439 Shares 8188 views

Co jest lepsze: „Samsung” lub „iPhone”? Walka o przywództwo marek

W dobie technologii informacyjnych, szybki rozwój rynku urządzeń mobilnych czasami bardzo trudno dokonać wyboru na rzecz konkretnego telefonu. Jest to problemem dla większości użytkowników sieci łączności ruchomej. Po krótkiej analizie gigantów przemysłu i staramy się zorientować się, co jest najlepsze, „Samsung” lub „iPhone”.

trudny wybór

W ciągu ostatnich kilku lat rynek dla urządzeń mobilnych aktywnie wykorzystać smartfony, które pozwalają ich właścicielom nosić w kieszeni prawie rzeczywistym komputera, tylko na mniejszą skalę. Jeśli robimy trochę analizy, możemy zidentyfikować najbardziej podstawową różnicę między wszystkimi gadżetami. Są to ceny. W zależności od ich poziomu wszystkich telefonów komórkowych można podzielić na trzy grupy. Pierwsza kategoria obejmuje urządzenia bez wielu dodatkowych funkcji, z uproszczonym opisie, raczej niskiej jakości monitorów, aparatów fotograficznych i innych specyfikacji. Cena jest niska – w zakresie 5-6 tysięcy rubli. Dla dziecka, najbardziej odpowiednią opcję. Następny sektor – średnia kategorii cenowej. Smartfony z tej klasy są zazwyczaj przyzwoite zaplecze techniczne, wysokiej jakości wyświetlacz i inne wskaźniki są dość wysokie. Cena – 10-20 tysięcy rubli. Urządzenia premii mają wysokie właściwości techniczne i sprzęt. Ich cena zaczyna się od 20 tysięcy rubli.

Jak zdecydować się na zakup

Co jest lepsze: „Samsung” lub „iPhone”? Pytanie jest retoryczne i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. I jedna i druga marka ma swoich zwolenników i przeciwników. Ale ważne jest przy wyborze gadżetów wciąż zaczynać od funkcjonalne i niezbędne dla Ciebie opcji. Jeśli porównać „iPhone 5” i „Samsung-4”, możliwe jest, aby zidentyfikować szereg różnic, dość poważny dla użytkownika. Oba urządzenia są najwyższej klasy, dlatego mają doskonałe parametry techniczne. Pierwsza zasadnicza różnica w tych dwóch gadżetów – to jest ich wielkość. „Samsung” znacznie przewyższa produkt firmy z Cupertino, jego ustawienia są idealne do przeglądania Internetu, oglądania filmów, filmów, zdjęć. Jednak ergonomia są słabe. Ogromny rozmiar telefonu stwarza pewne niedogodności dla właściciela. „IPhone” o przekątnej ekranu 4 cale bardzo wygodnie leży w dłoni, nawigacja może odbywać się z jednej strony, nie boi się upuścić swój smartfon. Co wybrać: „iPhone 5” lub „Samsung-4” – jest całkowicie osobista decyzja. Ponadto, obudowa „jabłko” urządzenia jest wykonana z jednego kawałka aluminium, co nadaje mu status szlachetnego. „Samsung” jest wykonany z tworzywa sztucznego, co ułatwia jej w oczach użytkowników.

Który system operacyjny do wyboru

Dla wielu potencjalnych nabywców istotna jest kwestia systemu operacyjnego, który steruje smartphone. Tu, między modelami koreańskiej i amerykańskich producentów również znaczące różnice. Co jest lepsze: „Samsung” lub „iPhone”? Jeden – na podstawie „Android”, drugi – w oparciu o odpowiednio OSI. „Android” jest dużo krytyki, ale ta sama ilość pozytywnych opinii. Jest możliwe, aby z całą pewnością powiedzieć, że ten system operacyjny jest prosta, stosunkowo solidny i ma wiele zastosowań, ale często zawiesza się podczas przetwarzania dużych ilości informacji, nieprawidłowo wyświetla opcje ładowania danych. IOS zainstalowany „Apple” przedsiębiorstwo w produkcji, działa płynnie, zachowuje się pewnie obsługiwać duże pliki, wydajność telefonu jest wysoki. Jednakże, istnieje wiele ograniczeń, co zmniejsza popularność systemu wśród użytkowników smartfonów. Dźwięk, jakość obrazu, a komponent sprzętowy aparat w obu urządzeniach o wysokiej jakości i nie ma istotnych różnic dla przeciętnego człowieka w parametrach. Dlatego lepiej jest „Samsung” lub „iPhone” – to ty i tylko ty.