803 Shares 2466 views

Co to jest tuning? Tuning samochodów – zewnętrznych i wewnętrznych

W naszym kraju prawdziwymi koneserami samochodowych zmian jest nie tyle. Co to jest tuning? To słowo jest rozumiane jako finalizacja maszyny dla konkretnej osoby, w której realizowane są jego potrzeby i życzenia, a samochód staje się jedynym tego rodzaju.

Perfekcja pojazdu limitu, prawdopodobnie nie. Naprawy mogą dotykać wszystkich części składowych samochodu. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Co to jest tuning?

W myśl tej koncepcji samochód ma niepowtarzalny wygląd. Naturalnie, kiedy kupują samochód, wybierają model odpowiadający przyszłemu właścicielowi. Dlatego ogólnie ogólny wygląd jest zwykle mu się podobał. Jednak później chcę, aby pojazd różnił się od podobnych.

Tak więc właściciele samochodów z ich samochodu wyróżniają się od ogólnej masy, niestety stojąc na przykład w korkach.

W nowoczesnym stroju wyróżnia się trzy obszary:

  • Zewnętrzne;
  • Wewnętrzny;
  • Mechanika.

Korekty zewnętrzne

Innymi słowy, strojenie zewnętrzne nazywa się stylizacją, co oznacza "stylizację" w języku angielskim. Ten gatunek jest natychmiast zauważalny dla wszystkich wokół i jest uważany za najbardziej spektakularny. Tutaj nie ma mechanicznych zmian. Zasadniczo dodawane są airbrush, różne światła, wloty, tonizowanie, spoilery i wiele innych. Dzięki temu samochód uzyskuje swój niepowtarzalny wygląd.

Oprócz jasnego wyglądu, takie modyfikacje mogą być przydatne w eksploatacji pojazdu. Na przykład ksenonowe reflektory znacznie poprawiają widoczność na drodze podczas jazdy w ciemnościach, a lekkie koła z lekkiego stopu zmniejszają obciążenie silnika i przekładnię, a tym samym oszczędność paliwa. Aerodynamiczny zestaw nadwozia może zwiększyć obsługę samochodu.

Poprawa wewnętrzna

Ten rodzaj zmian dotyczy dekoracji wnętrza samochodu. Tuning salonu obejmuje wymianę przedniej ścianki, instalację sportowej kierownicy i foteli, dopasowanie foteli i fotele do skóry sztucznej lub skóry naturalnej, dodanie różnych półek, a nawet wysuwanego stołu, które jest idealne dla fanów długich podróży.

Tuning kabiny obejmuje również instalację systemu audio, monitorów, izolacji akustycznych, systemów alarmowych i różnych systemów, w tym anty kradzieży. Aby osiągnąć stuprocentową niepowtarzalność, niektórzy właściciele samochodów zainstalują tu nawet paski neonowe i LED. Wszystko to służy przede wszystkim dla wygody bycia w samochodzie.

Jednak dla fanów stylu sportowego wewnętrzne strojenie będzie zupełnie inne. W celu zwiększenia praktyczności za kołem z komfortem w tym przypadku są gotowe do części. Ulepszenia będą miały na celu osiągnięcie podobieństwa z samochodem sportowym. I czasem mogą nawet nie posmarować siedzeń pasażerskich. Ale liczne czujniki i przyciski na panelu przednim, a także pasy bezpieczeństwa wykazują chęć kierowcy do uzyskania maksymalnej mocy maszyny, a także możliwość doskonale kontrolować jego przyjaciel żelaza.

Ponadto brak miejsca lub po prostu poszycie na nich wcale nie wskazuje na lekceważenie pasażerów. Nie, nie jest. Takie zmiany mają na celu zmniejszenie ciężaru maszyny, poprawiając tym samym wydajność mechaniczną. I rury, czasami ustawione w kabinie, co przeciętnego mieszkańca powodują co najmniej zdumienie, są w istocie klatką zabezpieczającą, która wzmacnia ciało i chroni życie pilota, jeśli jest w drodze na drodze.

