405 Shares 6197 views

Toaleta z prysznicem higienicznym. Higieniczny prysznic zamiast bidet

Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach znajduje się toaleta z prysznicem higienicznym, która przez krótki czas stała się godną wymianą na jego poprzedniczkę i bidet, a przy pełnej zgodności z głównymi funkcjami zyskuje znacznie większe możliwości zakupu i zaoszczędzenia miejsca w łazience. Istnieje wiele wariantów i modeli tego tematu, dlatego też, aby nie popełniać błędów i dokonać właściwego wyboru, przynajmniej ogólnie rzecz biorąc trzeba pomyśleć o tym wynalazku inżynierii sanitarnej. Najlepiej przed przejściem do sklepu instalacje wodociągowe zbada proponowany zakres produktów tego typu, dowiedz się, jakie są toalety. Opinie prawdziwych osób na temat i forach dyskusyjnych nie będą zbędne.

Główne cechy

Wygląda to jak muszla klozetowa z higienicznym prysznicem, w przybliżeniu jak pokazano na rysunku i różni się od zwykłej przez obecność węża o określonej wielkości. Jest to najbardziej odpowiednia opcja dla właścicieli małych łazienek, których wielkość nie pozwala na przydzielenie osobnego miejsca na instalację bidetu.

Przez długi czas w Rosji nie rozumieli higienicznych zalet bidetu i często mylili to z toaletą, chociaż w jej głównych funkcjach i celu jest bardziej blisko umywalki. W Europie, a zwłaszcza w Japonii, nikt nie jest zaskoczony obecnością takiej rzeczy, nawet w publicznych toaletach.

Okładka bidet jako alternatywa dla kłopotliwych konstrukcji

Po raz pierwszy bidety zainstalowano tylko właścicieli mieszkań w nowych budynkach lub mieszkańców sektora prywatnego. Ale, jak twierdzą, popyt generuje propozycję, a z biegiem czasu, szczególna i bardziej kompaktowa oferta dla konsumentów – okładka bidet – pojawiła się na rynkach odpowiednich produktów.

Mechaniczny lub elektroniczny wygląd tego produktu jest bardzo łatwy do zainstalowania na sedesie zainstalowanym już w łazience, osiągając największą większość dostępnych miejsc siedzących. Możesz sterować tym urządzeniem za pomocą specjalnych dźwigów lub, jeśli wariant jest bardziej nowoczesny, za pomocą przycisków.

Warto zauważyć, że w celu uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji i dodatkowych kosztów, po wstępnych konsultacjach z specjalistami konieczne jest wybranie instalacji wodociągowej, a instalacja jest im lepiej powierzona.

Zadbaj o jakość miksera

Higieniczny prysznic do miski muszliowej z mikserem również znakomicie sprawdza się w głównym celu i jest jednym z najbardziej budżetowych opcji w tej kategorii produktów. Najczęściej są to mechaniczne warianty, których sterowanie, a także dopasowanie głowicy i temperatury wody, następuje ręcznie.

Kabina natryskowa z prysznicem ma niewątpliwą przewagę w porównaniu z okładką bidetową nie tylko pod względem ceny zakupu i instalacji. W przypadku konieczności naprawy często wystarczy wymienić uszkodzoną część, a nie na ponowne zainstalowanie kompletnego zestawu.

Niezależnie od tego, czy wybór jest zatrzymany w przypadku kompletnego zestawu sanitarnego składającego się z toalety i bidetu, czy też wybrano bardziej demokratyczny wariant w zakresie oszczędności przestrzeni i finansów, pełniący takie funkcje, zależy w dużym stopniu od właściwego miksera. Jak sama nazwa wskazuje, jego zadaniem jest sterowanie i regulowanie ciśnienia i temperatury wody użytkownika dla maksymalnego komfortu.

Wybierz mixer jakości w naszych czasach nie jest tak prosty. Ogromna różnorodność i szeroki wachlarz cen i producentów oferują swoim klientom wyspecjalizowane sklepy . Zrozumieć ten asortyment i dokonywać naprawdę dobrych wyborów w zakresie kombinacji ceny i jakości może być tylko prawdziwy profesjonalista. Toaleta z prysznicem higienicznym, posiadająca wysokiej jakości mikser, może stać się nie tylko długoterminowo w obsłudze, ale również prawdziwą dekoracją łazienki.

Rodzaje mikserów

Najczęstszymi typami, zależnie od materiału, producenta, sposobu prowadzenia rur w łazience i wyposażeniu są następujące typy mieszarek:

1) pionowo i poziomo (różniące się tylko sposobem instalacji podczas instalacji);

2) zawór dwudrogowy (wyposażony w dwa uchwyty, regulujący dopływ gorącej i zimnej wody oddzielnie);

3) pojedyncza dźwignia (dopływ wody i jej temperatura są regulowane przez pojedynczy zawór);

4) termostatyczny (zdolny do zasilania wodą o określonej temperaturze, zanim użytkownik potrzebuje zmiany);

5) bezstykowy (aktywacja i regulacja temperatury następuje automatycznie);

6) w odniesieniu do materiałów najbardziej niezawodnych i trwałych to mieszarki mosiężne.

Nie oszczędzaj szczegółów

Prysznic higieniczny do WC z mikserem od producenta wysokiej jakości, wybranego zgodnie z życzeniami właściciela i zainstalowanego zgodnie z wszystkimi zasadami, będzie służył przez ponad rok i nie będzie wymagał dodatkowych kosztów związanych z wymianą i ponowną instalacją w przypadku awarii, więc nie powinieneś oszczędzać na tym nabyciu, Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów finansowych, pomoc specjalistycznej porady.

Zawieszone muszli klozetowe. Recenzje, specyfikacje

Pokrowiec na bidet lub higieniczny prysznic można kupić osobno i zainstalować na już istniejącym urządzeniu w łazience. W przypadku zakupu kompletnego zestawu wiszącej muszli klozetowej z prysznicem będzie najlepszym rozwiązaniem. Oprócz funkcji bidet, model zawieszenia ma wiele zalet pod względem estetycznego wyglądu łazienki, zgodności z normami sanitarnymi, a także większego komfortu dla właściciela.

WC z bidetem z prysznicem higienicznym, prezentowane w postaci modelu wiszącego, ma następujące zalety:

  • Nie ma problemu z czyszczeniem w miejscach trudno dostępnych, ze względu na swobodny dostęp do podłogi w sedesie;
  • Możliwość wdrożenia dowolnego projektu łazienek;
  • Specjalny system instalacyjny umożliwiający ukrycie wszystkich zaworów i rur kanalizacyjnych z pola widzenia;
  • Możliwość łączenia w ogólnym systemie zaopatrzenia w wodę z umywalką.

Trzepotanie lub potrzeba

Toaleta z higienicznym prysznicem może być postrzegana jako nadmiar, ale jeśli w domu wymagana jest starsza osoba, nie jest to kaprys, ale konieczność. To właśnie dzięki takim wyposażeniom sanitarnym pielęgnuje się pacjentów w szpitalach i wyspecjalizowanych placówkach, w których znajdują się ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie monitorować czystości i higieny ciała.

Stale rosnący popyt na wszystkie możliwe warianty bidetów, przystosowany do potrzeb ludności i posiadający własne plusy i minusy w każdej sytuacji, podobnie jak każdy produkt, potwierdza konieczność obecności takiego elementu wodociągowego w każdym domu. Jednak aby dokonać właściwego wyboru, należy skupić się na opinii klientów, reputacji producenta i zaleceniach specjalisty. Tylko jeśli te proste zasady są przestrzegane, zakup raczej niż niezadowolony z właściciela.