187 Shares 9680 views

IVF – jest to, że w postępowaniu? Jak jest IVF?

Każda para będzie prędzej czy później myśleć o potomnych. W niektórych poczęciu żadnych problemów, podczas gdy inni muszą przejść długą drogę, aby zapewnić, że ich potomstwo urodził. Na całym świecie ponad połowa par przeżywa różne problemy z poczęciem. W jednej trzeciej przypadków są winni czynnik żeński. Reszta przypada na problemy płci męskiej.

Jak mieć dziecko na bezpłodność?

Jeszcze kilka lat temu w niepłodnych par, nie miał szans. Mieli do przyjęcia dzieci lub smucić sam. W większości przypadków, rodzina rozpadła się, a jego żona w nadziei na pozytywny wynik szukać innego partnera.

Stosunkowo niedawno, nie było czegoś takiego jak IVF ginekologii. Co to jest, na pewno wiem, gdzie te rodziny nieudane próby poczęcia dziecka trwa dłużej niż jeden rok. Ci, którzy po raz pierwszy spotyka się z określonym terminie, powinien zrozumieć szczegółowo jakiego rodzaju procedury.

IVF – co to jest?

Termin ten ma następujący zapis: w zapłodnieniu in vitro. Nazwa mówi sama za siebie. Koncepcja takiej metody jest różny od klasycznego, który występuje poza organizmem matki. Warto zauważyć, że procedura nie daje absolutnej gwarancji, że wszystko zakończy się dostawa. Duże znaczenie ma fizyczne zdrowie rodziców, żeńskie hormony, ogólny stan zdrowia i stan emocjonalny. Aby odnieść sukces, równie ważne jest, aby znaleźć doświadczonego specjalisty.

Podczas procedury, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiele niuansów i są zgodne z instrukcjami krok po kroku. Tak, będziemy zrozumieć szczegółowo, co jest IVF (jak to się dzieje).

Przeprowadzenie w zapłodnieniu in vitro

Mówi się, że procedura trwa w całym cyklu kobiety. Przed para musi przejść przez wiele badań. Ważne jest, aby wybrać produkty i taktyki manipulacji. Jeśli wykazały IVF ciąży, co to jest, szczegółowo opisać lekarzowi. Zapłodnienie in vitro dzieli się na kilka etapów.

Pierwszy etap: ogólny sposób wytwarzania w organizmie

IVF – jest to dość poważny zabieg, który wymaga użycia dużych ilości hormonów. Lekarz powinien podjąć pracę kobiecego ciała w ich rękach. Z tego powodu pacjentów przypisano do podawania leków, które blokują jajników, gruczołu przysadki. Podczas przyjęcia tych środków powinno być ściśle monitorowane pod kątem reakcji organizmu.

W niektórych przypadkach, kobieta może być zaleca się pobyt w szpitalu, w tym okresie, podczas gdy istnieje procedura IVF. Jak to się robi? Po przejściu Wszystkie testy i sposoby selekcji leczenia pacjent znajduje się pod ścisłą specjalisty sterowania. Przyjmowanie leków hormonalnych jest kontrolowana przez badanie krwi, która zajmowała prawie codziennie.

Mówi się, że nie zawsze wymaga takiego specjalisty nadzoru. W większości przypadków płci pięknej są przeszkoleni w warunkach ambulatoryjnych. Mężczyzn w tym okresie wymagane jest prawie nic. W takim przypadku, jeśli partner ma problem z funkcji rozrodczych, to może być zalecane spożycie niektórych leków.

Drugi etap: przygotowanie jaj

Kolejnym etapem IVF – rośnie i ogrodzenia materiał kobiet do zapłodnienia. Gdy pacjent jest własne hormony jest zablokowany, lekarz zaleci podawanie leków stymulujących owulację. Pod działaniem tych leków u kobiet mogą dorastać do 50 pęcherzyków, z których później podjąć niezbędne materiały do IVF. Jak to się dzieje?

