757 Shares 2539 views

Rozproszone zmiany w myometrium – częstym problemem ginekologicznym

Kobiety rozproszone przesiadek mięśniówki macicy dość często. Taka patologiczna proces zwany endometriozy lub gruczolistość. Spośród wszystkich chorób ginekologicznych występowania choroby ustępuje na mięśniaki macicy i choroby zapalne.

Zacznij patologii

Rozproszone zmiany myometrium (środkowa warstwa mięśni macicy) proliferacji tkanki śluzówki macicy są widoczne. Dlaczego tak się dzieje, nikt nie wie dokładnie. Jednak duża wartość w sposobie według wynalazku są to zaburzenia hormonalne – zwiększone poziomy estrogenów (żeńskie hormony) i spadek progesteronu. Najpierw prowadzi do znacznego poszerzenia funkcjonalnej warstwy śluzówki macicy, a następnie – do odrzucenia, który jest wraz z masowym krwawienia. Komórki oderwany pochwa przenikać wyjątkową drogę przez warstwy podstawnej endometrium (uważa się, że proces ten ma wartość dziedziczności) i zaczynają rosnąć w myometrium, przenikliwy prawo przez nią. Do komórek obcych skutecznie podjętych korzenie w każdej tkance, powinno być naruszenie immunitetu, więc zawsze towarzyszy endometriozie.

Rozproszone zmiany w myometrium macicy

Choroba objawia się przez pogrubienie ściany macicy do czterech lub pięciu centymetrów, ale jeśli on rozwija w podeszłym wieku, ściana lekko zgęstnieje. komórki endometrialne penetrować tkankę mięśniówki macicy, tak, że staje się bladoróżowej i uzyskuje strukturę komórkową. Czasami warstwa mięśni endometrium torbieli krwawych zawartości znalezione. Uszkodzenia tkanki opracowanie Koncentrat grubsze ścianki tworzy inny kształt i rozmiar gruczołów.

Stopień procesu patologicznego

Rozlane zmiany myometrium nie zawsze występują identycznie, wszystko zależy od szybkości i głębokości proliferacji tkanki endometrium warstwy mięśniowej macicy. Często choroba bezobjawowe, zwłaszcza w początkowych etapach.

Istnieją trzy stopnie endometriozy:

Pierwszy stopień – myometrium warstwy wewnętrznej w sąsiedztwie podstawowej warstwy kiełkowania małej głębokości; kryterium jest wielkość pola widzenia w przypadku niskiego powiększenia mikroskopu.

Drugi stopień – endometrialnego tkanka rośnie aż do błony mięśniowej macicy średniego.

Trzeci stopień – tkanka endometrialnego rośnie do surowicy (zewnętrznej) powłoka przedmieszki, to znaczy cała myometrium przesycone tej tkaniny.

Niektórzy eksperci są obecnie oferuje kilka różnych klasyfikacji i jest podzielony na cztery stopnia adenomyosis. W tym przypadku, trzeci stopień kiełkowania znamienny tkanek endometrialnych na głębokość, która jest równa dwóm trzecim myometrium i czwartą mocy oznacza kompletne warstwy mięśni gwintowania komórek endometrialnych.

Znaki rozproszonych zmian w myometrium

W początkowych fazach procesu chorobowego (na pierwszym i drugim stopniu rozpowszechniania częściowo) Objawy zazwyczaj nie są przestrzegane. Grubość ściany macicy w tym samym czasie może być nieznacznie zwiększona, tak, że często trudno jest zidentyfikować choroba jest. Duża liczba kobiet rozproszonych zmieniają myometrium trwa przez wiele lat bez postępuje, a oni nawet nie są świadomi istnienia tej choroby. Patologia w sprzyjających warunkach życia nie mogą być pokazane. Jednakże, istnieje wiele czynników, które mogą wywołać proces aktywacji. Są to wszelkiego rodzaju uszkodzenia macicy, na przykład, w wyniku ciężkiej pracy, dylatacji i łyżeczkowanie, aborcji. Może to prowadzić do intensywnego kiełkują warstwy mięśniowej macicy, endometrium.

Rozproszone zmiany w myometrium o znaczącej dystrybucji zaczyna się wyłaniać silniejszego krwawienia z macicy i ból. Zazwyczaj występują one na tle wydłużenie cyklu menstruacyjnego. C acykliczny krwawienia mogą występować w czasie. W wyniku wystąpienia niedokrwistości z niedoboru żelaza, która objawia się apatią, zawroty głowy, senność, bóle głowy, senność, omdlenia. Taka anemia nie można wyleczyć, dopóki nie zostanie wyeliminowany krwotok.

Bóle są cykliczne w naturze – na dwa do trzech dni pojawiać się co miesiąc w brzuchu i utrzymywać się przez kilka dni po tym, jak zaczął. Występowania bólu związanego z tym, że tkanina pęczniejących i ściśnięcia ściany macicy w zakończeniach nerwowych. Ból może być ból i napadowe, otrzymując krocza, pasie lub biodra region. Dyskomfort może również nastąpić podczas procedur ginekologicznych, płeć, procedur higienicznych, takich jak douching.

leczenie endometriozy

Dwa główne sposoby leczenia:

1) leczenie hormonem (nie zawsze skuteczne);

2) interwencja chirurgiczna (wykonane przez „wypalanie” z dotkniętych obszarów).