700 Shares 9888 views

Ushm z kontrolą prędkości: opinie klientów

W segmencie szlifierek kątowych (USM) można znaleźć modele różnorodnych zadań. Główni producenci "Bosch" i "Makita" tworzą modyfikacje z efektywną funkcjonalnością oraz ergonomiczne sposoby dostosowywania parametrów pracy. Jednym z ostatnich i najbardziej udanych opcjonalnych dodatków do tego rodzaju technologii jest dostosowanie prędkości obrotowej dysku. Modele o tej zdolności odznaczają się wszechstronnością użytkowania i większą wygodą dla operatora. Jednocześnie USM z kontrolą prędkości jest prezentowany w różnych wersjach, więc przed zakupem warto zapoznać się z ofertami rynkowymi z wyprzedzeniem.

Cechy modeli z kontrolą prędkości

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli bez możliwości regulacji prędkości elementu tnącego, takie "szlifierki" umożliwiają dokładniejszy wybór parametrów roboczych. W szczególności sterowana obrotowo prędkość obrotowa jest skuteczna, jeśli wymagana jest obsługa materiałów o innej jakości w jednym obszarze roboczym. Tak więc podczas pracy z metalem operator stosuje częstotliwość w przedziale 2-3000 rpm, a kamień jest optymalnie podłożony i ciął z prędkością 7000 rpm.

Jednocześnie nie zawsze chodzi o wysoką jakość szlifierki kątowej wskazaną najwyższym dopuszczalnym zakresem częstotliwości. Na przykład ESM z kontrolą prędkości w zakresie 2-6 tysięcy obrotów na minutę może być również skuteczny w obróbce drewna i tworzyw sztucznych. Kompensujący materiał nawet producenci nie zalecają regulacji ze względu na negatywny wpływ na sprzęt roboczy.

Charakterystyka narzędzia

Wdrożenie systemu sterowania prędkością w dużej mierze zależy od dwóch parametrów: średnicy dysku roboczego i mocy narzędzia. Jeśli chodzi o rozmiar dysz, różnią się od 115 do 180 mm. Typowy model USM 125 z regulacją obrotów umożliwia pracę z częstotliwością od 3 do 10 000 rpm. Gdy jednak zwiększa się średnica dysku, korytarz dostosowania "bulgar" na zmianę jest zmniejszony. Na przykład technika wyposażona w dyski 180-milimetrowe rzadko przekracza granicę 8 000 obrotów na minutę. Inną rzeczą jest to, że potencjał mocy w postaci zdolności może wspierać ten poziom.

W modelach gospodarstwa domowego moc nie przekracza najczęściej 1500 W. Zwykle ta kategoria jest reprezentowana przez instancje 1200 W przeznaczone do pracy z dyskami małego formatu. To może być ten sam USM 125 z kontrolą prędkości, co pozwoli na obróbkę powierzchniową kamienia, cięcie cienkiego metalu i delikatne szlifowanie drewna. Bardziej wydajne urządzenia o pojemności 3000 W są wyposażone nie tylko w duże dyski, ale również charakteryzują się wysoką wydajnością – do 5 godzin dziennie z krótkimi przerwami.

Recenzje modelu Bosch GWS 850 CE

Niemiecki producent może z powodzeniem obracać się w drogich, wysoko wydajnych narzędziach, ale w tym przypadku model kompaktowy GWS 850 CE jest bardziej zainteresowany. Jak zauważają użytkownicy, Ushm "Bosch" z kontrolą prędkości w tej wersji jest korzystny ze względu na jego zrównoważoną funkcjonalność i ergonomię konstrukcyjną. Moc 850 W nie pozwala pracować skutecznie przy dużych ilościach kamiennych i metalowych konstrukcji, ale szlifowanie, mop i kwarc to "bułgarski" osiąga się całkiem dobrze.

