622 Shares 1974 views

Objawy zimno broni i ich klasyfikacji. W jakich warunkach jest to nóż maczety

W naszych czasach na półkach sklepów pistolet i część kolekcji osób istnieje niezliczona ilość broni, w tym zimna. Co to odnosi się konkretnie do tej drugiej kategorii? Jak odróżnić przedmiot niebezpieczny, może nawet śmiertelnie, od normalnego, codziennego? Teraz patrzymy na znaki zimnych broni, które są wyraźnie stałych gości, jak również prawa naszego kraju. Należy również rozważyć klasyfikację tych pozycji i ich odmian.

Co jest krawędziach broń?

Termin ten odnosi się do elementów, które są zazwyczaj związane ze sportem, łowiectwa i dziedzin wojskowych. Charakteryzują się one tym, że ich działanie nie jest związany z substancji palnych lub wybuchowych, elektrycznie lub gazem. W ogóle, to temat, który może spowodować poważne obrażenia lub nawet śmierć – jest bronią do walki wręcz. Objawy i klasyfikacja zostaną podane poniżej. Tradycyjnie, ten typ broni jest podzielony na dwie kategorie – instrukcja i rzucania. Wśród gatunków, które istnieją i dziś istnieją, mogą być wyświetlane w następujący sposób: rozbicie stykowe metalowych ostrzami, młotek, Spear, siekanie, cięcie, kłujące wstrząsy.

Zwięzły opis części

Wszystkie parametry, które zostaną podane poniżej odnoszą się do przebijania i cięcia elementów, które są produkowane na terytorium Federacji Rosyjskiej i za granicą. Na przykład, objawy zimnej stali w nóż będzie podlegać jakimkolwiek produktem, bez względu na miejsce produkcji, lub konkretnego uogólnień daty produkcji i jej historii. To samo odnosi się do samego producenta. Objawy zimnej stali goście będą rozprowadzane jako wyprodukowanych towarów, a domowej roboty nóż, sztylet, miecz i tak dalej. D. W przypadku sporu (na granicy, policji i podobnych miejscach) Ekspert przyjdzie ściśle z tematem parametrów, które masz porównując je z ogólnie przyjętymi normami. W ten sposób będą one znaleźć w ostrza noża lub oznak zimnej stali, albo nie – to werdykt będzie rozwiązać ten problem. Ponieważ pierwotnie zdecydowaliśmy się wprowadzić klasyfikację tych elementów, które są poza zakresem opisanych kategoriach.

Ostrze nie nadaje się do wstrzykiwania

Przypadki, kiedy nóż nie jest broń biała obejmują:

 • Produkt nie przewrócić.
 • Jeżeli wskazówka znajduje się powyżej linii doczołowego jest większa niż 5 mm.
 • Linie ugięcia znak butt przekracza 5 mm, długość ostrza 180 mm.
 • Jeśli na produkcie o ponad 1/3 w przedziale od punktu jest hak do zgrywania.
 • Ostrze noża szczególności ma długość mniej niż dziewięć cm.
 • Produkt grubość ostrza 6 mm.
 • produkty blade nie są zaostrzone lub nieistniejące.

Uchwyt nie spełnia określonych standardów

Rozważmy teraz, na jakiej podstawie nóż nie jest broń biała, jeśli ma, a końcówka, a wymagana długość, a odpowiednie parametry. Bardzo ważną częścią tej broni jest uważany za uchwyt, który zapewnia bezpieczną broń dopasowania ręki. Jeśli występują problemy, lub jego rozmiar jest zbyt mały lub zbyt duży, to kategoria broni białej szczególna pozycja spada. Tak, mamy listę najważniejszych punktów na ten temat:

 • Uchwyt jest krótszy niż 70 mm.
 • Uchwyt ma kształt cylindryczny, przy czym różnicę między maksimum a minimum średnicy nie większej niż 8 mm.
 • Podpaltsevaya wgłębienie ma parametry mniej niż 5 mm.
 • Jeśli zagłębienia uchwyt lub zatrzymuje więcej niż jeden, ilość każdego nie powinno przekraczać 4 mm.
 • Twardość ostrza nie spełnia standardowe 25 HRC.
 • Uchwyt nadpilena lub złamane.
 • Ostrze lekko osadzony w uchwycie, zatacza lub spadnie z niego.
 • Ostrze jest wykonana z materiału, który nie zapewnia wystarczającej wytrzymałości (aluminium, tworzywo sztuczne, itd. D.).

konkretne przykłady

Cóż, zapoznaliśmy się ze standardami i parametrów, a następnie sprawdzić, co noże nie są zimne broni, jak się je nazywa i gdzie wykorzystywane. Najbardziej wspólną cechą jest, że ostrze nie może być punktem. Została ona zastąpiona przez coś podobnego śrubokręta lub dłutem. Przykładem jest nóż pirat HK5696, którego końcówka jest specjalnie wykonany w postaci śrubokręta. To zaokrąglone i ma szerokość większą niż 3 mm. Podobną sytuację można prześledzić w ostrzu noża zwanego „Katran-1”. Jego płaszczyzna jest większy niż pożądany parametr – 3 mm, a tępym ostrzem. Pozycje te mogą być zawarte w kategorii „noże do przetrwania”, ale tylko przez jedną cechą są one konwertowane do zwykłych artykułów gospodarstwa domowego.

