873 Shares 3321 views

Kiedy zaczyna się wiosna. Objawy

Każda sprężyna jest związana z czymś niej. Z jednej strony, jest to dzieciństwo ze statkiem w strumieniach, do innych – kwitnienia sadów morelowych, a ktoś mówi pierwszy prezentowane przebiśniegi. Na początku wiosny, można wskazać kilka razy, i za każdym czas jego przybycia w tym samym roku będzie prawidłowe. Możesz być zaskoczony i chcą wiedzieć, kiedy wiosna rozpoczyna się w rzeczywistości. Wspólnie przyjrzyjmy się kilku faktów.

kalendarz wiosna

Pory roku na naszej planecie jest związane z jego obrotu wokół Słońca. Jak wiecie, kompletna rewolucja wokół Ziemi sprawia, że oprawy do 365 (366) dni rocznie, z czego 92 na wiosnę. Nawiasem mówiąc, uważa się, że początek astronomicznej wiosny to dzień od równonocy wiosennej (czyli 20 lub 21 marca). Około miesiąc rozpoczyna się wiosną, według kalendarza gregoriańskiego (której wszyscy żyjemy), zna jakiegokolwiek pierwszej równiarka – tego marca. 1 tego miesiąca oznacza przybycie tak wielu ulubionej porze roku. Dla większości ludzi, okres ten – początek dokonań oczekiwanych pomyślności, a przede wszystkim, czas nadziei. Ale nie zawsze ofensywa w marcu oznacza, że natura jest gotowy do zrzucić zasłonę snu śniegu.

wiosenna pogoda

Wiosna kalendarz może nie pokrywać się z wiosenna pogoda. Data czasów startowych znacznie się różnić. Przybycie sprężyny meteorologii określa Met. Kiedy wytryśnie na prognozy pogody, zależy od średniego wskaźnika temperatury dziennie. Jeśli ta wartość jest większa niż 0 stopni Celsjusza, uważa się, że możliwe jest prawdziwie świętować nadejście wiosny. Jest to czas, początek przebudzenia natury. I w kalendarzu mogą być dłuższe i połowy marca.

Początek wiosny w ludziach

Nasi przodkowie i uważa się, że wiosna przychodzi do własnych na 1 lutego. Fakt, że w tym dniu wcześniej miał Gromovitsy uroczystość – ostatni dzień zimy. Święto zostało przedłużone do ziemi Połocku, w Rosji swoją nazwę – Gromnicznej. Kiedy przychodzi wiosna, ludzie wiedzą – w tym dniu. Stało się to w dniu 1 lutego showdown: starzenie Zima dała desperacką walkę Red wiosną. Ludzie nazywali słońce świeci jaśniej i zorganizowana gra-zimobory (ściany do ściany). Ta zabawa symbolizuje spotkanie dwóch sezonów. Gromovitsey święto nazwano ponieważ uznano dzień jedynym zimy, kiedy może wybuchnąć burzę.

predyktorami zwierzęce

Wiosna to prawie każdy, kto przyszedł z byłych republik radzieckich związanych z obrazem Alekseya Savrasova "The Rooks dotarły". Topniejący śnieg, ptaki na kilku brzóz, których pnie drżące jakby zaczynają docierać do słońcu, obrzeżach prowincjonalnego miasteczka – wszystko razem to nie mogło być lepiej oddaje atmosferę nadchodzącej wiosny. Natura podczas snu, ale pewne oznaki wskazują, że wkrótce rozpocznie się obudzić. Głównym dowodem – Gawrony poleciał. Ludzie są bardzo często zwierzęta i ptaki wykorzystywane do określenia, kiedy zaczyna się wiosna. Po powrocie wędrownych ptaków, gawrony i buntings, oceniana rychłe ocieplenie. Bird-owsiane powszechnie uważa i tak wczesną zapowiedź trwałego ciepła. W dawnej Rosji 3 marca zdecydowano się go sprawdzić. Na cześć ptaków upieczone ciastka owsiane.

W Stanach Zjednoczonych istnieje tradycja dokonać prognozy, gdy zaczyna się wiosna, odwołując się do przewidywania Świstaka. Ten rodzaj zabawy nadszedł już, a do krajów WNP. Budząc zwierzę, publiczność próbuje ustalić długość jego cienia, antycypując wiosna przyjdzie szybko i długa zima. Na wiosnę, wiele zwierząt rut zaczyna, co również wskazuje na początek nowego sezonu lęgowego. Ale dźwięk Dzięcioł w marcu mówi, że wiosna jest opóźniony.

oznaki wiosny

Zwierzęta mogą przewidzieć przebudzenie natury i określić początek sezonu wiosennego. Ale ludzkość również przez wiele lat wypracować swoje znaki i kompetentny ludzi z łatwością na niektórych zjawisk naturalnych może wiedzieć, kiedy zaczyna się wiosna. Ocieplenie Tatyana Day (25 stycznia) i jasne słońce zwiastunem początku nadejściem ciepłych porach roku. Długie sople powiedzieć, że wiosna będzie długie i przewlekłe. Także ludzie zauważyli, że kiedy w śnieżyce marca stało, a jednocześnie kopce śniegu pasuje, można spodziewać się bogate zbiory warzyw i wiosną. Kiedy śnieg zaczął topnieć bardzo wcześnie, przed końcem długi czas nie stopi. Jedną z oznak wiosny związany jest ze świętem Teodozjusza Wielkiego (popularnie Teodozjusz-Vesnyak). Jego data – 24 stycznia br. Uważa się, że pogoda w tym dniu jest łatwo określić, kiedy zaczyna się wiosna: jeśli ulica jest słoneczny – prędzej czy pochmurno – będzie musiał czekać. Ponadto, ludzie mówili, że jeśli ptaki wędrowne wracają w czasie znaczy być wielki chleb żniwa. A chmury marca porusza się szybko i wysoko na niebie – to dobry znak, można spodziewać się piękną pogodą.

Okresy wiosnę

Sprężyna może być podzielony na trzy okresy: pierwszy – wstępnie sprężyną, a drugi – sam rzeczywisty sprężyn, a trzecia – predlete. Pre-wiosna przychodzi z topniejącego śniegu, sopli i coraz częściej widać zza chmur słońce. Okres ten charakteryzuje się ostrymi dzień i noc wahań temperatury, a średni wskaźnik może spaść poniżej zera. Wkrótce otrzymuje pre-wiosna przychodzi drugi etap. Do czasu pełnej wiosny, cały śnieg zaczyna topnieć moszczu. Przerwy pierwsza trawa, owady pojawiają się na drzewach pąki pęcznieją. Cykl kończy się wiosną kwitnienie wiśnia, o cechach charakterystycznych dla tego etapu krótkotrwały zimno. Ale to zostało zastąpione przez ciepłe predlete, która trwa aż do początku następnego sezonu.

Ale lato – jest to temat dla kolejnej publikacji.