675 Shares 8398 views

Kierowca uciekł miejsce wypadku: kara i odpowiedzialność

Każdego roku w naszym kraju istnieje około 200 000 wypadków. Niestety, około 10% przypadków, sprawca wypadku, przewracając mężczyznę lub po prostu zaczepiając przy niskiej prędkości inny samochód próbuje szybko opuścić w celu uniknięcia odpowiedzialności. Ponadto, 5% z ukrycia, gdy zgłoszenie zdarzenia ubezpieczeniowego, podano nieprawdziwe informacje na temat przyczyn uszkodzeń samochodu. Co się stanie, jeśli kierowca uciekł z miejsca zbrodni wypadek? Kara za taki czyn będzie zależeć od wielu czynników, ale większość odpowiedzialności administracyjnej nie można uniknąć.

problemem

Większość ludzi, zranionych samochód cudzego, ukrywając ze sceny. A jeśli to jeszcze nie widziano, a pokusa, aby przejść bardzo wzrasta. Ruch nie jest zbytnio zainteresowana znalezieniem sprawcy, ponieważ jest to prawie niemożliwe.

Jako prawnicy, policja drogowa będzie aktywnie szukać kierowcy tylko wtedy, gdy dotknięte osoby lub wypadek doprowadził do śmierci obywatela (obywateli). Gdy samochód trochę zgnieciony, szanse na znalezienie sprawcy jest prawie zerowa.

odpowiedzialność Framework

Jeśli kierowca uciekł miejsce wypadku, mógł stawić czoła odpowiedzialności administracyjnej. Jednak naruszające niedźwiedź tylko, oczywiście, z zastrzeżeniem określenia jego osobowości. Poszkodowany może nadal otrzymywać rekompensaty za szkody dla życia i zdrowia polityki OC i bez udziału sprawcy do wymiaru sprawiedliwości.

Wypadek – to incydent, który powstał w trakcie pojazdu drogowego i ze swoim udziałem, w którym ludzie są rannych lub zabitych, zniszczone samochody, budynki, ładunków lub mają inne szkody materialne.

Często zdarza się tak, że kierowca, stając sprawcy wypadku, narusza wymagania przepisów ruchu drogowego, który stwierdził, że w tym przypadku należy zatrzymać i nie zostanie przeniesiony ze sceny. Jeżeli takie wymagania są kierowca nie przestrzega, to jego najlepszy twarzy pozbawieniu praw, aw najgorszym – areszt do 15 dni. Gdy ludzie uciekli scenę wypadku, kara zawsze będzie silniejszy niż w przypadku gdyby został przed przybyciem policjantów ruchu drogowego.

jurysprudencja

Dość często, inspektor błędnie klasyfikuje przestępstwa popełnionego przez kierowcę i dlatego przyciąga go do odpowiedzialności za bardziej poważne przestępstwo niż zrobił. Co to może być sytuacji i jak odwołać swoje działania? On, na przykład, można podać w raporcie, że kierowca uciekł miejsce wypadku, ale w rzeczywistości nie jest we wszystkich przypadkach, jego ważność może być tak kwalifikacje.

Jednakże, inspektor może okazać się błąd i tym samym wygrać sprawę. Można spróbować obniżyć kwotę grzywny, a nawet osiągnąć pełną absolutorium. Zdarza się również, że kierowcy nie cierpią na inspektora, a od oszukańczych działań innych kierowców, którzy niesłusznie oskarżają ich o spowodowanie uszkodzenia.

Algorytm działania w przypadku awarii

Jak można się zachowywać razie wypadku?

  • Należy natychmiast zatrzymać, włączyć światła awaryjne, umieścić trójkąt ostrzegawczy i przenieść rzeczy, które są związane z incydentu.
  • Jeśli są ofiary, konieczne jest, aby zapewnić pierwszą pomoc oraz pilne wezwanie „pogotowie”, aw skrajnych przypadkach muszą zasnąć do szpitala na swojego samochodu (aby złapać jazdy), a następnie powrócić do miejsca wypadku.
  • Jeśli to konieczne, trzeba zwolnić jezdnię.
  • Rejestrować nazwiska i adresy świadków i rejestrowane następujące elementy, które odnoszą się do tego incydentu.
  • Zadzwoń na policję i czekać na funkcjonariuszy organów ścigania.

Znacznie gorzej, gdy sprawca uciekł z miejsca zbrodni wypadku. Zostaw po wypadku, oczywiście, z różnych powodów: strach, pewność, że nikt nie widział go, itp Jednak w tym przypadku, kierowca pozbawia się nadziei na obiektywne i pełne badania wszystkich szczegółach wypadku i możliwości zebrania dowodów na miejscu … Istnieje również ryzyko, że osoby postronne opisać sytuacja nie jest, jak to było w rzeczywistości zniekształcać wydarzenia. Ale jeśli kierowca potem zmienił zdanie i przyznał się do winy, prawdopodobieństwo, że będzie on pozostać bezkarni, bardzo skąpe.

wyrozumiałość

Pozostać na miejscu jest konieczna z dwóch powodów. Kierowca terminowo pomoże ofiary (ofiar) i powodują operative „pierwsza pomoc”. Dostawa poszkodowanego do szpitala, nadal będzie mieć znaczenie przy określaniu stopnia winy kierowcy. Ale jeśli obywatel uciekł miejsce wypadku, czeka na swoją karę najbardziej dotkliwe.

