666 Shares 6455 views

Jade Buddha Temple gdzie? zdjęcie

Jednym z najbardziej interesujących miast turystycznych znanych luksusowych wieżowców, barwnych centrów handlowych, fantastycznie piękne świątynie i starożytnych zabytków. Stykając się z europejskich metropolii kultury przypomina prawdziwe miasto przyszłości, która nigdy nie zapomina o swojej przeszłości.

Główną atrakcją Szanghaju

Jeśli mówimy o najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Szanghaju, to jest niemożliwe, nie mówiąc już o Jade Buddha Temple, założona w 1882 roku. Olbrzymi kompleks jest miejscem pielgrzymek dla wszystkich wierzących.

Jego historia zaczyna się po chińskiego mnicha, który zamienił się w Birmie, otrzymał w darze kilka posągów Buddy. Ale w domu, był w stanie dostarczyć tylko dwa rzeźbione biały jade wysoką jakość. Świątynia, zbudowana ze środków darowizn mieszkańców, stał się miejscem do przechowywania niesamowite rzeźby i czcili je.

Niestety, w 1911 roku, majestatyczny Jade Buddha Temple (Shanghai) został zniszczony podczas powstania zbrojnego w mieście i nowym kompleksie religijnym została zbudowana na nowo w innym miejscu prawie dziesięć lat.

Obecna świątynia, w którym mieści się Instytut

Wykonana w klasycznym stylu architektury religijnych budynku religijnych jest oazą ciszy i spokoju. Widziane z daleka jasne żółte ściany Jade Buddha Temple słynie ze swej niezwykłej architekturze odwrócone szczyty ścian. Fasadę zdobią rzeźby chińskich bóstw i mitycznych zwierząt.

Trzydzieści trzy lata temu w budynku zlokalizowanym Instytut buddyzmu, który dla tych, którzy chcą wykładów, mówiąc o podstawowych postulatów, i istnieje masa medytacja.

miejsce pielgrzymek

Turystycznej Mekka jego rozmiar jest mniejszy niż wszystkie inne kościoły, jednak różnej wielkości wewnętrznej. Otwarty dla zwiedzających wszystkie unikalne usługi, które przechowują pamiątki religijne.

W Chinach, istniejące kompleksy buddyjskie są podzielone na kilka typów: w jednym z nich głosił w inny przestrzegać przykazań, w trzecim zaangażowany w kontemplacji. Jade Buddha Temple należy do tego drugiego rodzaju. Kolorowe i monumentalne, zabiera turystów na codzień, z wyjątkiem chińskiego wakacje Nowego Roku, zbierając w ścianach tylko modlących się wiernych.

Posąg Buddy w Nirvana

Mistrzowsko wykonany dwa multi-ton jade posągi Buddy są przechowywane w świątyni, i dał mu imię, powodują duże zainteresowanie wszystkich turystów. Dwa posągi-metrowe inkrustowane złotem i kamieniami szlachetnymi.

Rzeźba Budda medytacji z zamkniętymi oczami, będąc w Nirvana – główną dekorację kościoła, przez wzgląd na oglądanie których pochodzą turystów ze wszystkich zakątków globu. Dwa-metrowy obraz osoby osiągnął oświecenie, wykonany z polerowanego mleka jade, to prawdziwa rozkosz.

Rzeźba odchylane Buddę

Posąg Leżącego Buddy jest znacznie mniejsza w oddzielnym budynku. W przechowywania sali cisza ciekawscy turyści rozważyć cztery obrazy, które opowiadają o życiu założyciela religii świata, od chwili, gdy opuścił swoją rodzinę i siedmiu latach wędrówki po ziemi, a kończąc na zawsze pogrążyła nirwany twórcą oryginalnej filozofii.

Dwa główne wartości jade są uważane za największe w swoim rodzaju. Unikalne pamiątki wolno fotografować turystów, ale są zachęcani do tie czerwoną wstążkę na drzewie na dziedzińcu malowniczych ogrodów Buddzie usłyszał pochodzących z pragnienia duszy i wypełnić go.

liczne kapliczki

Jade Buddha Temple Yuyfosy (druga nazwa sanktuarium) i inne słynne rzeźby Siddhartha Gautama. Główny hol, gdzie spadek początku przyjezdnych turystów, słynne cztery złocone posągi czczony przez legendy dbając o punkty kompasu.

Rzeźby osiemnaście światli ludzie, osiągnęli nirwanę, które Chińczycy nazywają arhat niespodziankę i zmuszony przestać myśleć o sensie życia. Jest to bardzo interesujące guaniny obraz – kobieta wcielenie Buddy współczucia i błyszczące posągi królów niebiańskich i nauczycieli specjalny podziwiać wielkość. Tajemniczy hala o nazwie Izby z czterech królów niebiańskich, przechowuje unikalne rzeźby Buddy przyszłości.

Narożnik z wyjątkową atmosferą

odwiedzający europejskie są bardzo trudne do zrozumienia różnorodności bohaterów chińskiej religii. Jade Buddha Temple, zdjęcia dekoracji wnętrz, który przenosi wyjątkową atmosferę da spokój, wolne od bolesnych myśli. To szczególne miejsce, jest korzystne dla każdej osoby, zmusza do myślenia o losach wielkiego nauczyciela całej ludzkości.

Chiński ostrzeżenie, nie mylić bóstw i Buddy. Jest to poważny błędne cudzoziemców, którzy nie są zaznajomieni z religią. Wszystkie postacie – zdjęcia ludzi, którzy osiągnęli nirwanę i pomóc wszystkim istotom na ziemi, aby pozbyć się cierpienia. Buddyści mówią o nim z wielkim szacunkiem, i poprosił o pomoc w różnych przedsięwzięciach.

Jade Buddha Temple w Szanghaju, jak się tam dostać?

Fakt, że w pobliżu świątyni znajduje się chińska stacja metra. A od najbliższego Changshou Road, trzeba iść dalej niż 800 metrów, uzbrojony mapie, bo to długa droga.

Na ulicach Changde trzeba iść w kierunku pierwszego skrzyżowania, a na drugim rogu skręcić w lewo. Jeżeli nie zostanie wyłączony, Buddha Temple Jade spotka się około 15 minut Jego ściany szafran z niczym nie można pomylić.

Dla tych, którzy kierują się słabo w obcym mieście na mapie, zaleca się, aby wziąć taksówkę. Od stacji metra podróż trwa nie więcej niż pięć kilometrów, i został entuzjastycznie turystyczny wita oryginalna Jade Buddha Temple (Shanghai). Adres budynków religijnych – Putuo District, Anyuan Road, 170.

Specjalny nastrój świątyni

Pamiętaj, że czynne świątynie buddyjskie w Szanghaju nie jest tak dużo, i zobaczyć wszystkie zabytki, doszli do samego otwarcia – 8 rano, kiedy ludzie nie mają tak dużo. Niesamowite miejsce pozostawi ślad w duszy nawet osoby najbardziej non-religijnej.

Niezwykła architektura, piękno dekoracji wnętrz, unikalne rzeźby jade daje szczególną atmosferę, dzięki której podróż do Szanghaju zostanie zapamiętany na zawsze.