900 Shares 5210 views

Etniczność Chuvash, cechy charakterystyczne cechy. Historia ludzi

Styl życia, sposób życia, rytuały – to wszystko wpływa na wygląd i zachowanie. W centrum europejskiej części Rosji żyć czuwaski. Charakterystycznymi cechami są nieodłącznie związane z tradycjami tych wspaniałych ludzi.

Początki ludzi

W odległości około 600 kilometrów od Moskwy leży miasto Cheboksary, Chuvash Republika Centrum. W tej ziemi jest zamieszkany przez kolorowe grupy etnicznej.

Istnieje wiele wersji na temat pochodzenia tego ludu. Jest bardzo prawdopodobne, że przodkowie byli tureckie plemiona. Ci ludzie zaczęli migrować na zachód w II wieku pne. e. W poszukiwaniu lepszego życia, doszli do współczesnej Rzeczypospolitej już w VII-VIII wieku i trzysta lat później stworzył stan, który był znany jako Volga Bułgarii. Stąd Chuvash. Historia ludzi może być różna, ale w 1236 roku rząd złamał Mongołów Tatarów. Niektórzy ludzie uciekają przed najeźdźcami na północnych ziemiach.

Nazwa tego ludzi z Kirgizów oznacza „skromny”, stary dialekt Tatarski – „pokój”. Współczesne słowniki mówią, że Chuvash – ten „cichy”, „nieszkodliwy”. Po raz pierwszy nazwa została wymieniona w 1509 roku.

preferencje religijne

Wyjątkowa kultura tego narodu. Do tej pory, rytuały można odnaleźć elementy Bliskiego Wschodu. Również w stylu wpływem bliskim kontakcie z irańskim językiem sąsiadów (Scytów, Sarmatów, Alans). Nie tylko życie i gospodarki, ale także sposób ubierania przejął czuwaski. Pochodzenie etniczne, szczególnie kostium, charakter i nawet ich religia wywodzi się z sąsiadami. Dlatego przed przystąpieniem do państwa rosyjskiego, ci ludzie byli poganie. Najwyższy Bóg nazywa Tour. Później kolonia zaczęła penetrować inne religie, takie jak chrześcijaństwo i islam. Jezus czczony przez tych, którzy żyli na ziemiach Rzeczypospolitej. Bóg stał na czele tych, którzy żyli poza tym obszarem. W trakcie imprez przewoźników otatarilis islamu. Jednak do tej pory, większość przedstawicieli narodu są prawosławni. Ale duch pogaństwa wciąż odczuwalne.

Połączenie dwóch rodzajów

Różne grupy wpływa wygląd Chuvashes. Przede wszystkim – mongoloid i caucasoid wyścigu. Dlatego prawie wszyscy przedstawiciele ludzi można podzielić na blond i przedstawicieli fińskiego ciemnym typu twarzy. Nieodłącznym blond brązowe włosy, szare oczy, blada, twarz owalna szeroka i mały nos, skóra jest często pokryta piegami. W tym samym czasie, to znaczy nieco ciemniejszy niż Europejczyków. brunetki włosy często zakręcony, oczy ciemnobrązowe, wąski kształt. źle wymawiane oni kości policzkowe, nos do depresji i żółty typ skóry. Warto zauważyć, że ich cechy są bardziej miękkie niż Mongołów.

Różni się od sąsiednich grup Chuvashes. Charakterystyczne cechy obu typów – mały owalny głowy, most jest niska, zmrużył oczy, usta trochę wykończenia. Podłoże wzrostowe, pełnia nie jest skłonny.

przypadkowy obraz

Każdy naród – unikalny system zwyczajów, tradycji i przekonań. To nie był wyjątkiem i ludność Chuvash Republic. Od czasów starożytnych, ludzie są w każdym domu, niezależnie produkowane tkaniny i płótna. Materiały te wykonane ubrania. Mężczyźni nie powinni nosić lnianą koszulę i spodnie. Jeśli stało się chłodne drodze dodanego płaszcz i polar płaszcz. Byliśmy charakterystyczne dla samych wzorów czuwaski. Wygląd kobiety powodzeniem podkreślić niezwykłe ozdoby. Wszystkie rzeczy zostały ozdobione haftem, w tym podparte koszule noszone przez panie. Później stało się modne bary i klatki.

W każdej gałęzi grupy były i są ich preferencje dotyczące koloru ubrania. Tak więc, na południu kraju zawsze sprzyjał bogate odcienie i północno-zachodni panie kochany jasnych tkanin. Suknia każda kobieta prezentują szerokie spodnie tatarskie. Fartuch jest obowiązkowym elementem przy szelkach. To szczególnie trudny urządzone.

W sumie, to bardzo ciekawy wygląd Chuvash. Opis fryzura jest zapewnienie oddzielnej sekcji.

Status został określony przez kask

Żaden z przedstawicieli narodu nie mógł przejść gołą głową. Więc był tam osobny przepływ w kierunku mody. Z wielką wyobraźnią i pasją ozdabiać rzeczy jak tuhya i hushpu. Pierwszy noszone na głowie niezamężnych dziewcząt, drugi był tylko dla mężatek.

Pierwszy hat służyły jako talizmany, amulety z nieszczęścia. Do tego amuletu były traktowane z wielkim szacunkiem, ozdobione koralikami, drogich monet. Później, ten obiekt jest nie tylko zdobią zewnętrznej części czuwaski, zaczął mówić o statusie społecznym i rodzinnym kobiet.

