670 Shares 2305 views

Muzeum Historyczne stan na Placu Czerwonym w Moskwie, godziny otwarcia, opinie. Muzeum Lenina w moskiewskim Placu Czerwonym

Muzeum Historyczne stan na Placu Czerwonym w Moskwie – jedna z wizytówek stolicy Rosji. To miejsce, które stają się wielu turystów, którzy chcą zwiedzić wszystkie eksponaty i zdjęcia na tle budynku.

Historia budynku

Mimo wielkiej popularności wśród muzeów stolicy Rosji, w kategoriach historycznych Muzeum na Placu Czerwonym w Moskwie jest uważany za dość młody. Ale ze względu na swoje położenie i unikalnej kolekcji przechowywanych w nim, że stał się jednym z najczęściej odwiedzanych w stolicy Rosji.

Pomysł stworzenia muzeum historii pojawiła się w roku 1872. Inicjatorem jego realizacji i budowy budynku był cesarz Aleksander II, który chciał uwiecznić pamięć o wojnie krymskiej. Dlatego pierwsze eksponaty muzeum stał łupów wojennych. Wcześniej budynek był Zemsky zamówienie (Ministerstwo Rozwoju Regionalnego). Sam projekt został zaprojektowany przez inżyniera A. A. Semenovym i artysty VO Sherwood, a później Aleksander Popow. Podstawowym warunkiem dla budowy budynku było to, że struktura została zbudowana w stylu, który pojawił się w architekturze Plac Czerwony.

Jego budowa szło prawie 6 lat – od 1875 do 1881 roku, potem zajęło 2 lata, aby znaleźć eksponaty i wnętrza, w którym udział wzięło takich znanych malarzy jak I. K. Ajwazowskiego, V. Vasnetsov, później dołączył do nich I. E. Repin i V. A. Sierow. Z całego kraju sprowadzono tu najlepsze antropologicznych i archeologicznych zbiorów, a także bibliotek. data otwarcia jest uważana za 27 maj 1883.

Muzeum Historii rozwój po rewolucji

Po rewolucji październikowej, istniało poważne zagrożenie dla grabieży zbiorach, ale wszystkie eksponaty brane pod ochroną Komisariatu Ludowego. Czasach sowieckich był trudny okres w historii tej instytucji: najpiękniejsze rzeźby zostały rozebrane lwy, jednorożce i podwójne orły (symbol Królewski), zdobi fasadę muzeum.

Od 1922 do 1934 roku. Instytucja uzupełniane kilka kolekcji: były przymocowane przedmioty od katedry św Bazylego, Klasztor Nowodziewiczy z Muzeum-Estate Kolomenskoye. . Dom bojarów Romanowów stała się również jego eksponatów.

W 1944 roku Państwowe Muzeum Historyczne na Placu Czerwonym awansował do głównego centrum rosyjskiej historii i historii naturalnej instytucji tego typu.

Przeznaczenie w latach 1990-2000.

Początek współczesnej historii tej instytucji został oznaczony przez dużą rekonstrukcję, dzięki której od 1986 do 1997 roku. Widziany przerwano. Ale dzięki temu w tej chwili możemy kontemplować muzeum sposób, w jaki został stworzony na początku.

W uzupełnieniu do renowacji zewnętrznej, został odrestaurowany i wnętrze czasie, ale to było zrobione systemów przechowywania eksponatów modernizacyjnych, a także windę dla osób niepełnosprawnych. Ponadto, goście mogą wyglądać na ekranach i monitoruje wszystkie nie reprezentowane w tej chwili żywych eksponatów.

Wewnątrz Państwowe Muzeum Historyczne na Placu Czerwonym jest podobny do Pałacu Cesarskiego. Jego powierzchnia – czterech tysięcy metrów kwadratowych. Główne wejście – wielki wpływ na jego drzewo genealogiczne przepych, na którym obraz 68 królewskich osobistości.

Wszystko na publicznej wystawie prezentuje 39 pokoi, które pokazują historię Rosji od czasów starożytnych do współczesności. Na parterze znajduje się wszystko co związane z pre-Piotrowej razy, drugi – ekspozycja poświęcona Rosji po autokrata „otworzył okno do Europy”. . Na trzecim piętrze jest dedykowany do czasów ery panowania Piotra I do Aleksandra III, czwarty jest zarezerwowana dla różnych wystaw czasowych.

Ponadto, nie odbywają się często konferencje naukowe, wykłady, koncerty, a także te kulki są pokazane filmy dokumentalne i historyczne.

