433 Shares 9219 views

Podwójne skutery: Model, opis, charakterystyka

Wielu zastanawia się: ile jest skuter? Wynika to z wygodą tego środka transportu, to jest optymalny dla dróg miejskich, umożliwiając łatwy dostęp do miejsca przeznaczenia. Ponadto, jest to inna ekonomiczne zużycie paliwa, co nie można powiedzieć o wielu samochodach.

Nie ma wyraźnego dobre lub złe modele skuterów. Wszelkie roszczenia w złożoności operacji spowodowane faktem, że transport jest po prostu nie nadaje się do właściciela i trzeba znaleźć inną opcję. Wybór musi być zgodne z (jazd na torze lub dróg miejskich), doświadczenie kierowcy, możliwość transportu pasażerskiego. wcześniej również wiedzieć, ile jest skuter o pożądanych cechach. Średnio zakup takiego sprzętu będzie kosztować nie mniej niż 50 tysięcy rubli. Górna granica cena nie jest szczególnie ograniczony, istnieją modele o wartości ponad 250 tysięcy rubli.

motor

Optymalny silnik zrobi tego urządzenia o pojemności nie mniejszej niż 7 litrów. c., gdy zużycie nie przekracza 3-4 litrów na 100 km. Pojazdy z potężnego sprzętu jest więcej zwinność i komfort dla trybu miasta. Szczególnie ważne jest producentem: sprzęt europejski i japoński jest znacznie lepsza Chińczyków, ale warto, odpowiednio.

Kontrolować skuter o objętości większej niż 50 metrów sześciennych. zobacz wymagane prawo jazdy. To, co do zasady, japońskiej jednostki, od europejskich producentów więcej wspólnego sprzętu o pojemności od 75 do 250 metrów sześciennych. cm. W Europie, najbardziej powszechnie stosowane podwójne skutery o pojemności 125 metrów sześciennych. Sprzęt najbardziej ekonomiczny pochodzi z Chin, jest on wyposażony w silniki o 25 metrów sześciennych. cm, dlatego podczas jazdy jest często zauważalny brak mocy.

parametry techniczne

mechanizm napędowy wysokiej jakości różni się we wszystkich modelach. Pas może być zastąpiony przez klienta, mimo że potrzeba na to występuje bardzo rzadko ze względu na jego długą żywotność. Olej przekładniowy we wszystkich marek urządzeń należy wymieniać co rok.

Przednie widelce są podzielone na kilka typów: teleskopowej, pojedynczego sterowania i wahadła. Pierwsza opcja jest najbardziej nowoczesny i trwały. W tym przypadku wahadło będzie szczegółowo najlepsze rozwiązanie. Jeśli dwukrotnie skuter (50 metrów sześciennych) będą pracować w trudnych warunkach drogowych, to zredukować wstrząsy i zapewniają komfortową jazdę.

Zapłon generator, sygnał, bateria i inne dane należą do kategorii sprzętu elektrycznego. Ale, podobnie jak silnik, muszą być wysokiej niezawodności. Japońskie skutery mają najwyższą jakość elektryka tylko okresowo staje się konieczna wymiana świec i żarówek. Przeciętny akumulator bezproblemowo stosować przez 2-3 lata.

Modele dla wycieczek po mieście i poza nim

Wysoka zwrotność i szybkie przyspieszenie mają szczególne znaczenie dla stosowania w środowiskach miejskich. W tym przypadku, optymalne podwójne japońskie skutery z silnikiem o dużej mocy. Wydajność urządzenia do zasilania w trybie transportu jest mierzone w taki sam sposób jak w samochodem – moc. Do odpowiednich urządzeń miejskich wyposażonych w hamulce tarczowe, przedni widelec typu teleskopowego i silnikiem 6 litrów. a. Zgodnie z charakterystyką odpowiada skuter marki Honda Dio oraz wiele urządzeń z Yamahą.

Pojazdy dla wizyt kraj powinien podnieść przedni widelec. Jazda w trudnym terenie staną się bardziej komfortowo z wyposażeniem w postaci wahadła widelec, ze względu na wysoki stopień amortyzacji. W przypadku korzystania z wersji teleskopowej będziesz czuł najmniejszego dołek, który znacznie zmniejsza komfort jazdy. Ze względu na dużą ilość kurzu na drogach krajowych niższego wlotu powietrza prowadzi do częstej wymiany filtra, co zwiększa koszty podczas eksploatacji.

Usługi dla osób starszych

Nowe dwuosobowe skutery są popularne nie tylko wśród młodych ludzi, ponieważ są one wygodne dla osób starszych. W tym przypadku wybór powinien opierać się na niezawodności i opieki prostota sztuki. Powinien dać skutery uprzywilejowanych przez Hondę. Wiele modeli producenta nadają się dla ludzi, którzy nie mają doświadczenia z jazdy na takim transportem i są wyposażone w pojedynczą wtyczką sterowania. Cechują się wysoką niezawodnością i mierzy twardy, nie można przeżyć z tego powodu, że kiedy zbyt duży nacisk na urządzeniach gazowych będzie do tylnego koła.

ograniczenia

Podniesienie dublet skuter off-road, należy starannie zbadać dokumentację, zwłaszcza jeśli wybór padł na transporcie producentów europejskich. Wielu producentów użyć specjalnego separatora w układzie zapłonowym, aby zmniejszyć pojemność silnika. W niektórych przypadkach po prostu nie mogą być usunięte bez konsekwencji. Tryb szybki jest poważnie ograniczone w wielu krajach europejskich do maszyn z silnikami o 50 metrów sześciennych. cm. Podobne ograniczenia występują w Japonii, ale mimo to producenci nie dokonać odpowiednich zmian w projekcie.

