136 Shares 2703 views

Szybkie strzelanie – szybki. Film wideo lub fotografowania z częstotliwością od 32 do 200 klatek na sekundę. Profesjonalne videography

Express (rapidnaya) filmowanie przy częstotliwości wyższej niż standardowo (24 m / s) jest używana do tworzenia efektu zwolnionym tempie, które jest zapotrzebowanie w projekcji filmów, telewizji, gier wideo, kina naukowej. Jest on stosowany w celu fotografowania wydarzeń sportowych, do odtwarzania elementów układu ruchu lub zjawisk naturalnych według skali nastawionego czasu. Na ekranie pokazano wyimaginowanej zjawisk spowolnienie strzał, aw tym przypadku widz ma możliwość rozważenia procesy fazę przejściową i części słabo rozróżnialne.

Funkcje fotografowania szybko

Rodzaje nagrywania:

 • przyspieszane lub szybkie fotografia (32-200 K / A) prowadzi się za pomocą standardowego aparatu do schowka i mechanizm przerywanego przemieszczania folii;
 • strzelanie szybkiego 200-10 o częstotliwości od 000 do / z zapewniony ciągły ruch z jednolitej folii optycznych i elektronicznych sposobów manipulacji lekki. Przyspieszone pędów są handheld z poruszającego się pojazdu z zawodowym lub amatorskim aparacie konwencjonalnym z rozszerzonym zakresem częstotliwości wymaganej do stabilizacji obrazu.

kinosomok Technologia pozostaje niemal niezmieniony od 1955 roku, wyjątkiem jest stworzenie elektronicznego żaluzji, lecz obraz nie stała się na folię i na sekwencji matrycy cyfrowych, zapewniając w ten sposób szybkości ramki 100 milionów na sekundę.

Stopień przyspieszenia ogranicza się do kamery przez jego struktury i dynamiki. Sprzęt dla amatorskich charakteryzuje się przyspieszonym strzelania – 64-72 f / s, dla profesjonalistów – do 360-600 / s. Nowoczesne aparaty są w stanie zapewnić częstotliwość 200 / S z jego stopniowego wzrostu w celu uzyskania efektu specjalnego szybkości narastania. Jeśli chcesz uzyskać więcej przyspieszenia, wówczas uciekają się do manipulacji klatek na filmie.

frame rate

Istnieją różne rodzaje fotografowania w Kinematografii naukowych i stosowanych, szczególnie w badaniach ulotnych zjawisk i procesów. Jednym z nich jest szybki, czy Rapid-strzał, z częstotliwością ponad 250 klatek na sekundę, co pozwala fotografować przetworzy niedostępne percepcji ludzkiego oka ze względu na krótki czas trwania dużą prędkością lub zjawisk.

Liczba obiektów badawczych mogą obejmować:

 • Ruch istot żywych: przepływność ramek wynosi od 100 do 300 K / s, ekstrakt – 1/1000;
 • Mechanizmy operacyjne (1-10000 K / s);
 • zniszczenie i eksplozje (10-100 tys k / s);
 • Fala uderzeniowa gazu (100000 – 1000000 przez / s);
 • Wyładowanie elektryczne (10-100 milionów m / s) i tym podobne.

sztuczki techniczne

Z różnych warunkach, w szerokim zakresie sprzętu i częstotliwości wahań, możliwie profesjonalnego videografią wysokiej jakości urządzenia. Wysoka sprzęt technologia oprócz standardowego mechanizmu przetwarzania obrazu wykorzystuje także dopalacze optyczne, szybkozłącza, przetworników elektronicznych i optycznych.

Wysokie prędkości fotografowania odbywa się zwykle za pomocą impulsowego źródła światła (lampy wyładowcze, źródeł światła wybuchowych, iskierniki z przedziału powietrza).

Chronofotografia – pośredni pomiędzy metody fotograficznej tłoczenia i zjawisk filmowania kolejnych fazach przy pomocy obracającej się szczeliny, migawki. Uzyskane obrazy są laminowane na siebie i są połączone w jedną taśmę. Sposób stosuje się ciągły ruch obiektu. Unikalne efekty zapewnia otwarty obiektyw z lampą błyskową.

Metody szybkiego filmowania

 1. Nadrukowane na przerywany ruchomej taśmy folii przeprowadza się z częstotliwością 600 / s przy użyciu mechanicznego układu transportu folii.
 2. Bardziej Rozruch przy częstotliwości 1000 / s jest realizowane za pomocą urządzeń pneumatycznych lub mobilność folii ze względu na sprężyste zawiasy, które są utworzone z kanałów filmowych.
 3. przenoszenie materiałów światłoczułych są stosowane do uzyskania większych częstotliwości.

