elementu rurowego doznają mniej stresu i potrwa znacznie dłużej.

w złożeniu brudu w rurze

Jeśli w domu, i, odpowiednio, i wyposażenia sanitarnego ma 10 lat i więcej, nie jest zaskoczeniem, że brzęczenie kran z ciepłą wodą. Powody są proste – jest zmniejszenie średnicy rury, ze względu na banalnej zablokowania, które prowadzą do wibracji, a to – pojawienie się zakłócenia. On jest bardzo dobrze skomunikowane przez rury, a to jest zwykle słyszał nie tylko w tym samym mieszkaniu, ale całego pionu.

Najpierw musimy postawić diagnozę i ustalić, czy rzeczywiście zatkane rury. Będzie to wymagało mikser odłączyć przewód i sprawdzić go dokładnie. Nagromadzone na ściankach otworu błocie wyraźnie pokazuje, przerost. To może być jeden z powodów, brzęczenie dźwigu. Instrukcja jak zdjąć blokadę, jak następuje.

W większości przypadków, błoto nie osadza się w środku, a mianowicie na końcach rurociągu. W związku z tym, mogą one próbować oczyścić siebie. Chciałbym wspomnieć jeszcze jedno: problemu zatykania typowy dla propylenowy i plastikowych produktów instalacyjnych. W ten sprzyja osadzaniu się brudu w niektórych miejscach, przez to, że średnica przewodu mieszalnika jest zazwyczaj różny od rozmiaru samych rur.

Rozwiązanie blokady

Mylisz się, jeśli sądzisz należy wypełnić w każdym unikalnym płynie jak „Mole”, a problem zostanie rozwiązany. Musimy działać na własną rękę. Zanieczyszczenia można usunąć na trzy sposoby:

  • spłukiwania hydraulicznego.
  • Pneumatyczny spłukiwania.
  • czyszczenie mechaniczne.

Rozważmy najpierw przypadek prania. Ten przepływ wody nie jest przekazywana. Bo nie wystarczy tylko podłączyć wąż, więc należy używać elektrycznych wystarczająco potężne pompy. Jednakże sposób ten może eliminować zatykaniu tylko w przypadku rur o niewielkiej średnicy. Sposób ten nie nadaje się do grubości wyrobów. W tym przypadku, ciężkie cząstki będzie jeszcze czas na osiedlenie się na ścianach.

Jak jest czyszczenie mechaniczne

Taki przykład wykonania jest dopuszczalne jedynie w przypadku zatoru pojawił się poszczególnych odcinków rurowych. Dla tej wody jest wymagana do odłączenia. Jest to pierwszy warunek, który należy spełnić przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac naprawczych. Odłączenie rury czyści się z pomocą grubego drutu, ale najlepsze wyniki, to jest przymocowany kryzę. Jeśli oczyścić otwór nie jest możliwe (osady na ścianach skamieniały i stać się częścią systemu), to ta strona jest wycięty i zastąpiony nowym. I aby uniknąć dalszych problemów, trzeba mocno dokręcić wszystkie elementy za pomocą szczelnych uszczelek gumowych. Należy pamiętać, że nawet podczas demontażu zapamiętać położenie wszystkich elementów.

Uszkodzony mieszacz

Może też być jeden z powodów, dlaczego buzz rozpoczyna się po włączeniu wody z kranu. Należy zauważyć, że jest to proste zadanie, które jest eliminowane w ciągu kilku minut. Diagnoza może być prowadzone niezależnie, w tym celu należy otworzyć zawór i oglądać. Jeśli rura wibruje następnie winny lub uszkodzony kran zawór odcinający. Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć wodę przez pionu i wypełnij prosty naprawy.

Najczęściej w tym przypadku powodem jest po prostu nosić talerz. Wyjąć baterię i sprawdzić je starannie (znajduje się na końcu pręta uszczelki). Jeśli wzięła spiczasty kształt, konieczne jest, aby zastąpić. Po tym, zbieramy projektu i umieścić go na swoim miejscu. Po tej procedurze, hałas powinien zniknąć. Dodajmy, że odnosi się to tylko do starych mikserów, które są wyposażone w częściach głowy. Jeśli masz nowoczesny jednouchwytowa lub zawór kulowy, a potem szukać przyczyny w innym. Struktury danych pad pokrywającego przepływ wody, nie istnieje prosta, tak, że nie może być przyczyną zakłóceń w rurach. Nawiasem mówiąc, jeśli nadal decydują się zdemontować zawór, można natychmiast zmienić i mikser do bardziej nowoczesny.

zamiast wniosku

Sprawdziliśmy Najczęstszym powodem, dlaczego ryczy, Hoots, gwizdki dźwigu. Teraz można to zrobić samodzielnie bez pomocy hydraulików zrobić prosty naprawy i wyeliminować przykry źródła hałasu. Długo ignorowane taki objaw nie jest konieczne, ponieważ, oprócz słuchu czynnik drażniący, oznacza to, że system wodny ma problem, a jeśli nie podjąć działania, mogą one prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego też nie je regały, wykonać niezbędne diagnozy i, jeśli to konieczne, wezwać specjalistów hydraulików.