240 Shares 7263 views

Przeszczepy skóry: Charakterystyka działania

Jak wiecie, ta gałąź medycyny, chirurgii plastycznej, zaczęła się rozwijać stosunkowo niedawno. Jednak do tej pory nie poczyniono wiele odkryć. Można zwiększyć lub zmniejszyć praktycznie każdy organ zmienić swoją formę na bieżąco, przesadzania, etc .. etc ..

Jednym z zabiegów wykonywanych przez chirurgów plastycznych, jest przeszczep skóry. Ta operacja jest praktykowane przez wiele lat, a to poprawia się z każdym rokiem. Istnieją przypadki, kiedy to został przeszczepione prawie całą skórę. Dzięki takiemu postępowaniu można nie tylko ukryć wady, ale też całkowicie zmienić wygląd.

Czym jest przeszczep skóry?

Wymiana uszkodzonego obszaru nazywa się nowy przeszczep skóry dermoplastikoy. Taka operacja jest wykonywana w oddziale chirurgicznym. Wskazania do niego mogą być różne. W większości przypadków to uszkodzenie skóry i niezdolność do przywrócenia go w inny sposób. Istnieje kilka odmian dermoplastiki. Najpopularniejszą metodą – przeszczep skóry z jednej części ciała do innego, który jest miejscem uszkodzenia.

Ostatnio aktywnie rozwija inne metody transplantacji. W wyposażonych szpitali i instytucji badawczych do przeprowadzenia „uprawy” nowych komórek w warunkach szczególnych. Dzięki temu skóra może „tworzyć”, a nie wzięty z innej strony. To ogromny przełom w medycynie! Obecnie metoda ta nie jest jeszcze powszechnie stosowane, jednak są opracowywane w tej dziedzinie.

W jakich przypadkach wykonać szczepienie skóry?

Działanie przeszczepów skóry – interwencja chirurgiczna, która jest niezbędna do wymiany uszkodzonego obszaru tkanki, a także w celach kosmetycznych. Obecnie procedura ta jest wykonywana w niemal wszystkich większych szpitalach. Skóra szczepienie technikę powinien posiadać chirurga w każdej specjalności. Jednak po zabiegu do lewej defekt kosmetyczny, wymaga specjalnego przeszkolenia. Dlatego skóra przeszczepy na twarzy i skórą należy wykonać operację plastyczną.

Najczęściej taka operacja jest wykonywana tylko wtedy, gdy jest to konieczne (ze względów zdrowotnych). Zazwyczaj wymagane przeszczep skóry po radykalnej operacji, masywne oparzenia, urazowe uszkodzenie. Ponadto taka interwencja chirurgiczna może podczas procedur sztucznych konieczne. W niektórych przypadkach, przeszczepione ludzie chcą skóra, którzy nie mają ścisłe wskazania do tej operacji, na przykład, jeśli chcesz, aby ukryć blizny lub przebarwienia. Czasami dermoplastiku przeprowadzona, aby zmienić kolor skóry. Niemniej jednak, warto pamiętać, że w przypadku każdego zabiegu, operacja ta ma pewne ryzyko. Dlatego też w większości przypadków odbywa się tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Wskazania do dermoplastiki

Głównymi wskazaniami do przeszczepu skóry – jest uszkodzenie tkanek. Zakłócenia mogą być spowodowane przez różne przyczyny. Istnieją następujące wskazania do dermoplastiki:

  • Burns. Odnosi się to do znaczącej utraty skóry z powodu ekspozycji na wysokie temperatury i chemikalia. Dermoplastika po oparzeniach jest szczególnie rozpowszechniona wśród dzieci. Wynika to z faktu, że dzieci są bardziej podatne na wypadki w domu. Co do zasady, w tym oddziału ratunkowego odbiera dzieci, sparzyć wrzątkiem. Wśród dorosłych, bardziej powszechne oparzeń chemicznych w miejscu pracy, co najmniej – w domu.

  • Obecność tkanki bliznowatej, która zajmuje dużą powierzchnię skóry.
  • Traumatyczna porażka. przeszczepy skóry po otrzymaniu obrażeń nie wykonuje się natychmiast. Pierwszym krokiem jest, aby ustabilizować stan pacjenta. W niektórych przypadkach, dermoplastika pokazany w ciągu kilku tygodni lub miesięcy po początkowym powstawania blizny.
  • Niegojących się ran powierzchni. Do tej grupy należy informacja, odleżyn, owrzodzeń troficznych w chorobach naczyń, cukrzycy.
  • chirurgia plastyczna twarzy, stawy.

Ponadto, przeszczep skóry można przeprowadzić w chorobach dermatologicznych i wady wrodzone. Często ta operacja odbywa się w obecności bielactwa – odbarwień skrawków tkanki. Rozmiary hiperkeratozą i moli większe mogą być podstawą dermoplastiki. W tych przypadkach wskazaniem jest względna, a operacja jest przeprowadzana na żądanie pacjenta, przy braku poważnych zaburzeń somatycznych.

Jakie są różne metody przeszczepu skóry?

Istnieją 3 sposoby szczepienia skóry. Wybór metody zależy od wielkości ubytku i jego lokalizacji. Należy zauważyć, że metoda przeszczepiania skóry dobiera lekarz prowadzący w zależności od wyposażenia klinicznej. W zależności od tego, gdzie materiał jest brane do przeszczepu, automatyczne przydzielenie i allodermoplastiku.

