310 Shares 4165 views

Co pomoże kaszlować? Medycyna!

Do tej pory istnieje wiele leków, które pomagają szybko i skutecznie wyleczyć kaszel. Ale wybór najbardziej odpowiedni nie jest tak prosty. Przyczyny kaszlu różnią się, podobnie jak kaszel. W leczeniu różnych rodzajów leków konieczne jest stosowanie leków o określonym działaniu.


Suchy kaszel

Lek przeciwko wyschnięciu kaszlu musi mieć przytłaczający efekt. Wszakże ten rodzaj kaszlu bardzo wyczerpuje pacjenta, nawet nie pozwala mu dobrze spać. Niektóre leki mają centralny efekt, a niektóre są peryferyjne.

Leki, które mają centralny efekt, obejmują takie rzeczy, jak "Kodipron" i "Tussamag", które zawierają kodeinę. Składnik ten jest uważany za jeden z najstarszych środków oparty na morfinie. Dlatego ważne jest, aby monitorować prawidłową dawkę podczas stosowania tych leków. Są jednak najskuteczniejszym lekiem na kaszel.

Leki "Fervex" – kolejny potężny lek działający centralnie. Jest wydawany w postaci tabletek musujących, które rozpuszczają się w wodzie. Zawiera paracetamol i kwas askorbinowy, który również pomaga pozbyć się bólu głowy i zmniejszyć temperaturę podczas zimna. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcjami użycia, ponieważ lek jest przeciwwskazany w ciąży, karmieniu piersią i dzieci poniżej 12 roku życia. I najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, który określi najbardziej odpowiedni lek na kaszel.

Jeśli mówimy o kaszlu podczas zimna, wtedy najlepszym lekiem do leczenia będzie Tylenol, który pomaga zmniejszyć obrzęk nosa. Może być stosowany przez dorosłych i dzieci od 6 lat. Najczęściej "Tylenol" jest zalecany do zapalenia błony śluzowej nosa i gardła – zapalenia gardła, towarzyszy mu katar. Istnieje również postać pediatryczna tego leku, może być stosowana przez dziecko w wieku od dwóch lat. Jest dostępny jako syrop i jest uważany za jeden z najlepszych leków kaszlowych. Ponadto lek ma czereśniowy smak.

Kaszel z flegmą

Jeśli masz kaszel z flegmą, która również odchodzi źle, w takim przypadku nie możesz jej powstrzymać. Konieczne jest stosowanie leków, które mają efekt jastrzębiowy i pomagają w plwocinie. Działanie takich leków ma na celu zmniejszenie jego lepkości i usunięcie z organizmu.

Jednym z tych leków jest Ambroxol, stosowany w zapaleniu płuc, oskrzelach i astmie oskrzelowej. Lek jest przeciwwskazany w następujących przypadkach: karmienie piersią, ciąża, wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy. Na bazie ambroksolu jest wiele innych preparatów na kaszel – Ambrohexal, Ambrobene, Khaliksol, Ambrosan, Lazolvan i inne.

Podobnie jak w przypadku leku "Ambroxol" skuteczność i struktura to "Bromgeksin" z powodu kaszlu. Lek jest przeciwwskazany w ciąży, karmieniu piersią, a także nadwrażliwości. Ponadto istnieje około 40 leków na bazie bromheksyny.

Skutecznym i silnym środkiem do upłynniania plwociny jest "Acetylcysteine". Ale najczęściej nie jest używany podczas normalnych chorób układu oddechowego, ale tylko w przypadku poważnych patologii przewlekłych. Może to być na przykład przewlekłe zapalenie oskrzeli. Na podstawie acetylocysteiny istnieje wiele sposobów na kaszel. Najbardziej skutecznym lekiem jest "ACTS".

Przed przyjęciem leku na kaszel konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Ponieważ z nieskutecznym i niewłaściwym leczeniem, choroba może mieć poważny kształt. Nie wspominając o skutkach ubocznych, które mogą wystąpić w okresie używania narkotyków.

Jak widać, istnieje wiele leków, ale jakiego rodzaju lekarstwa na kaszel jest właśnie dla Ciebie, tylko lekarz ustali.