844 Shares 4948 views

Praktyczne podejście do projektowania mieszkania: kąpieli szklanej migawki

Szklane kurtyny w łazience mają kilka zalet w stosunku do tradycyjnych zasłon prysznicowych z tworzywa sztucznego. W dużej mierze wynika to z ich trwałość i niezawodność konstrukcji. Jeśli zwykłe zasłony należy wymieniać co sześć miesięcy: zużywają się, blaknięcie, połamane uchwyty, kąpiel szklana przesłona będzie służyć swoim właścicielom przez długi czas.

Dzisiejsi producenci oferują wiele modeli tych elementów bezpieczeństwa. Kąpiel szkło migawki może być prosty prostokątny, owalny lub wypukły – wszystko zależy od preferencji właścicieli i projektowania łazienki.

Przy wyborze tych barier należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego są wykonane. Najlepszy ze wszystkich, jeśli są one wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego. Jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jeśli nadal jest uszkodzony – szkło rozpada się na małe kawałki o gładkich krawędziach, wyciąć co jest niemożliwe.

Często kąpiel z żaluzjami staje się centralnym elementem pokoju, więc wyobraźnia projektantów został tu zrealizowany. powierzchnie szklane są ozdobione wzorami lub oryginalnego pięknej iluminacji. Bardzo interesujący model look wykonana z połączenia przezroczystego i nieprzezroczystego szkła. Dla miłośników spektakularne oświetlenie najlepszym wyborem będzie kąpiel kurtyna szklana z oświetleniem LED, które są wkładane do profilu konstrukcji stalowych. Czasami ekran jest szklana w eleganckim ramie metalowej. W tym przypadku, światło przechodzi przez przezroczysty materiał skupia się na wzorach nanoszonych na powierzchnię.

Szklane kurtyny w łazience pokoju może być wyposażone w jeden lub więcej przesuwnych lub składanych drzwi. Takie struktury są zamontowane na krawędzi wanny za pomocą kolumn ze stali lub aluminium.

Rozpowszechniony z odmian szkła kurtyny – Konstrukcja ramy. To jest dobre dla prysznice lub wanny prostokątne. Tego rodzaju zasłony bezpiecznie zamontowany na specjalnej ramie, podczas zamykania szczelnie zazębiają się z sobą. Zwykle, struktura ramki ustawia się na brzegu wanny do specjalnego kleju konstrukcyjnego.

Kąpieli szklanej żaluzja może być utworzona w postaci sita. Jest w stanie odgrodzić ceramicznej (żeliwo, akryl) pojemnika od reszty pomieszczenia kosmicznej. Konstrukcja jest bezpiecznie przymocowane do podłogi, ścian i sufitu, a pozwala stworzyć iluzję osobnej ścianie. Najlepszy ze wszystkich, ten model wygląda w łazience, urządzone w stylu hi-tech.

Zazwyczaj te elementy są znacznie droższe niż ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Jednak w przeciwieństwie do swoich szklanych zasłony nie blakną, nie pękają lub osnowy. Ponadto, elementy te wymagają minimalnej konserwacji, mogą obsługiwać żadnych detergentów. W celu usunięcia plam i śladów wody, wystarczająco od siebie prysznic wycierania powierzchni szkła do sucha.