Jeśli chodzi o rewolucje, zakres od 2,8 do 11 000 rpm sprawia, że model jest niemal uniwersalny z punktu widzenia użytku domowego. Chociaż sam producent ustawia USM za pomocą dostosowania prędkości Bosch w wersji GWS 850 jako profesjonalnej, specjaliści nadal nie zalecają jej zakupu w celu rozwiązania złożonych problemów, w których wymagana jest duża moc i wytrzymałość narzędzia.

Opinie o modelu Makita 9565 CV

Ten model ma wiele wspólnego z poprzednim urządzeniem, ale istnieją znaczne różnice. Przede wszystkim użytkownicy wskazują na potencjał mocy, który już wynosi 1400 watów. Wydaje się, że wystarczy do pełnej pracy z kamienia i metali, ale producent nadal twierdzi, że maszyna jako szlifierka. Oczywiście, UHM "Makita" z kontrolą prędkości w modyfikacji CV 9565 można również używać do pracy z materiałami stałymi, ale nie zapominaj o ograniczeniach strukturalnych. Ale w odniesieniu do ergonomii, model praktycznie nie ma żadnych skarg. Japończycy dostarczali również wygodną rękojeść z gumowaną podszewką oraz system antywibracyjny, a także ulepszoną funkcję pyłoszczelną.

Opinie o modelu "Interskol" 1100E

Inny przedstawiciel segmentu kompaktowych "Bułgarzy", ale już produkcja krajowa. Użytkownicy modelowej notatki mają dobre właściwości robocze, niezawodność konstrukcji, dostępność ergonomicznych urządzeń regulacyjnych i przystępny koszt. Tak więc, jeśli niemieckie i japońskie modele kosztują średnio 6-8 tysięcy rubli, wówczas USM firmy Interskol z kontrolą prędkości w tej wersji szacuje się na 5-6 tysięcy. Jednocześnie charakterystyka wykonania jest zasadniczo podobna do obcych urządzeń.

Komentarze o modelu Metabo WEA 17-125

Jeśli wcześniejsze modele reprezentują segment urządzeń mielących o średniej mocy i średniej wielkości, rozwój WEA 17-125 jest już klasą wysokiej klasy mocy. Potencjalny potencjał tego USM z kontrolą prędkości wynosi 1700 W, co pozwala na jakościowe przetwarzanie zarówno kamieni, jak i grubych konstrukcji metalowych. Ale nawet moc tej wersji nie jest interesująca.

Jak twierdzili właściciele instrumentu, w nim skoncentrowano się praktycznie na wszystkich nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych dla "Bułgarzy". Na tej liście użytkownicy identyfikują możliwość stabilnego wsparcia obrotów przy dużym obciążeniu, skutecznym tłumieniu drgań, półautomatycznym wymianą osprzętu itd. Prawda, koszt, w jakim rynek Makita w USA jest dostępny na rynku rosyjskim z kontrolą prędkości w wykonaniu WEA 17-125 . Za to będzie musiał zapłacić kwotę 11-12 tysięcy.

Wnioski

Funkcjonalność narzędzia i opcjonalne cechy to cechy, na które przede wszystkim zwracają uwagę klienci. Ale nie wszystkie proponowane technologie są naprawdę przydatne w praktycznym zastosowaniu. Przykład skutecznego wykorzystania dodatkowych opcji po prostu pokazuje USM z prędkością. Opinie takich maszyn zauważają, że możliwość dostosowania prędkości obrotowej dysku nie tylko oszczędza czas na wykonywanie operacji roboczych, ale również poprawia jakość wyniku. Inną kwestią jest to, że różne modele zapewniają własny zakres dostosowań, odpowiedni do odpowiedniego zestawu operacji. Dlatego też, oprócz samej możliwości dostosowania obrotów przy wyborze "szlifierki", ważne jest również uwzględnienie mocy silnika i maksymalnej średnicy tarczy – te parametry określają tylko zakres, w którym operator może wybrać optymalną częstotliwość roboczą.