Prawie każdy dzień eksperci obserwują wzrost pęcherzyków pacjenta z użyciem ultrasonografu. Gdy komórki osiągnęły pożądany rozmiar, kobieta przypisany przebicie. Wiele osób zastanawia się: „ECO – to boli?”

Jeśli zwracamy materiał płot bez znieczulenia, to będzie to na pewno bardzo nieprzyjemne. Dlatego lekarze stosują lekkie znieczulenie. Pacjent kładzie się na stole badania, potem jej specjalny lek dożylnie. Podczas zabiegu przyszła matka jest w stanie uśpienia. Przebicie trwa od 5 do 15 minut, po czym kobieta budzi się, a w ciągu kilku godzin może opuścić placówki medycznej.

IVF – procedura, która wymaga szczególnej opieki. Podczas nakłucia kontroluje kierunek igły za pomocą ultradźwięków. Uszkodzić jajniki narzędzie lub jajowody niemożliwe. Po pobraniu próbek komórek materiału umieszczonego w szczególnych warunkach korzystnych dla dalszego przetwarzania.

Trzeci etap: Aktor w IVF

Ciąża … Co to jest, na pewno sobie wyobrazić wszystkie pary sen o urodzeniu dziecka. Dla ofensywnej koncepcji wymaga dwóch komórek: mężczyźni i kobiety. Procedura zapłodnienia in vitro wymaga tych składników. Męski plemnik musi przejść do dalszej zapłodnienia otrzymał żeńskich komórek.

Kiedy lekarz dostaje wszystkie niezbędne materiały do pracy, może on zacząć nawozić. Szczególne rury łączy się i wybiera komórki są przeznaczone. Po tym zarodków powinno być jeszcze kilka dni na ich ustanowienie szczególnych warunków. Okres ten może trwać od dwóch do pięciu dni.

Końcowy punkt przeniesienia komórek w macicy

Gdy zarodki osiągnięcia pożądanego etapu rozwoju, lekarz weźmie je do kobiecego ciała. Dzieje się tak również pod lekką narkozą. W czasie, można podsazheny od jednego do trzech embrionów. Po manipulacji kobiety powinny być w stanie spoczynku przez kilka godzin, po czym pozostawia się do opuszczenia placówki medycznej. Przypisane pacjentów przyjmujących hormonalne narzędzi wsparcia, które pomaga endometrium stać się najbardziej przygotowane do implantacji.

Ponadto, będzie ona musiała brać środki uspokajające i leki, w celu wyeliminowania zwiększonego napięcia macicy. Przez następne dwa tygodnie, pacjent jest zalecany do przestrzegania odpoczynku i więcej odpoczynku. Jest to konieczne, aby wykluczyć jakąkolwiek aktywność fizyczną i udać się do szpitala, jeśli to możliwe.

Badania i potwierdzenie ciąży

Po dwóch lub trzech tygodni po zabiegu, kobieta jest przepisywany USG. W trakcie swojej profesjonalnej jego werdykt: ciążę, czy nie. W przypadku pozytywnego wyniku pacjenta należy kontynuować przyjmowanie wszystkich przepisanych leków. Jeśli implantacja nie odbywają się, a następnie podsazhennye komórki wyjdzie z kolejnej miesiączki.

wniosek

Wiele osób pyta: „Eko-przesyłki – co to jest?” Mówi się, że w większości przypadków taka ciąża kończy naturalnego porodu. Od problemów podczas wygląd dziecka w świat nikt nie jest odporny.

W szczególnie trudnych sytuacjach, w których dwa lub więcej może być zalecana zatrzymany zarodek cesarskie. Informacja została podana przez lekarza obserwować przebieg ciąży. W przypadku jakiegokolwiek sporu, odnoszą się do specjalisty. Ciąża, który przyszedł z pomocą zapłodnienia in vitro powinny być pod szczególną kontrolą. Dlatego podczas rejestracji, aby poinformować lekarza o tym, jak to miało miejsce zapłodnienie.