Jednocześnie nie będą brane pod uwagę, aby uciec z miejsca wypadku sytuacji, gdy jest sam sprawca nie może pomóc i opuszczenie miejsca wypadku, aby zadzwonić na policję i pomoc medyczną. Ogromne znaczenie w klasyfikacji czynu jest ciężkie urazy, który doznał kontuzji.

odpowiedzialności karnej

Przynieść sprawców wypadku do odpowiedzialności karnej tylko w przypadku kontuzji ofiary o umiarkowanym nasileniu lub poważnej szkody lub śmierci. Jeśli wszystkie te negatywne skutki wystąpiły jako bezpośredni skutek, że kierowca opuścił miejsce wypadku, sprawca może zostać skazany na karę pozbawienia wolności do trzech lat i pozbawić władzy do podejmowania określonych działań.

Oznacza to, że odpowiedzialność karna jest możliwe w takich okolicznościach:

  • Obecność winy;
  • powodując osób (obywateli) średniego stopnia obrażeń, poważnych obrażeń lub śmierci.

Jeśli mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, kara za to będzie zależeć od ciężkości następstw. Kiedy działania kierowcy nie są objęte art 264 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej, będzie ponosić odpowiedzialność administracyjną. W tym przypadku, może być wykluczony na okres od 1 do 1,5 lat lub aresztu na 15 dni.

Nawet jeśli winę za wypadek innych osób, a przechodząc kierowca widział, mógł zadzwonić na policję i pomagać, ale nie zrobić, to również mają prawo do ścigania w postępowaniu administracyjnym.

Na miejscu musi pozostać, aby pomóc policjantom w dochodzeniu w tej sprawie. Wszystkie twoje wyjaśnienia działania poprzez znalezienie świadków, świadków, komentarze, uczestnictwo w miejscu inspekcji wypadku oraz w przygotowaniu dokumentów prawnych można następnie odtwarzać wyłącznie na Twoją korzyść. Ale jeżeli sprawca uciekł miejsce wypadku, to wszystko jest po prostu skomplikowane.

Jak można udowodnić swoją niewinność?

Po wstrzyknięciu do wypadku drogowego, nawet wtedy, gdy wszystkie fakty dotyczące Twojego udziału w zdarzeniu, w przypadku niektórych przypadkach można wygrać. Warto spróbować udowodnić popełnione nieprawidłowości proceduralne w papiery wartościowe.

Dlaczego to zrobił? Przyznał w dokumentach naruszenia mogą skutkować wykluczeniem IDPS dokumentów z dowodów w swojej sprawie. Poprzez gromadzenie takich papierów wartościowych są dość surowe zasady. Jeśli mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, odpowiedzialność może być złagodzony z istotnych błędów i nieścisłości w protokole projektowania. Kiedy zidentyfikować IDPS dokumenty mogą spróbować rozpoznać niedopuszczalną dowodów, a tym samym „zerwać” sprawę.

Jednocześnie konieczne jest, aby przesłuchać świadków, inspektor, świadków, znaleźć sprzeczności w ich dowodów i wskazać na naruszenie prawa.

Odwoływanie się umieszczania

Jak już wspomniano, jeśli naruszenie nie nakłada grzywny. Uciekł z miejsca wypadku – być gotowy stracić swoje uprawnienia lub służyć 15 dni. Grzywny do 1.000 rubli kładzie się tylko w przypadku wykroczeń drogowych zostały ustanowione w związku z wypadkiem drogowym, ale kierowca nie zostawił po wykroczenia. Jednakże, jeśli zostały pozbawione praw, można odwołać się od umieszczania w sądzie.

ważne uwagi

Należy zauważyć, że kierowcy nie wolno pić alkoholu (do brania narkotyków, i tak dalej. D.) po wypadku. Jeśli ignoruje takie twierdzenia, że znowu może być karane. Na podstawie Kodeksu postępowania administracyjnego Federacji Rosyjskiej może być zobowiązany do zapłaty kary w wysokości do 30 000 rubli, a pozbawienie praw od 1,5 do 2 lat. Dlatego ważne jest nie tylko, aby zejść ze sceny, ale nie pić alkoholu, to tylko w swoim najlepszym interesie.

wyniki

Jeśli kierowca uciekł z miejsca wypadku, konsekwencje mogą być bardzo różne, ale najbardziej niekorzystny wynik – odpowiedzialność karna. Z niewielkim uszkodzeniem zaparkowanego samochodu może być mało prawdopodobne, aby znaleźć i wyznaczyć karę, ale jeśli są ofiary ludzkie, a następnie przejść niezauważone byłoby niezwykle trudne.