Efekt rozmycia kolejnych przemian z możliwych przemieszczenie folii w stosunku do przedmiotu, w następujący sposób.

przełączanie elektroniczny

Sposób, w którym szczelina jest cięty obturatorów na określony czas ekspozycji. Dla najkrótszym czasie przesunięciem w stosunku do obrazu optycznego nie przekracza dopuszczalnej rozmycia negatywnych. Wymaga seriami impulsów przerywanego oświetlenia (10-7 trwania sekund) lub w górę od zaworu złącza personel zawieradła jak, ale mogą zamiast tego być niewielka szczelina wycięcie (jednej lub wielu).

przełączanie optyczny

Jeśli obraz rozruchu nadal wymaga stosunkowo równomierne przemieszczanie filmie, konieczne jest, aby zneutralizować zakres ekspozycji przesunięte względem materiału obrazka svetovospriimchivogo przesuwając światło odblaskowe system optyczny działający z prędkością i kierunkiem ruchu filmowego.

W celu realizacji kompensacji optyczny lustro graniastosłupa garnitur, płytę szklaną lub pryzmatu w ruchu. Wielkość i położenie elementu optycznego powinien upewnić się, że liniowy ruch przesunięcia ramek. Pasek folii powinno być umieszczone na powierzchni bryły w specjalnym filmu kanału. Sposób stosuje się do procesów o niskiej pojemności.

Granica przy wyższych częstotliwościach elektrokommutatsii ograniczoną możliwość zmniejszenia odstępu między miga, a gdy optyczny – prędkość obrotu tarczy zaworu i jego średnicy.

projekcja spowolnienie

Jest wykorzystywana dla wizualnego wyświetlania ekranu powolny ruch, co jest możliwe ze zwiększoną częstością filmowania, a podczas ruchu zwalniania folii w projektorze. Wadą jest to, że widoczna przerwa i niektóre procesy szybkobieżne ogólnie spadek z pola widzenia, ukryty między strzałów nakręcony podczas strzelania. Jeśli opóźnienie wynosi ponad 1 m / s, obraz demonstracja przypomina pokaz slajdów. Dlatego opcjonalny spowolnienie coraz częściej zastępują szybki fotografowanie.

Nowoczesne techniki filmowania

 1. Nowoczesne aparaty wyposażone w elektroniczny układ stabilizacji, ale overcranking jakościowe utworzone z pomocą regulowanej długości, „monopod”, aby zapewnić stabilność obrazu, bez wytrząsania.
 2. Pionowe przedmioty i ściany boczne ramowe powinny być równoległe.
 3. Takie metody nagrania wideo jako przemienności makro z małych i średnich przedsiębiorstw, są uważane za dobry styl. Sverhupotreblenie skalowalność męczy widza, więc lepiej czasem, aby zatrzymać nagrywanie, filmowanie tłumaczyć w niezbędnym zakresie, a następnie kontynuować.
 4. Optymalny czas do odbioru działki jest uważany około 5 sekund, maksymalna – 12 w celu zachowania żywotność i dynamiki materiału.
 5. Ustawienie balansu bieli w sztucznie oświetlonym pomieszczeniu zaleca się wykonać ręcznie.
 6. Linia horyzontu – nie ostatnia cecha, która odróżnia profesjonalnym wideo: powinien odbywać się na poziomie środku linii celownika lub nieco powyżej. Sceny, w której górna część ramy niebieskiego przestrzeni zajmowanej przez 2/3 do napięcia dostrzegalne.
 7. Aby klatki objętości średnich i dużych rozmiarów przodu obiektywu można umieścić dowolny temat, subtelnie tworząc obraz głębokości i skali obrazu.
 8. Po wybraniu strzelanina kąt kamery powinny rozważyć różne perspektywy, wykraczając poza stereotypy, na przykład, pokazać obiekt z publicznością i „sędziów”, a także oczami zewnętrznego obserwatora. A każdy krok dla operatora – nowy kamień milowy w jego kunsztu i nowego odkrycia podnosi jej poziom.

Trzeba też wspomnieć etyki zawodowej: Podczas dużych imprez nie są tak liczne punkty widokowe, które są odpowiednie dla skutecznego strzelania, więc należy zadbać o wszystkie niezbędne warunki z góry.