Mechanika

W rzeczywistości, poprawiając mechaniczną charakterystykę pojazdu, tak naprawdę jest tuning. Tutaj wyróżniono dwa oddzielne kierunki ulepszeń:

  • Agregat prądotwórczy;
  • Bieganie.

Silnik

W silniku wszystkie wysiłki zmierzają przede wszystkim do osiągnięcia maksymalnego wzrostu liczby koniunktur, a tym samym większej mocy przy dużej prędkości. Czas przyspieszania maleje, a sam silnik staje się bardziej dynamiczny.

Dostrajanie samochodu wymaga użycia jednego z kilku sposobów na poprawienie osiągów silnika lub wszystkich naraz.

Po wybraniu zwiększenia momentu obrotowego na wale korbowym wykonywany jest cylinder wytłaczający dla większego tłoka.

W turbodoładowanej jednostce przyspieszenie wzrasta, karmiąc więcej pobudzenia. W ten sposób zwiększa się prędkość, a wraz z nimi ciśnienie. Ale tutaj należy wziąć pod uwagę ograniczenia ustalone przez BU, ponieważ z nadmierną rezerwacją jednostka sterująca ją zajmie. Jednakże ten limit może zostać zwiększony, ale jest to rozsądne, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko całkowitego zniszczenia silnika.

Subtelne manipulacje na silniku

Jeśli moment obrotowy zostanie przesunięty na dużą prędkość i zamontuj duży wałek rozrządu w silniku, bardzo łatwo go zgubić. Może okazać się złym zabiegiem. Jednak wraz z zestawem obrotów, gdy cylindry napełniają się dobrze, moment obrotowy wzrośnie i doprowadzi to do zwiększenia mocy silnika. Aby wyregulować nierównomierną pracę urządzenia, należy ustawić współczynniki transmisji w transmisji. Wszystko to są skomplikowane manipulacje. Ale na mety, jeśli chodzi o pracę, na przykład "Lada", strojenie zmieni ją w samochodzie, który będzie miał wyraźny sportowy charakter.

Podwozie

Produkując zawieszenie, deweloperzy starają się osiągnąć maksymalny komfort podczas podróży. Jednak daleko od wszystkich kierowców takich jak ta przejażdżka. Aby uzyskać bardziej dynamiczną charakterystykę, wygoda jest często gotowa poświęcić się. W takim przypadku można też zmieniać maszyny strojeniowe.

Na przykład amortyzatory są bardziej sztywne. Zwykle są napełniane gazem i można je wyregulować. Z niektórymi kosztownymi amortyzatorami są one ustawione siedząc w kabinie, uzbrojone w specjalny sprzęt.

Ponadto, sprężyny zawieszenia są zastępowane, a także zmniejszać nachylenie korpusu w narożach – sztywne stabilizatory stabilności bocznej.

Wybór kół, zazwyczaj preferuje niskoprofilowe opony sportowe. Do nich są zamontowane kółka kute. Możesz wybrać i rzucić, ale z dużą prędkością mogą się rozdzielić.

Najbardziej odważny rozwój w biegu

Czasem zdecydują się całkowicie zastąpić zawieszenie. Ta praca nie jest jednak łatwa, a nie tania.

Na dynamikę samochodu wpływa przede wszystkim transmisja. I główną rolę w tym jest CP. Ogólnie mówiąc, jeśli poprawnie ustawisz przełożenia skrzyni biegów w pudełku, samochód stanie się szybko i bez reszty strojenia.

Sprzęgło jest również bardzo odpowiedzialnym wyborem. Jego główną funkcją jest przenoszenie mocy z silnika na skrzynię biegów, łagodzenie drgań podczas przełączania skrzyni biegów i nagłego przyspieszenia.

Również zwiększenie mocy samochodu służy jako dwa kółka napędowe i samohamowny mechanizm różnicowy między kołami. Jeśli praca kół w ruchu obrotowym jest bardzo inna, nie daje silnego poślizgu, ale nadal będzie obracać kierunek jazdy.