Oddzielne tkankowej gatunku przeszczep przeszczep skóry.

  • Autodermoplastyczna utrzymywane w zmianach mniej niż 30-40% powierzchni ciała. Dane jest przeznaczona zabiegiem transplantacji skóry z jednej sekcji do drugiej (uderzyło). Oznacza to, że przeszczep pochodzi od tego samego pacjenta. Najczęściej stosowanym obszar skóry z pośladka, tylna boczna powierzchnia klatki piersiowej. Klapki głębokość wynosi od 0,2 do 0,7 mm.
  • Allodermoplastika wykonywane z masywnych wad. Często ten sposób odbywa się po przeszczepie poparzenia 3 i 4 ° C. Pod allodermoplastikoy oznacza stosowanie przeszczepu skóry dawcy, lub zastosowanie sztuczny (syntetyczny) tkaniny.
  • dermoplastika komórkowe. Metoda ta jest stosowana tylko w niektórych dużych szpitalach. On jest „hodowla” komórek skóry w laboratorium i ich zastosowania do transplantacji.

Obecnie preferowaną metodą jest uważany autodermoplastyczna od zasiedlenie własna tkanka zachodzi szybciej, a ryzyko odrzucenia przeszczepu jest znacznie zmniejszona.

Przygotowania do przeszczepów skóry

Przed rozpoczęciem operacji przeszczepu skóry, powinny być ekranowane. Nawet jeśli wada nie jest bardzo duża, jest to niezbędne do oceny, czy istnieje ryzyko interwencji chirurgicznej, a jak to jest wysoko w konkretnym przypadku. Bezpośrednio przed dermoplastikoy przeprowadzono badań laboratoryjnych. Wśród nich: KLA, OAM, biochemia krzepnięcia krwi.

Kiedy masywnych urazów wymagających aloprzeszczepu, konieczne jest, aby przekazać większą liczbę analiz. Po przeszczepie skóry drugiej osoby (lub z tworzywa sztucznego) mogą prowadzić do odrzucenia. Pacjent jest przygotowana do zabiegu chirurgicznego, gdy białka całkowitego we krwi nie przekracza 60 g / l. Ważne jest również, że poziom hemoglobiny był w granicach normy.

sprzęt chirurgia

Przeszczepy skóry oparzenia nie są przeprowadzane natychmiast, a po leczeniu ran i stabilizacja pacjenta. W tym przypadku, dermoplastika jest opóźniony. W zależności od tego, gdzie jest zlokalizowana uszkodzenie skóry, jak to jest dużych rozmiarów i głębokości, decyzję w sprawie metody zabiegu.

Najpierw przygotować powierzchnię rany. W tym celu usuwa martwicę i ropa. Następnie uszkodzony fragment traktowano solanką. Następnie pokrycie wpływ przeszczep tkanek. Należy pamiętać, że podjęte do szczepienia klapę skóry w czasie zmniejszonej wielkości. Krawędzie zdrowej tkanki oraz przeszczep przyszyto. Bandaż następnie moczone antyseptyczne, środki lecznicze, dioksidinovoy maści. Pomaga to uniknąć pooperacyjnego zakażenia rany. Nad suchym opatrunkiem jest stosowana.

Charakterystyka pracy w zależności od rodzaju dermoplastiki

W zależności od głębokości i lokalizacji uszkodzeń technika chirurgiczna może się różnić. Na przykład, jeśli wykonano przeszczep skóry na twarzy, konieczne jest przeprowadzenie autodermaplasty. Gdy ta klapka powinna być podział pasma. W tym celu przeszczep pochodzi specjalnego urządzenia – dermatomie. Kiedy możliwe jest regulowanie pielęgnacji skóry grubości plastra fragment. Jeśli operacja jest wymagana na twarzy, to jest możliwe do wykonania dermoplastiku komórek.

Z masywnymi zranienia lub oparzenia własnych rezerw skóry jest często nie wystarcza. Dlatego konieczne jest, aby wykonać allodermoplastiku. przeszczepy skóry u stóp, gdy duża ilość powierzchni rany prowadzi się za pomocą syntetycznego materiału – specjalne mocowanie przeszczepu siatki.

Jakie powikłania mogą wystąpić po dermoplastiki?

Powikłania mogą powstać podczas przeszczepu skóry. Najczęściej jest to odrzucenie przeszczepu. W większości przypadków, rozwija się z powodu zakażenia stawów. Po odrzuceniu autodermoplastyczna jest mniej powszechne. Innym powikłaniem krwawienia z rany.

Przeszczepy skóry: zdjęcia przed i po zabiegu

Przeszczep skóry jest dość powszechne. Zanim zdecydujesz się na operację, warto zobaczyć zdjęcia przed i po zabiegu. W większości przypadków, wykwalifikowani lekarze przewidzieć wynik pacjenta i zapewnić obraz, który pokazuje, jak będzie wyglądać uszkodzonego miejsca, gdy przeszczep jest przyzwyczajony.

Zapobieganie powikłaniom chirurgii

Istnieje kilka czynników ryzyka wystąpienia powikłań po przeszczepie skóry. Wśród nich dzieci i osób starszych, obecność zaburzeń somatycznych obniżoną odporność.

W celu uniknięcia odrzucenia przeszczepu, zaleca się stosowanie preparatów hormonalnych jak maści. W celu zapobiegania krwawienia i zapalenie lekarzy „Pyrogenalum” i antybiotykami.