Wielu badaczy uważa, że forma nakrycia głowy przypomina hełm rycerski. Inne dać bezpośredni link do zrozumienia struktury wszechświata. Wszakże, zgodnie z ideami tej grupy miał prostokątny gruntów w kształcie, w środku stał drzewo życia. Ostatni znak był wybrzuszenie w środku, który opisywany zamężną kobietę z dziewczynką. Tuhya wskazano stożkowy kształt, hushpu – zaokrąglone.

W szczególnym dokładności wybranego monety. Musieli być melodyjny. Te, które są zawieszone od krawędzi, wpadają na siebie i brzęczały. Takie dźwięki odstraszyć złe duchy – uwierzył Chuvash. Wygląd i charakter ludzi, są w ścisłej relacji.

ornament kod

Czuwaski znanych piosenek, nie tylko psychiczne, ale także hafty. Umiejętności wzrósł z pokoleniami i przekazywana z matki na córkę. Można go znaleźć w ozdoby ludzkiej historii, należy do określonej grupy.

Główną cechą tego haftu – wyraźna geometria. Tkanina powinna być tylko biały lub szary. Co ciekawe, zdobione ubrania dziewczyny tuż przed ślubem. W życiu rodzinnym, nie ma wystarczająco dużo czasu. Więc co zrobił młody mężczyzna ma na sobie całe życie.

Haft na odzieży uzupełnia zewnętrzną część czuwaski. Została zaszyfrowana informacja o stworzeniu świata. Tak, symbolicznie przedstawiający drzewo życia, a osiem zakończonych gwiazdy, rozety lub kwiatów.

Po promowanie produkcji fabrycznej zmienił styl, kolor i jakość koszuli. Starsi ludzie długo rozpaczał i zapewnił, że takie zmiany w szafie i sprowadzi na katastrofę na swoich ludzi. Rzeczywiście, na przestrzeni lat, prawdziwi przedstawiciele tego rodzaju jest coraz mniejszy.

tradycje świata

Wiele osób mówi zwyczaje. Jednym z najbardziej popularnych rytuałów jest ślub. Charakter i wygląd czuwaski, tradycje są nadal utrzymywane. Warto zauważyć, że w dawnych czasach w ceremonii obecni byli kapłani, szamani lub oficjalni przedstawiciele władz. Świadkiem goście rodziny akcji. I odwiedziliśmy dom nowożeńcy wszyscy rodzice, którzy wiedzieli o wakacjach. Co ciekawe, sam rozwód nie jest postrzegana. Według kanonów miłości, która łączy przednią część jego rodziny, muszą być sobie wierni aż do końca życia.

Wcześniej narzeczona musiała być starsza od męża przez 5-8 lata. Na ostatnim miejscu przy wyborze partnera umieścić wygląd Chuvash. Charakter i mentalność tych ludzi zażądał przede wszystkim była pracowita. Dał panienkę za mąż po jej opanowaniu gospodarstwie domowym. Dorosłych kobiet również zobowiązały się do edukowania młodego męża.

Znaków – w zwyczajów

Jak wspomniano wcześniej, samo słowo, które było nazwą ludu, z językiem większościowym jest tłumaczone jako „ciche”, „spokój”, „pokorny”. Wartość ta odpowiada absolutnego charakteru i mentalności ludzi. Według ich filozofii, wszyscy ludzie są jak ptaki siedzą na różnych gałęziach wielkiego drzewa życia, siebie – krewnego. W związku z tym, ich miłość do siebie jest nieograniczona. Bardzo spokojny i dobrych ludzi Chuvash. Historia ludzi, nie zawiera informacji o atakach niewinnych i arbitralnych w stosunku do innych grup.

Starsze pokolenie utrzymuje tradycje i mieszka w ramach starego systemu, który uczy się od rodziców. Kochankowie wciąż ożenić i przysięgać wierność do siebie przed ich rodzin. Często posiadają masowe uroczystości, która głośno i melodyjnie brzmi język czuwaskiego. Ludzie włożyli najlepsze garnitury, haftowane na wszystkich kanonów. Tradycyjna zupa kucharz baranina – Shurpa i wypić piwo domowej roboty.

Przyszłość w przeszłości

W nowoczesnych warunkach urbanizacji tradycji w miejscowościach zniknie. Jednocześnie świat traci swoją niezależną kulturę, unikalnej wiedzy. Niemniej jednak, rząd rosyjski ma na celu, aby zmaksymalizować odsetek przeszłość współczesnych różnych narodów. Nie ma wyjątków i Chuvash. Pochodzenie etniczne, cechy gospodarstwa domowego, smak, rytuały – to wszystko jest bardzo interesujące. Aby pokazać młodszemu pokoleniu kulturę ludzi, trzymać zaimprowizowany wieczór, studentów wyższych uczelni w kraju. Mówić i śpiewać w tym samym czasie, młodzież w języku Chuvash.

Chuvash żyć na Ukrainie, Kazachstanie, Uzbekistanie, tak skutecznie przełamuje ich kultury na świat. Przedstawiciele osób wzajemnie wspierać.

Ostatnio, główną księgą chrześcijan zostało przetłumaczone na język Chuvash – Biblii. Literatura kwitnące. Ozdoby i ubrania etniczne inspirowane przez znanych projektantów do tworzenia nowych stylów.

Nadal istnieją wioski, gdzie nadal żyją zgodnie z prawami plemienia Chuvash. Poza widok mężczyzn i kobiet w takiej siwienie tradycyjnego folku. Wielkiej przeszłości jest zachowany i czczony w wielu rodzinach.