392 Shares 8058 views

Sito Eratostenesa w programowaniu

Matematyka – nauka, która pojawiła się kilka tysięcy lat, i jest aktywnie używany w starożytnej Grecji. Jednak wielu naukowców, teoretyków, którzy żyli w tym czasie dokonał odkrycia, który stał się wielki i genialny, ale prawdziwe uznanie na kilka stuleci później, gdy technologia pozwoliła, aby w pełni wykorzystać potencjał badań starożytnego arytmetyki. Warto zauważyć, że wszystkie obliczenia prowadzone były w odległych epok „w umyśle” i zawierał wpis na dużą skalę obliczeń. Jeden z najbardziej znanych greckich ekspertów był Eratostenes, nieoficjalnie nazywany pradziadek programowania. Wraz z pojawieniem się informatyki był jego obliczeń, teoria i aksjomaty są często przekształcona komputerowych „języków”. W arsenale matematyki było kilka interesujących wyników, ale najczęściej był Sito Eratostenesa, które pomogą Ci szybko znaleźć się doskonałą liczbę prezentowanej kolejności.

Biografie naukowców

Pomimo faktu, że wszystkie działania eksperta miała miejsce na terenie starożytnej Grecji, miejsce narodzin geniusza Afryki w trzecim wieku przed naszą erą. Trenował naukowca w największych miastach w Grecji, gdzie pozostał na stałe. Jego nauczycielami byli znani poeci, filozofowie i gramatyka czasu. Dzięki wszechstronnego rozwoju i szacunku w gronie podobnie myślących genialny teoretyk zaproszony na stanowisko bibliotekarza z Aleksandrii, gdzie pracował aż do śmierci, tworząc niesamowite utwory z epoki oraz badań w różnych dziedzinach, w tym Sito Eratostenesa. Współczesny badacz – legendarny Archimedes – mówił o nim tylko w pochlebnych kolorach i nawet poświęcił na pracę indywidualną pracę.

osiągnięcia

Główną cechą starożytnego uczonego powszechnie uważany za wszechstronność badanych obszarach. Jednocześnie prawie wszystkie sfery, że osiągnął znakomite wyniki. Filozofia, poezja, matematyka, astronomia, muzyka, filologia, geografii – na taki unikalny uniwersalizmu w poszukiwaniu teoretyk wiedza Pentatl przydomek przez skojarzenie ze sportem wokół. Oczywiście, że nie stają się świetnie w jednym z obszarów badanych, ale w każdym z nich okazał się osiągnąć dobre wyniki. Jest to sygnalizowane przez zachowanych fragmentów jego prac i badań. Pomimo bycia w cieniu kilku swoich rówieśników, naukowiec poczyniła ogromny wkład do historii matematyki, a Sito Eratostenesa z wielu innych znanych osad na prawo był jedynym miejscem słynnych geometrycznych i arytmetycznych odkryć.

Historia nazwy i lokalizacji szczegóły

W dawnych czasach, wszystkie rekordy, w tym obliczeń matematycznych wykonane na specjalnych tabliczek woskowych. Dlatego przy obliczaniu arytmetyczne i algebraiczne charakter, zwłaszcza podczas wyłączeniem numerów w sekwencjach, naukowcy „zgasić” napisane na ich wyposażeniu. Po całej płytki działają jak kawałek przyborów domowych na badaniu i został nazwany – Sito Eratostenesa. Impulsem do otwarcia były myśli geniusza znalezienia liczb pierwszych w naturalnym cyklu. Operacja trwała kilka miesięcy, nie została jeszcze wykonana wynik końcowy. W III wieku pne, był to przełom.

Co to jest algorytm?

Szybkim sposobem na znalezienie wszystkich liczb pierwszych w naturalnych wierszy zainteresowanych badaczy od niepamiętnych czasów. Po tym wszystkim, nie mają one ścisły sekwencję i ułożone w porządku quasi-losowej. W tej chwili, eksperci w dużej mierze zrozumiałe i nauczył się szybko dokonać niezbędnych obliczeń. W ten były wspomagane przez prosty algorytm – sito Eratostenesa. Antique geniusz odkrył ją w kilku krokach:

  • Weź liczby naturalne od jednego do dowolnej liczby (termin rodzajowy N) .Stoit zauważyć, że kilka tysięcy lat temu jednostka została uznana liczbą pierwszą. Teraz należy do szczególnego rodzaju, że nie ma ścisłej definicji.
  • Dalej jest usunięcie wszystkich liczb podzielnych przez dwa.
  • Następnie, pierwsza pochodzi z pozostałą (w tym przypadku, potrójne), i uwzględniają wszystkie numery, które należą do niego.
  • Obliczenie trwa aż do ostatniego numeru w sekwencji.
  • Pozostała liczba będzie zawierać tylko prostych wskaźników.

Opcja ta jest od dawna uważane za jedyne skuteczne, ale wraz z pojawieniem się ekspertów komputerowych były w stanie dokonać obliczeń bardziej złożonych sekwencji. Jednak nawet z nowymi technologiami Sito Eratostenesa jest istotnym teoria matematyczna.

Języki programowania w arytmetyce

Technologia, komputery i informatyka pozwoliły matematyki badający teorię algebraicznych, osiągnąć nowy etap w rozwoju nauki. Pierwszym krokiem, wykorzystując wyjątkową okazję mają do zintegrowania znany arytmetyczne i geometryczne studia w programowaniu. Jednym z najbardziej popularnych w momencie zaczął Computing Języki, w tym do obliczania algorytmu sita Eratostenesa, Pascal. Z pomocą kilku sekund można znaleźć liczby pierwsze w kolejności liczb naturalnych, które od dawna dostępne lub obliczonych przez Wielkiego wpisów, zajmując dużo czasu. W rezultacie praktyczna podstawa nowego budynku otrzymała poprawioną wersję starożytnych odkryć i możliwości są niemal nieograniczone obliczenia.

Użyj na nowoczesnej Olimpiady Informatycznej

Obecnie nie ma konkursów dla studentów w różnych przedmiotów ponownie zyskuje na popularności. Laureaci i zwycięzców tych zdarzeń przejść do następnego poziomu wyszkolenia i można dostać dobre perspektywy w przyszłej pracy, w tym dotacji materialnych. Olimpiada Informatyczna to nie tylko wyzwania, ale także znalezienie takich znanych pojęć takich jak liczb pierwszych. Sito Eratosthenes zatem stosować jako najbardziej aktualnego sposobu obliczania sekwencji poprzez zintegrowanie axioms w kodzie programu. Pomimo odkrycia starożytności, teoria ta pozwala szybko i skutecznie dostosować się do trudnych obliczeń.