232 Shares 1192 views

Błotna Jeż: opis i zdjęcie. Długo błotna jeż zjada?

Natura stworzyła unikalne zwierzęta, z których każdy ma swoje miejsce w łańcuchu rozwoju i warunków życia na całym świecie. Jednym z przedstawicieli jest jeż uszaty. Uważany jest ważnym przedstawicielem mięsożernych zwierząt.

Błotna Jeż: opis

Zwierzę to należy do rodziny szczelne ssaka, ale najmniejsza reprezentatywne i ma unikalną strukturę. Charakterystyczną cechą jest jego uszy, które są poza połowę głowy, tak że otrzymał ten tytuł. Z tymi uszami następuje regulacja temperatury ciała, aby chronić przed przegrzaniem, od powierzchni skóry na czubkach uszu znajdujących gęstą sieć naczyń włosowatych, które rozszerzają się w wysokich temperaturach i pomaga schłodzić ciało. Oto interesujące i unikalne błotna jeż zdjęć, które można łatwo znaleźć w encyklopedii.

Jerzy mała, nie więcej niż 20 cm, długość igły wynosi około 2.5 cm dla zwierząt ma długie ramię i krótki ogon po bokach tułowia zabarwienia czerwono-szary i brzucha. – jasnobiałe. Jednak w Afganistanie i Pakistanie futro jeże Brown, bardzo rzadki albinos. Igły koloru zależy głównie od obszaru, na którym zamieszkuje jeża, tak aby mógł ukryć wśród liści, trawy i kamieni: Jasnobrązowy, słomy lub czarnych. Inną cechą jest to, że igły nie znajdują się na całym ciele, jak normalny jeża. Boca pozostają gładkie, pokryte włosami. Masa w zależności od miejsca zamieszkania (w naturze lub w ogrodzie zoologicznym zwierzę) jest inna w naturalnym – do 350 g, a w niewoli – do 600 g

Mieszkania błotna jeża

Błotna Jeż karłowaty żyje głównie w regionach pustynnych i stepowych. Głównym miejscem zamieszkania: Izrael, Egipt, Libia, Iran, Irak, Pakistan. Może również pojawić się w Indiach, Kazachstanie, Mongolii i Rosji w strefach stepowych.

Afrykański Jeż błotna

Opuszczone jeże jest bardziej skomplikowana niż stepu, ponieważ bardzo mało wody i roślinności, które również szybko blakną na słońcu. Jerzy próbuje znaleźć wilgotną powierzchnię, czy jest to dolina rzeki, wąwóz lub mokry oaza. W pustynnych chrząszczy na tyle jednak, i przez długi czas może przetrwać bez jedzenia zwierzę. Ze względu na swoje długie uszy, nie jest łatwo poradzić sobie z wysokimi temperaturami, bo nie ma nawet jeż pustynny, który mieszka w bardzo gorącej powierzchni.

Jeże nie są przywiązane do miejsca i mogą przemieszczać się na duże odległości w poszukiwaniu lepszego rogu. Są łatwe w użyciu żadnego krzewu podvernuvshiysya lub otwór w nocy.

Pokarm dla jeży

Wbrew powszechnemu przekonaniu i animowanym obrazem, który pokazuje, że jeż lubi jabłka i jagody jest drapieżnikiem, który preferuje mięso. Ten członek rodziny jest najmniejsza. Ale jeż uszaty zjada, z wyjątkiem owadów? To pytanie powinno być traktowane w sposób bardziej szczegółowy. Oprócz małych owadów, jeże nie mają wstręt do spróbować i jaj przez ptaki. Również może przytłaczają żmiję i spokojnie jeść ją, nie otruć trucizną, jako odporne na różnych toksyn.

Ulubionym pokarmem zwierząt są następujące przedstawicieli owadów:

  • Mrówkojad-żniwiarka, która mieszka głęboko w ziemi, gdzie buduje swe nory głęboko kilka metrów.
  • Chrząszcz czerwiec dostaje swoją nazwę z faktu, że istnieje tylko pod koniec miesiąca.
  • Sandy ballada, która może żyć nawet do 2-3 lat, ale to jest bardzo niebezpieczne dla zbóż, jeśli rodzi się wiosną lub wczesnym latem.

Dodatkowo owady jeż może jeść robaki, ślimaki i mięczaki, a w niektórych przypadkach nawet ropuch, jaszczurek i małych gryzoni. Poluje są bardzo aktywne i może pokonać dystans 7 km, ścieżki tworząc tunel lub użyj nory wiewiórek ziemnych i innych gryzoni. Dzięki doskonałej słuchu Jeż szybko odnaleźć źródło dźwięku, a jego zmysł węchu łatwo pobiera dobrze ukryte owady w najbardziej odległych miejscach.

pokarmy roślinne w diecie jest rzadkością, ale jeż nie jest przeciwny do smaku młode pędy, kwiaty i owoce na witaminy.

