599 Shares 1195 views

„Dom z antresolą,” A. P. Chehova: krótka opowieść

Narracja działa w pierwszej osobie – artystę. „Dom z Mezzanine”, oddanego do okresu, kiedy narrator mieszkał przez pewien czas w nazwie jednego z powiatów T. Belokurovskom prowincji. Według niego, właściciel skarżył się, że nie może znaleźć nikogo, kto byłby w stanie wylać swoje serce.

Narrator poszedł na spacer w dziwnej posiadłości, gdzie kiedyś widział dwie piękne dziewczyny. Kilka dni później przybył do posiadłości jednego z nich, który zbierał pieniądze dla ofiar pożaru chłopów. Okazało się, że dziewczyna nazywa Lydia Voltchaninovs, a ona mieszka daleko od domu. Po śmierci ojca, który kilka lat temu był honorowym doradcą, rodzina przeniosła się do Lidy wsi, a ona stała się nauczycielką.

Zszedł na jednym ze świąt, a narrator z Byelokurov poszedł Voltchaninovs, gdzie spotkał się z Ekaterinoy Pavlovnoy, matka Lidy, a jej młodsza siostra Żenia, która jest często nazywany Missie powodu nawyków swoich dzieci więc odnoszą się do własnej guwernantki. Dom z antresolą, gdzie mieszkała rodzina, wyglądał dość tęgi.

Autor jest coraz częściej z Voltchaninovs pomiędzy nim a Missie wzajemna sympatia. Ale Lida, wręcz przeciwnie, związek nie wyjdzie, bo nienawidziła życia bezczynności i starał się przekonać człowieka pracy. Nie lubiła krajobrazy w domu, bo nie mieli tematów Ludowej. Pod wieloma względami, Lida jest głową rodziny, a matka Żenia po prostu starał się polemizować z nią nie tak boi się jej temperament. W opowiadaniu „Dom z antresolą,” podsumowanie, które nie ujawniają szczegółów wszystkich znaków, zawiera szczegółowy opis charakteru Lydia.

Między nim a potyczek narrator, podczas której mówi on, że działalność charytatywna na rzecz rolników nie są w stanie dać pozytywny wynik, lecz, przeciwnie, przynosi tylko szkody. Według narratora, pomoc dla rolników w obliczu organizacji szpitali i szkół nie są w stanie ich uwolnić. Wręcz przeciwnie, w życiu ludzi tam nawet więcej uprzedzeń. Zauważył również, że dla coraz książki mają teraz płacić ziemstwo, co automatycznie oznacza wzrost ilości pracy. Lida twierdzi jego rodzina wspiera go. Stopniowo, autor nie jest już niczym domek z poddaszem jest pod wieloma względami jest on promowany przez Lydia.

Narrator przyznaje Misuce zakochany po regularnym wieczór. Spotyka go w zamian, ale od razu mówi wszystko Ekaterine Pavlovne i jej siostrę, ostrzegając narratora, że ich rodzina nie jest potrzebny do utrzymania tajemnicy. Następnego dnia bohater przychodzi do Voltchaninovs nieruchomości i Lida mówi mu, że jego matka Missie poszedł do Penza, a następnie najprawdopodobniej pójdzie za granicą.

Gdy narrator wraca, to dogania chłopca z dopiskiem od Jenny w którym przeprasza go i powiedział, że nie mogę pomóc, ale posłuszny woli sióstr.

Więcej autor nigdy nie widział Voltchaninovs rodziny. Pewnego dnia przypadkowo spotkał się z Byelokurov i powiedział mi, że Lydia nadal mieszka i pracuje nauczycielkę. Żona jest właścicielem posiadłości cokolwiek zrozumiały nie mógł powiedzieć.

Bohaterem opowieści stopniowo zapomina dom z poddaszem i rodziny, w którym mocodawca jest Lydia. Tylko w chwilach gorzkiej samotności wspomina Voltchaninovs i ma nadzieję, że pewnego dnia będzie widział ponownie Missie.

Fabuła „Dom z antresolą,” jednym z najlepszych dzieł A. P. Chehova, w 1960 roku został przekształcony w filmie.