Automatyczne strojenie

Wielu uważa, że aby jakikolwiek spektakularny rysunek był widoczny w samochodzie, zdecydowanie powinieneś iść do specjalnego salonu. Ale nie jest to konieczne, zwłaszcza, że ceny tuningu mogą być dość wysokie. Rysunek rysunku na tylko jednym szczegółze w Moskwie kosztuje od dwudziestu tysięcy. Jednak wiele można zrobić łatwo i niezależnie.

W przypadku pędzli powietrznych należy używać specjalnych szwów, które tworzą proporcje. Bardziej subtelne momenty, takie jak cienie, gradacje światła, odbicia są rysowane oddzielnie. Jeśli przy zastosowaniu wzoru uzyskuje się małe błędy, to są one korygowane przez lakierowanie.

Często wykonuj strojenie zewnętrzne, zmieniaj progi. Jest to bardzo łatwe do wdrożenia, ponieważ ciało nie musi być wiercone. Progi są po prostu przymocowane za pomocą śrub znajdujących się w zestawie. Aby nie popełniać błędu przy wyborze progów, należy zwrócić uwagę na reputację firmy podczas zakupu, a także materiał, z którego są wykonane. Włókno szklane jest mało przydatne dla naszych dróg. Ale tworzywa sztuczne ABS i bardziej metalowe progi będą doskonałym wyborem, chociaż ten ostatni potrzebuje troski, ponieważ metal jest podatny na rdzę.
Osobnym tematem, włączonym do strojenia samochodów, jest dodatkowe oświetlenie. Mówimy tutaj nie tylko o kołach kół. Ciekawe jest spojrzenie na światło pochodzące spod spodka samochodu. Są też czasami dostarczane z chłodnicą, reflektorami i częściami ciała. Światło czyni samochód naprawdę wyjątkowym i niezwykle wyrazistym. Do takiego oświetlenia używane są przewodzące kable świetlne, różne lampy lub neony. Ostatnia opcja jest najłatwiejsza w instalacji.

Aby ozdobić koła kół, można kupić gotowe zestawy, obejmujące stabilizatory prądu. Wymagane będzie również falowanie, drut, opaski do mocowania, uszczelniacz i oczywiście dźwignia z śrubami do odkręcania śrub. Po demontażu koła taśma diodowa jest zwijana na uprzednio odtłuszczoną obudowę, odcięta i zamocowana szczelnie. Następnie podłącz przewód, izoluj to miejsce i umieść wszystkie okablowanie w tekturowej rurze. Okablowanie prowadzi do stabilizatora.

Do strojenia reflektorów, z wyjątkiem oświetlenia diody, należy zastosować tonację emitera światła. W takim przypadku należy kupić bezbarwny środek uszczelniający, taśmę LED typu RGB, rękawice, serwetki i reflektory. Najpierw są one wydobywane z ciała, demontowane, a następnie przymocowane taśmą uszczelniającą i połączone z okablowaniem samochodu.

Na koniec latarnia jest klejona, pozostawiana na jeden dzień, po czym może być włożona do wnętrza samochodu.

Możesz tylko napełnić światła. W tym celu stosuje się specjalną farbę. Balon lepiej podgrzewać kilka minut, podłączając go do akumulatora lub wkładając go do ciepłej wody. Natrysk następuje szybko, w odległości trzydziestu centymetrów. Nałożyć jedną warstwę, a następnie wyschnąć – druga, zgodnie z instrukcjami.

Bardzo często takie ulepszenia można znaleźć na samochodach krajowych, takich jak "Lada". Tuning zmienia niedrogie modele w unikalne, niekiedy zabawne samochody.

Podsumowując

Z artykułu dowiedziałeś się, co to jest tuning samochodu, jak to jest i jego najczęstsze typy, które są łatwe do przeprowadzenia niezależnie.

Naprawy mogą znacznie poprawić wygląd samochodu, jego specyfikacje i dane. Mówią, że nie ma granic doskonałości. Prawdopodobnie, robiąc swój własny samochód, wiele osób się z tym zgadza.