721 Shares 5950 views

Mięso kazach. Odsłonięcie tajniki gotowania

Kazachowie – bardzo gościnni ludzie. Niezależnie od dochodów, gość na pierwszym miejscu do siedzenia przy stole i oferuje wszystko, co najlepsze. Szacunek dla tego narodu we krwi, uczta przypomina prawdziwy rytuał i kazachski kuchni zaskakująco zróżnicowane. Cóż, kto nie słyszał o Laghman, Chuck, Chuck, przynajmniej raz nie spróbować Manti, Samsa, Mare, sausyrmu? Czy wiesz, że wielu kazachskich potraw narodowych mięsa przyszedł od niepamiętnych czasów? Jako przykład można wymienić znany receptury Węgiel pieczone mięso o nazwie „otwarta”. Starożytne koczownicy to danie było bardzo popularne, ale jest gotowy do poległych podczas długich przejazdów tyłu. Uboczny koczownicy nie przerwano ogień i pochowany w węglach kawałków mięsa. Przyszedł również gotować i można ogrzać się przy ognisku. Nawiasem mówiąc, nazwa potrawy pochodzi od słowa „który”, co oznacza „pogrzebać, pochować”.

Dziś w Kazachstanie starają się zachować tradycyjny sposób gotowania. W piekarniku, w kształcie ogromnej zadzie, umieścić kilka dużych kamieni, węgla, drewna i podpalono. I od góry, gdy ogień ustępuje, a istnieją tylko gorące węgle, wisiał tuszę jagnięciny lub jego części. Gotowane mięso rozpływa się w ustach – smak nie przejdzie, trzeba tylko spróbować.

Środek „mięso”

Kazachski tradycyjna potrawa jest „kazaksha a”, co w tłumaczeniu oznacza „mięso kazachski”. Można po prostu „jest”. Tak Kazachowie wywołać niemal każdą potrawę mięsną. W ramach obecnej gotowanej baraniny, wołowiny lub innego chudego mięsa, a także kwadratowe kawałki ciasta i zieleni z krążkami cebuli soczyste. Oddzielnie dostarczone sorpa – bulionu.

W różnych częściach Kazachstanu, to danie jest przygotowany na różne sposoby. Na przykład, w zachodnich regionach zamiast mięsa położyć jesiotra, w północnej części kraju, gotować dodać ugotowane ziemniaki. Jest często mylony z innych dań orientalnych – beshmarmakom. Ale to pomyłka, bo „Boesch” – danie z kuchni kirgiskiej charakteryzuje sposobie przygotowania i główny składnik.

Często serwowane jest mięso kazachski podczas bankietu. Jeśli to jest gotowane baraninę, proces ten może być stosowany jako cała tusza lub jej części. To wszystko zależy od przyczyny uroczystości. I ogólnie w kazachski dania mięsne mogą być dodane zamiast baraniny i mięsa koni i bydła i wielbłądów. Świeże mięso jest często połączone z suszy.

Etapy wytwarzania przepis

Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania mięsa w kazachski, którego receptura zawiera jagnięcinę i ziemniaki. Do bulionu musimy:

 • lamb – 1300 g;
 • bow – 2 wtórnego głowę;
 • czarny pieprz – 8 sztuk,.
 • sól;
 • zieleni.

Test przepis

Aby zrobić to, trzeba będzie:

 • 320 g mąki;
 • jajko;
 • sól;
 • łyżki pary wodnej.

Po pierwsze, mąka, jajka i sól wody zagnieść ciasto, jak na pierogi. Toczą się go w cienkiej warstwie i cięto na kwadraty o około 8 x 8 cm.

Mięso włożyć do dużego garnka, zalać zimną wodę, tak że jego pokrywę i gotować, aż się zagotuje. Jak wiadomo, mięso – produkt białkowy, a wiele z pianki jest zwolniony po ugotowaniu. Pamiętaj, aby usunąć piankę z bulionu, w przeciwnym razie będzie pochmurno. Robi to kilka razy, aż gotowanego rosołu. Dodać paprykę, groszek, sól i gotować, aż gotowane.

Podczas gotowania, trzeba upewnić się, że woda nie gotuje suche, dodać trochę gorąco, jeśli to konieczne. Gotowane kawałki mięsa należy wyciągnąć z brzeczki, ochłodzić i pocięto na cienkie paski. Następnie umieścić w rondlu, dodać trochę bulionu i cebula pierścieni, pieprz i gotować na wolnym ogniu przez 5-7 minut na małym ogniu.

Wysuszone kawałki ciasta zanurzone we wrzącej bulionu i gotować do zrobienia. Następnie umieścić na tacy lub dużych okrągłych płytce, a na górze do dekoracji pasków surowego mięsa, cebuli, posypać drobno posiekanej kolendry i pietruszki. Oddzielnie złożyć bulion w małej misce. Danie jest zaprojektowany na cztery porcje.

Opcje na jak gotować mięso w kazachski, nawet w wielkiej rzeszy Kazachstanu. Różne sposoby gotowania, jedzenia i nawet karmienia. Być może cieszyć się przepis ze świeżych i suszonych mięsa. Są one przygotowane oddzielnie.

Mięso kazachski: Drugi przykład

 • świeże mięso końskie – 1 kg;
 • suszy końskie – 1 kg;
 • koń kiełbasa kazi i karta – 1 szt;
 • duża cebula;
 • przyprawy.

Początkowo gotować mięso, każdy oddzielnie. Potem ochładza się, drobno cięcia w poprzek włókien. Kazy map i pokroić w cienkie plasterki. Wszystkie składniki są rozłożone na talerzu i zalać gorącą tuzdykom. Bulion jest serwowane osobno, gotowane w świeżym mięsie (mała miska).

Poprawić smak potrawy

Tuzdyk – to specjalny sos do mięsa i ryb. Przygotowany w następujący sposób: trzeba pokroić w krążki cebuli, wlać bulion tłuszcz, sól i pieprz i gotować.

Taki sos poprawia walory smakowe pokarmu i poprawia trawienie. Wykorzystywane zarówno oddzielnie, jak iw ramach wielu potraw orientalnych.

Czasami mięso kazachski nie tylko gotowane i duszone z warzywami. Spróbuj, to jest bardzo smaczne.

Kazaksha jest: trzeci przykład wytwarzania

Wziąć kilogram wołowego, baraniego, 150 g tłuszczu owiec, 2 duże cebula, rzodkiewki średniej wielkości, marchew, pomidory pary, zieleni, mały kawałek sera kazaskiego Kurt około jeden kilogram kości mięsa wołowego bulionu.

Tłuszcz ogona drobno mielonej, prizharivaem w naczyniu, a następnie rozprzestrzenia się na surowe mięso, cięte na plastry i narybku do miękkości. Chociaż nie jest czas, można wyciąć warzywa. Możemy wysłać je do mięsa, dodać sól, pieprz i dusić do miękkości.

Estetycznie gotowanego mięsa rozprzestrzeniać się na całej płytce dekoracji z warzyw, posypać drobno pociętych zieleni. Do tego dania, osobno ugotować bulion kości wlewa się do miseczki, dodać tarty ser kazachskiej Kurt. Bardzo smaczne!

Jest to tylko niewielka część tego, co można spróbować gotować. Dania z kuchni kazachskiej jest niemożliwe, aby nie zakochać. Obaj step wiatr smak i palącym słońcem, a romans z koczowniczego życia, a także wolności i przyjemności.