Wielu zastanawia się, co karmi błotna jeża na pustyni, gdzie znajduje się kilka owadów i istnieje tak wiele roślin. Przedstawiciel bardzo chciwy napięty, ale jeśli nie znaleźć coś jadalnego, to nadal aktywnie szukać i może obejść się bez jedzenia i wody przez okres do 10 tygodni, aby rozwijać w sobie tę umiejętność. Jednak zdarza się to rzadko, a jeże dobry tłuszcz obsady, która wystarcza na cały czas hibernacji.

sen

Pod koniec października, błotna jeż zaczyna mieszkać w stanie wiotkim, a kiedy pierwszy śnieg, staje się w stanie uśpienia. Ale jego sen nie jest tak głęboka, jak w przypadku zwykłego jeża, więc zwierzę może się obudzić, a nawet jeść. Hibernacja trwa do końca marca lub na początku kwietnia. Zwykłe miejsce na taki wypoczynek – mały otwór pod niewielkim kątem na wzgórzu lub pod krzakiem przy maksymalnej głębokości 50 cm.

Na przykład w Indiach, jeże mogą zimować na trzy miesiące, a na przykład w górach Pakistanu, który jest całkiem fajne, hibernacji może trwać przez prawie sześć miesięcy – od października do marca. W krajach o ciepłym jeża klimatu nie może hibernacji, ale jeśli nie będzie miał co jeść, a on woli spać, bo ma zapasy tłuszczu, które będą trwać przez kilka miesięcy.

Powielanie uszami jeż

Lęgowym zaczyna się w ciepłych krajach w lipcu i trwa do września. W Rosji, gdzie wielka błotna jeż jest prezentowany w małej ilości i nie wszędzie, hodowla zachodzi w kwietniu. Rozpocznij parowanie zaczyna z charakterystycznymi dźwiękami, które mówią o gotowości. Zazwyczaj kilka mężczyźni walczą o samice. Zaczynają walczyć między sobą, starając się ugryźć w niezabezpieczonych miejscach – uszach i łapach. W rezultacie, tylko wybiera jedną samicę – najbardziej apodyktyczny i wytrzymałość.

Kiedy pojawia się gody, samiec i samica rozpoczyna pościg przygotować się do kopania dziur, które mogą dotrzeć do głębokości 90 cm, gdzie będzie to znieść ezhat i karmić je w pierwszej kolejności. Ciąża trwa zazwyczaj około 40 dni, w zależności od zapłodnienia siedliska może odbywać się raz lub dwa razy do roku, a światło pojawia się od 3 do 8 ezhat, ale częściej niż 4. Interesujące fakt: ezhata ur całkowicie nagi ślepy i głuchy. Po 2 godzinach, pojawiają się rzadki miękkich igieł. Jednak po 15 dniach, są dobrze oznakowane z kolcami twardych okładek. Trzy tygodnie później, dzieci mogą próbować już dorosłe jedzenie, ale samica nadal karmić je z mlekiem. Kiedy ezhata osiągną wiek 50 dni, są one całkowicie niezależne i żyć w spokoju.

Błotna Jeż figuruje w Czerwonej Księdze

Rosyjski przedstawiciel rodziny mocno nie występuje wszędzie, ale tylko w obszarach stepowych, w cieplejszym klimacie. On jest bardzo istotne dla rolnictwa, od jedzenia owadów szkodników, które mogą powodować szkody w uprawach. Dlatego Rosja jest bardzo ważna dla jeż uszaty.

The Red Book zawiera rzadkich zwierząt, które muszą zachować i chronić naturę. Przyniosła go do swojej listy i przedstawiciela na Ukrainie, w Baszkirii i Czelabińsk regionie na Uralu.

Wrogowie uszami jeż

Największe niebezpieczeństwo uszami jeż w przyrodzie można oczekiwać od dużych drapieżników: lis, borsuk, niedźwiedź i bezpańskich psów. Zazwyczaj Fox próbuje przeciągnąć zwierzę w organizmie wody, ponieważ woda w miażdży, staje się praktycznie bezbronny, a Lis jest bardzo łatwo chwycić nos. Badger Hedgehog również nie można się oprzeć, jako drapieżnik z musteline bardzo długie pazury i wielki zmysł węchu, który nie może wytrzymać Ushastik. W niewoli, jeż lepiej nie spotkać się z psami i kotami, dostaje wzdłuż dobrze.

Styl życia i korzyści dla człowieka

Błotna Jeż, jak wszyscy przedstawiciele napięty, mieszka sama i znajduje się tylko w sezonie lęgowym. Najbardziej aktywny w tych zwierząt zaczyna się wieczorem lub w nocy, kiedy idą na polowanie. W ciągu dnia nie spocznie w schronie. Jerzy łatwo przenosić ciepło, odporne na przegrzanie i spadek zyskuje tłuszczu, aby przejść w stan hibernacji.