W 1996 roku, ze zbiorów Muzeum Historycznego państwa wyniosły 4373 tys eksponatów i ponad 15 milionów dokumentów historycznych, a od tego czasu znacznie rozszerzony. Obecnie jednym z najbardziej znanych eksponatów „Izbornik Światosław”, „Apostoł”, osiem metrów łódź, rzeźbione osie nawet w okresie prehistorycznym, morsa tusk z listem, ikona „Matki Boskiej Kazańskiej” mieczem Cesarz Bonaparte, zbroi, które przetrwały od czasów Aleksandra Nevskogo i wiele innych, w tym osobistych znanych i legendarnych królów, wojskowych i osób publicznych (Piotr i, Mikołaj II i V. I. Lenina).

mauzoleum Lenina

Muzeum Lenina w Moskwie na Placu Czerwonym – kolejny bardzo popularny i ulubiony atrakcją turystyczną w Rosji. Tam nadal jest zachowana mumia V. I. Lenina. Jest tuż przy południowej ścianie wieży pod Senacie od 1930 roku pierwszy był tymczasowy mauzoleum. Został on zbudowany w 6 dni po Vladimira Ilicha śmierci – 27 stycznia 1924, aw sierpniu został wzniesiony pod kierunkiem nowego A. V. Schuseva. Po 6 latach na projekcie tego samego architekta, wzniesiony grób kamień, który osiągnął nasze dni.

trybun gościem Mauzoleum Lenina został zbudowany w 1930 roku, a centralna – w 1938 roku. . W czerwcu 1941 roku został tymczasowo ciało przewieziono do Tiumeń, gdzie był przetrzymywany aż do końca wojny.

Od 1953 do 1961 roku w Moskwie była to krypta i I. V. ciało Stalina, kiedy pomnik został oficjalnie nazwany „Mauzoleum V. I. Lenina i Stalina I. V.”.

W latach 1983-1984 nieznacznie zmieniony, ale wygląd pozostał praktycznie taki sam.

Muzeum Lenina w Moskwie na Placu Czerwonym – drugi po punkcie Kremla zainteresowania. Ostatnim jego przywrócenia do wzmocnienia fundamentu wykonanego w 2013 r.

Muzeum podstawy Revolution

muzeum rewolucja znajduje się na ulicy Tverskaya, 21. Jego ekspozycja pokazuje wszystkie zdarzenia, które miały miejsce w Rosji w ciągu ostatnich 150 lat: zniesienie pańszczyzny, rewolucja, proces kolektywizacji, Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, pierwszy lot radziecki kosmonauta Jurij Gagarin i więcej.

Aż do 1917 roku mieścił się klub angielskiej, a następnie w eleganckiej rezydencji została zorganizowana przez Muzeum Rewolucji. W Moskwie na Placu Czerwonym w październiku i listopadzie były decydujące wydarzenia Rewolucji Październikowej: ostrzału kadetów, zakorzenione w Kremla, ze strony sił rewolucyjnych. Barykady wzniesione zostały na wszystkich okolicznych ulicach walkach 240 osób pochowano w masowych grobach w pobliżu ściany Kremla. . Wydarzenia tych dni i jest dedykowany do jednego z eksponatów muzeum.

Ekspozycja Muzeum Współczesnej Historii Rosyjskiej

W 1998 roku Muzeum Rewolucji została przekształcona w Muzeum Współczesnej Historii Rosyjskiej. Wszystko nowoczesna ekspozycja oddzielone w czasie: pierwszy zaczyna się historia o okresie rosyjskiej autokracji i poddaństwa, jak również rozmowy na temat reformy chłopskiej i modyfikacje w systemach wojskowych i sądowych w samorządach.

Szczególnie interesujące dla odwiedzających jest hol, w którym mieści się zbiór czasów radzieckich (od wojny domowej do czasów pierestrojki). . plakaty Opisz medale wojenne, broń i sztandary.

Kilka lat później Muzeum Historii Współczesnej Rosji 100 lat. W tym czasie nie zebrano ponad 1,3 mln sztuk. Wszystko znajduje się na trzech piętrach, posiada również salę wykładową oraz bar przekąskowy. Wśród eksponatów można łatwo odkryć osobiste wielu polityków (Stalina i innych.).

Muzeum praca na Placu Czerwonym

Na wizytę do Mauzoleum Lenina Tour podane tylko 3 godziny: tym razem od 10.00 do 13.00 we wszystkie dni tygodnia i święta.

Muzeum Historyczne na Placu Czerwonym w Moskwie jest czynna od poniedziałku do czwartku – od 10.00 do 18.00; Piątek i sobota – w godzinach od 10.00 do 21.00; Niedziela – od 10.00 do 18.00.

Muzeum Rewolucji można uzyskać wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem czwartku od 11.00 do 19.00; Czwartek – od 12.00 do 21.00.

ceny biletów

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Moskwie – Plac Czerwony. Muzeów, ceny biletów różnią się ogromną różnorodność (czasami nawet za darmo), po prostu musi odwiedzić dla wszystkich osób zainteresowanych w historii państwa rosyjskiego.

Koszt biletu w Muzeum Rewolucji: 250 rub. 100 руб. – bilet i 100 rubli. – dla studentów i emerytów Federacji Rosyjskiej.

Wejście do Mauzoleum Lenina jest bezpłatne.

Muzeum Historyczne na Placu Czerwonym w Moskwie, ma cenę biletów: 350 RUB. – dorośli, 100 rubli. – dla studentów i emerytów.