536 Shares 3965 views

Porady właściciele: jak uzyskać kleszcz psa

Pomimo faktu, że w większości ludzi w apartamentach obejmuje psy, zwierzęta dość dużą szansę odebrać kleszcza. Straszny nie jest sam fakt, że kleszcz ugryzie zwierzęcia, a właściciele nie wiem jak wyciągnąć kleszcza z psami i co zrobić po tym.

Jak bezpiecznie usunąć kleszcza. metoda №1

Jeśli znajdziesz swoją pasożyta domowych, to należy natychmiast wyciągnąć. Aby to zrobić, trzeba będzie olej roślinny, zwykły pierścień, bawełna, pincety i pipety. Demontować włosy wokół owada i umieścić go na ringu ciała psa tak, że pasożyt jest w środku okręgu. Następnie olej pipetka kapać bezpośrednio na kleszcza. Po kilku minutach, spróbuj pęsety do wyciągania owadów. Skręć w lewo, pęsety, ale nie usunąć kleszcza siłą. Jeśli głową pozostało wewnątrz psa, jest obarczona złymi konsekwencjami. W tym przypadku lepiej jest nadal kapie olej na kleszcza i powtórzyć procedurę. Po usunięciu rany nasączony alkoholem.

Sposób №2

Jeśli nie wiesz , jak usunąć kleszcza z psa bezpiecznie, to ta metoda jest dla Ciebie. Weź igłę i jego świecące na płytce (szczypce igły trzymać nos lub inny asystent warunkiem, że nie spalić), a następnie wprowadzić igłę w ciało kleszcza. Należy więc uważać, aby nie spalić psa. Trzymając czasu igły na owady, a następnie usunięcie kleszcza, jak w poprzednim sposobie.

metoda №3

Metoda ta opowiada jak się kleszcza pies, podobny do pierwszego. Ponownie, miejsce duży olej pasożyta, odczekać kilka minut. Po tym, podejmują wątek, związać go i powoli wyciągnąć kleszcza w górę.

W każdym razie, po usunięciu kleszcza, upewnij się, że pasożyt jest całkowicie usunięty, a niekoniecznie dobrze leczyć ukąszenie, pies nie przyniósł sobie infekcję.

Podstawowe i niezbędne przepisy w trakcie usuwania kleszcza

Niewielu wie, jak usunąć kleszcza z psa, trzeba jeszcze wiedzieć, jakie środki ostrożności należy podjąć.

  1. Owad trzeba wyciągnąć jak tylko zostanie wykryty.
  2. Upewnij się przed usunąć kleszcza z psa, nosić rękawice ochronne. W żadnym wypadku nie wolno dotykać owada gołymi rękoma.
  3. Po usunięciu kleszcza, to koniecznie musi być zabity. W przeciwnym razie, pasożyt może ugryźć psa lub człowieka.
  4. Podczas usuwania pasożyta, niemożliwe jest, aby wycisnąć, aby uniknąć psa zainfekowany przez żadną chorobą.
  5. Po usunięciu zawsze sprawdzić, czy szef kleszcza pozostaje, a następnie potraktować zgryz.

Ostrożności i profilaktyka

Zwierzę nie odebrać pasożyta, i nie było żadnych pytań, jak wyciągnąć kleszcza z psa, trzeba przygotować się do niego z góry.

Po pierwsze, na początku wiosny kupić psa kołnierz chroni przed kleszczami. Dodatkowo można upuścić na kłębie pet specjalnego narzędzia.

Po drugie, należy zbadać zwierzę po każdym rejsie. Najczęstszymi miejscami, gdzie mogą być kleszcze – to uszy, szyja, głowa i nogi. Ale to nie znaczy, że roztocza nie mogą znajdować się w innych częściach ciała. Pamiętaj, że im dłużej kleszcz będzie na ciele psa, tym większe ryzyko infekcji swojego zwierzaka infekcji. Im niższa jest pasożytem jest zwierzęciem, łatwiej jest usunąć.

Po trzecie, w szczytowym okresie rozprzestrzeniania się roztoczy, starają się unikać chodzenia w lesie, w wysokiej trawie, itd.

Co zrobić po wycofaniu roztocza

Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności i nie wiem jak się kleszcza z psami, przejdź do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Tam zwierzę zapewni niezbędną pomoc.

Jeśli usuniesz pasożyta siebie i doświadczenie dla swojego zwierzaka, można skontaktować się z weterynarzem, by sprawdzić zwierzęcia na obecność infekcji. Najlepiej to zrobić natychmiast po usunięciu owada i nosić do weterynarza i trzeba zaznaczyć. W laboratorium sprawdzić owada, a jeśli jest nosicielem infekcji, odwiedzając psa.

Jeśli mamy uniknąć ukąszenia kleszcza nie mógł, nie martw się i nie denerwuj się. Gromadzić i spokojnie usunąć owady. Jeśli to konieczne, należy skonsultować się ze specjalistą. Najważniejsze – do podjęcia niezbędnych środków w czasie, a pies będzie czuć się dobrze.