Zwierzę może żyć z człowiekiem, ale tylko wtedy, gdy masz go w młodym wieku. Jest łatwo oswoić, ale rzadko ludzie, którzy przychodzą do domu na własną rękę. Gdy w domu jako dorosły jeż czuje się źle, a może po prostu odmówić jedzenia, z czego umrze. Nie jest konieczne, aby te zwierzęta w środowisku naturalnym, z przyczyn, które mogą być nosicielami chorób, mimo że same są odporne na choroby i zakażenia. Czy na jeża – najlepszy siedliska, aw nim jest on w stanie przynieść więcej korzyści dla ludzi poprzez spożywanie owadów, które szkodzą rośliny posadzone.

Domowe eared jeże

Coraz częściej ludzie rodzą dziwnych, egzotycznych zwierząt, które obejmują jeż uszaty. zdjęcia zwierząt chcesz zobaczyć z góry, przed zakupem. Trzeba zrozumieć, jak bardzo on jest słodkie, a jeśli chcesz dziecko. jeży karłowate rodzimych do Afryki – bezpretensjonalny zwierzęta. Oni szybko przystosować się do środowiska i przyzwyczaić się do ludzi. Przedstawiciel ten jest lepiej kupić w sklepie zoologicznym, ponieważ jeż już urodzony w niewoli i może dostosować się łatwiej do domu.

Dla łatwego jeż opieki, potrzebuje własną komórkę lub duże pudło, ale z wysokimi marżami, ponieważ zwierzę może łatwo wspinać się i wyjść z pudełka. W klatce musi być trocin lub słomy, i zawsze pochodzenia naturalnego, to byłoby lepiej dla jeża niż papier lub gazetę. Na komórkę stale dbać, oczyszczone z kałem, umyć miskę z wodą i jedzeniem, aby zwierzę nie podniósł infekcji.

Często konieczne jest, aby „iść” w mieszkaniu, bo kocha wolność. Ale tak nie jest, ponieważ jest bardzo uparty i łatwo może ugryźć, gdy jest coś nie podoba, aby powiązać je z delikatnym, kochający zwierzęta. Warto wiedzieć, a co za noc jeż są znacznie bardziej aktywne w tym czasie, będzie badać teren, dzięki czemu można usłyszeć Snort, grzechotkę i dudnienie.

zabiegi wodne nie są tak ważne dla jeża, ale raz w miesiącu jest to możliwe, aby pływać, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu wracał od niego. Po kąpieli, trzeba zawinąć go w ręcznik do jeża obsoh dobrze, i nie może być przepalony. Życie z mężczyzną, a nie jeż zimuje jako stałą temperaturę, a jedzenie jest zawsze przechowywany jest dla niego.

Życie w naturze i w zoo

Błotna Jeż może dostosować się do każdego środowiska. W warunkach naturalnych, długość życia może być 3-4 lat. Zoo jeż może żyć od 3 do 6 lat, gdzie jego dieta również sprawia, że mięso, owady, nowonarodzonych myszy. Ale może to być postrzegane tylko w lecie, jak i zimą staje się uśpiona ze względu na niskie temperatury na zewnątrz, nawet w ciepłe kraje mogą spać przez cały czas.

Błotna Jeż: interesujących faktów

Kilka ciekawych rzeczy można powiedzieć o tym małym członek rodziny napięty:

  • Przy poszukiwaniu żywności jeż jest w stanie wybrać przyzwoitą prędkość, a to jest znacznie wyższa niż w przypadku konwencjonalnych jeżowców. Jeśli to jest łowienie drapieżników, nie jest skręcony do końca, ale tylko chowa głowę syczeć i skoczyć na nieprzyjaciela, starając się ukłucie igły.
  • Jeśli uszami jeż stało się w rękach człowieka, należy wiedzieć, że jest to niemożliwe, aby karmić mlekiem, bo ze względu na ten problem zaczyna się trawienie.

  • Co ciekawe – urwis znajomość z nieznanych zapachów do niego. Zwierzę zaczyna lizać niczego aż do uzyskania piany śliny, która jest zwykle stosowana do igły. Więc jeże mogą być stosowane do własnych igieł i substancji toksycznych, aby chronić go przed wrogami, którzy mogą przypadkowo dotknąć lub lizać łapę.
  • W naturze, inne niż zwykle duży błotna jeża i tam Brandt, kołnierzykiem i niedopłetwe jeże, ale najbardziej popularny jest uważany za uszami, jest jedynym, który znajduje się w Rosji.
  • Jeże – jednego życia. Jeśli człowiek robi w swoim domu kilka jeżowców, to każdy powinien mieć swoją własną klatkę, w przeciwnym razie nie dogadują i będzie stale walczyć, broniąc jego miejsce.
  • W Rosji uszami jeż można kupić w sklepie zoologicznym za 3-10 tysięcy rubli.