270 Shares 8051 views

Ćwiczenia na mięśnie pleców

Nie jest tajemnicą, że regularne ćwiczenia są potrzebne przez organizm, aby utrzymać dobrą formę. Ktoś, kto lubi pływanie, jogging rano lub przydatności, ktoś pociąga tenisa, ale są tacy, którzy są chętni na kulturystyce – sztuka ciało. Zajmując kulturystyki, złożone ćwiczenia, które są bardzo zróżnicowane, stajesz się właścicielem atrakcyjnej i mocnej sylwetki.

Historia kulturystyki rzeczy z przeszłości i sięga starożytnej Grecji. Przez cały czas, człowiek stara się uzyskać idealną figurę, więc ćwiczenia i aktywność fizyczna są ważnym elementem każdego zdrowego człowieka. Nowoczesne kulturystyka zaczęła swój rozwój pod koniec XIX wieku, kiedy to jego pierwszy zyskał popularność jest jednym z pionierów tego sportu Jewgienij Sandov i było z nim rozpoczął historię kulturystyki jako sportu i jako spektakularny show.

Z różnorodności tym złożonym procesie, takim ćwiczenie dla mięśni pleców jak pchnięcie i pull-upy są obarczona ogromnym potencjale i może być uważana za jedną z głównych. Pull-ups obejmować wiele grup mięśniowych, ale to nie jest ciężkie ćwiczenia. Aby je przeprowadzić, trzeba tylko poprzeczkę lub poziomego paska.

Wykonywanie ćwiczeń na mięśnie grzbietu, „ciągnięcie”.

Powiesić na poprzeczce. Ramiona powinny być rozluźnione, w pełni przedłużony. To położenie jest najniższym punktem ćwiczeń, konieczne jest, aby nadrobić zaległości z możliwie jak najwyżej, tak długo jak na szyi i podbródka dotknięcia poprzeczkę. Będzie to najwyższy punkt tego ćwiczenia.

Na położenie rąk zależy od tego, na co mięśnie ponoszą największy ciężar. Szersze, dostaniesz ręce, tym większe obciążenie spoczywa na grzbietu najszerszego, czy uchwyt jest wąska – główny ciężar dostanie biceps. Ćwiczenia na mięśnie pleców, wykonywanych za dotknięciem poprzeczki potylicy prowadzą do rozciągania mięśni w najszerszym szerokości, podczas dotykania szczękę – grubości. Jeśli wykonasz pull-up ręce do siebie z wąskim uchwytem, w dolnej części szerokie, znajduje się w rejonie pasa, otrzyma dodatkowe obciążenie.

Zestaw ćwiczeń na mięśnie grzbietu są bardzo zróżnicowane, jedna z odmian pull-up, jego „młodszy brat”, to ćwiczenie nazywa trakcji pionowy blok. Jest to mniej trudne zadanie, ale bardziej podkreślona jest następująca. Konieczne jest również, aby ustawić miednicę na siedzeniu do bloku szyi i górnej znajduje się bezpośrednio przed klatkę piersiową. Pozycja wyjściowa – ręce i tors całkowicie wyprostowany, ramiona lekko podniesione, biodra mocno zamocowana pomiędzy rolkami i siedzenia, reszta stopy na podłodze. Ćwiczenie rozpoczyna się od łopatek informacyjnych nadal pickup łokcie ruch opadający w dół wyraźnie równolegle wzdłuż boków ciała i skierowane na boki i do tyłu. Na wysokości ramion, zatrzymywania i szyi delikatnie powrócił do swojego pierwotnego położenia.

Wspaniały dodatek do trakcji pionowego bloku i pull-upy stały się takie ćwiczenia na mięśnie pleców jak hantle gięte lewej lub prawej strony. Do jego wykonania, należy prawicy hantle, stań po lewej stronie ławki, nogi razem. Następnie umieść lewe kolano na ławce, zegnij prawą nogę i pochylić się do przodu, reszta na lewej krawędzi ławki. W tym ćwiczeniu, z tyłu powinny być lekko zapadł w talii i tułów jest równoległa do podłogi. Biorąc głęboki oddech, wypić hantle prosto do góry i przytrzymać przez kilka sekund na górze. Następnie wydech i lekko obniża hantli. W takim przypadku, jeśli czujesz się nieswojo tego ćwiczenia z naciskiem na ławce kolana, spróbuj uruchomić go w miejscu, gdzie obie stopy na podłodze. Wykonując te ćwiczenia na mięśnie pleców, należy uważać, aby nie overextend biceps i wyciągnij hantle wyłącznie dzięki wysiłkom mięśni barków i pleców.