Jak wybrać

Najlepiej podwójny suwak nie zawsze jest łatwe do znalezienia, ponieważ są one mniej w porównaniu ze standardowymi opcjami. Najczęściej są one produkowane przez firm japońskich i chińskich. Są one wyposażone w dużym fotelu i przeznaczone do długich podróży. Jeśli istnieje potrzeba w części pasażerskiej podróż, należy zwrócić uwagę na modelu marki Suzuki i Honda.

Również na rynku przedstawił budżet rosyjskich i chińskich skuterów. Zapewnia szeroki wybór producentów europejskich. Najszerzej zakupione japońskie dwuosobowe skutery, co jest szczególnie widoczne w obszarach metropolitalnych. Do tej popularności jest to doprowadziło do zaakceptowania koszty i wysoką jakość. Ze względu na dużą rozpiętość nie mają trudności ze znalezieniem części, ponieważ są one prezentowane w wielu sklepach odpowiednich towarów. Jest to najbardziej popularna technika od firm takich jak Suzuki, Yamaha i Honda.

yamaha jog

Model ten od dawna się na rynku, projekt jest ciągle ulepszane i poprawione słabości. Wysoka jakość transmisji i mocny silnik zapewnia szybkie przyspieszenie i gładka jednocześnie pozostawiając miejsce. Pomimo faktu, że niedoświadczony kierowca może mieć trudności w pracy, ta opcja jest najlepsza dla ruchu miejskim. Uchwyty i awarie są praktycznie nieobecne, a sterowanie przepustnicy pozwala kontrolować dynamikę.

Ta seria jest wyposażona w mocny silnik z powodu tego, co wielu skutery łatwo przekroczyć znak 70-80 km / h, nie ma specjalnych ograniczeń w tym samym czasie w projekcie. wysokiej jakości tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości, a nie skłonność do rozwoju zjawisk korozyjnych używanych do produkcji nowoczesnych technologii. Istnieją odmiany stałej silnika i dodanie hamulca tarczowego i zawieszenie Sportowy.

Suzuki i Honda

Honda zyskał jako producent prostych i niezawodnych urządzeń w tym samym czasie. Dzięki jakości wykonania części ciała innej niż silnika i wytrzymała konstrukcja ramy takich podwójnych skuterów odpowiednich do konkretnego zastosowania. Pomimo faktu, że silnik ma średnie parametry zasilania, może być postrzegana tylko w porównaniu z innymi modelami i przyspieszenie do pełnej prędkości. Oczywiście, nie bez wad i wersjach, na przykład, nie ma wystarczającej liczby wysokiej jakości amortyzatory przednie. Ale ta opcja nie jest decydujący w wyborze, oprócz opinii właścicieli zasadzie wskazują na zalety tej linii.

Modele marki Suzuki są często wykorzystywane w wersji sportowej. Wiele z nich wyposażone są w pojemności silnika, która może się pochwalić, nie do wszystkich opcji i lekkiej obudowie. Mimo obecności ogranicznika, mogą z łatwością osiągnąć prędkość 90 km / h, nawet jeżeli przewóz pasażerów. Wśród korzyści warto zauważyć, nie najdroższe. W tym przypadku, silnik nie może być uznane za utrzymanie niskiego i jego działanie jest optymalne paliwo o liczbie oktanowej wysoki.

kosztowne opcje

Podwójne skutery producentów europejskich marek takich jak Binelli, Peugeot i innych, należą do kategorii premium i nadaje się do zawodów. Koszty są one odpowiednie do ilości, która jest wymagana do zakupu takiej opcji, można kupić używany samochód obcego. Producenci wytwarzają ograniczniki prędkości konstrukcyjnej, w niektórych przypadkach może być nawet więcej, ze względu na to różnią się one średnio jeździć mimo wyposażone w potężne silniki. Wysoki koszt również przyczynia się do rozprzestrzeniania się w naszym kraju.

skutery budżetowe

Jeśli budżet jest ograniczony, należy zwrócić uwagę na opcje tanich rosyjskich producentów, takich jak Stels. Skutery są różne niskie koszty, a ich właściwości są na przyzwoitym poziomie. Warto zauważyć, że wielu odbiorców przy wyborze między obsługiwanym skuter wykonane w Japonii i nowe rosyjskie wybrać drugą opcję. Dodatkowym powodem do zakupu staje się oszczędność na części zamienne.

Dzisiaj coraz częściej na drogach można znaleźć chiński podwójne skuter. Jego koszt jest porównywalny z partnerami krajowymi, ale to cechy w wielu przypadkach cierpią. Przy zakupie ta opcja powinna dać pierwszeństwo nowym modelu z długą gwarancją. Taki transport jest dopuszczalny stosunek jakości i wartości.