Wiadomo, że taka broń nie jest w rzeczywistości

Więc, co noże nie są maczety na innych powodów? Najjaśniejsza przedstawicielem tej kategorii – w stylu Blade „tanto”. Jego wyspa znajduje się wyżej niż linia tyłek, a wartość ta przekracza znaku 5 mm, co od razu wyklucza go z kategorii noży. Taka sama sytuacja może być również postrzegane w parametrach „The Knight-Cayman” z nożem. Jego długość wynosi 210 mm ostrze, natomiast wskazówka znajduje się powyżej linii doczołowego o więcej niż 5 mm. Inną cechą, która eliminuje otwieracza serii stali na zimno – jest obecność zaczepu zgrywania, jeżeli jest ona umieszczona w kolbie nie więcej niż 1/3 jego krawędzi. Wybitny przedstawiciel tej kategorii jest produkt pod nazwą „Sapsan” z firmy NACO. Warto również zauważyć, że można zobaczyć wszystkie znaki na zimno stali w nóż, ale jeśli jego tyłek i końcówka zbiegają się pod kątem 70 stopni lub więcej, to również mieści się w tej kategorii.

Objawy zimnej stali. Parametry i cechy noży

Właśnie dowiedziałem się, jakie funkcje pozwalają noże i podobne przedmioty, aby wydostać się z kategorii noży. Teraz, zanim odwrotnej stronie medalu. Alternatywnie, piszemy na końcu 5 oznak noże, które są ustalone przez prawo Federacji Rosyjskiej. W rzeczywistości są one takie same we wszystkich krajach WNP, a także wielu zagranicznych uprawnienia, ale wszędzie zdarzają się wyjątki. Te cechy są ściśle osobne noże do użytku domowego i broni. Spośród nich, to ten ostatni, po prostu nie kupować w sklepie, jeśli nie masz na określonej rozdzielczości. Należy również pamiętać, że istnieją dwa dokumenty normatywne regulujące oznaki zimnej stali w Rosji. Jest gościem R51548-2000 „Noże do przetrwania” i GOST R51500-99 „noże myśliwskie i sztylety.” Dobrze, ruszamy dalej.

długość

Jeżeli nóż lub inny produkt kuter znajduje się w kategorii broń biała, jego długość ostrza musi być dokładnie 90 mm, nie mniej. Wartość ta jest mierzona od podstawy i ramię kończące się na końcu łopatki. To nie ma znaczenia, nie ma wystarczająco dużo broni jednego centymetra przed tym momencie, czy tylko milimetra – w obu przypadkach nie będzie zimno stali. Zmierz długość ostrza może być prosta linijka lub taśma pomiarowa. To kryterium jest najważniejsze w ocenie przebijania i cięcia elementów.

grubość

Jeśli mówimy o znakach zimnej stali w nożem w Rosji przegapić taki parametr jak grubość jej ostrza, jest to niemożliwe. Mierzona jest przez wysokość spoiny – to znaczy po stronie przeciwnej do końcówki. Aby uznać zimno nóż broń grubość spoiny powinna być nie mniejsza niż 2,6 mm, jednak nie więcej niż 6 mm. Wartość ta jest mierzona w najgrubszym ostrza, nawet jeśli on nierówny. Należy również zauważyć, że w naszym kraju istnieje pewna wartość – 2,4 mm, które są obsługiwane przez wielu producentów noży. To jest na ustach wszystkich, ponieważ istnieje prawo, które pozwala nosić noże, ostrza, których grubość nie przekracza tego znaku. Nie są one uważane w naszym kraju, ponieważ maczetami kupować i posiadać nich, jak to możliwe, nie łamiąc prawa.

stanowczość

Jak wspomniano powyżej, gdy ostrze noża nie ma szczególnego twardość i jest wykonany z miękkiego materiału, który nie może zapewnić pożądany efekt cięcia, uważa się, przedmiotem domowych. Objawy zimnej stali – to głównie stalowe ostrze, którego gęstość jest również ważna. W naszym kraju liczba ta powinna wynosić co najmniej 42 jednostek Rockwell. Stopień twardości stali, mogą być zawarte na tarczy, oraz jeśli znacznik nie jest obecny, jest specjalne urządzenie do wyznaczania tej wartości.

potrójny uchwyt

Przy obecności cechą rozumieć ogranicznik lub jego analogu – podpaltsevoy zagłębienia oddziela jak uchwyt noża z jego części tnącej. Zgodnie z kryteriami objawów Broń leżą w obecności ogranicznik, którego wysokość występów wynosi 5 mm. W przypadku dwóch z nich, ich łączna wysokość powinna być równa danego parametru (to jest co 2,5 mm). Jeśli chodzi o podpaltsevoy wnęki, jeśli jest on, jego głębokość powinna być równa 5 mm. Gdy istnieją dwa, trzy lub więcej, głębokość każdy musi być dokładnie 4 mm. I nie zapominaj, że główną funkcją ogranicznika lub zagłębienia – jest ochrona rąk właściciela broni z ostrzem, z których się składa.

krużgankowy

W celu określenia tego kryterium, można skupić się na normach państwowych. Przyjęto również koncepcję uniwersalnego człowieka może potrwać. Określić oznaki zimnej stali w Rosji dość proste: uważa się, że dobrze naostrzony nóż z łatwością przecina oddział brzoza, której grubość waha się od 10-12 mm. W ten plaster pozostaje gładka, a nawet bez odprysków, nierówności itp. D. Jednak, jeżeli start od ludzkich pojęć, jak zaostrzone ostrze jest określona przez pochodnych i cienkiej krawędzi, które przy najmniejszym kontakcie ze uderzenia organu lub przedmioty mogą spowodować uszkodzenie powierzchni.

Broni białej. Objawy i klasyfikacja zgodnie z rosyjskim ustawodawstwem

Według naszych ustaw, zimna stal jest podzielone na różne rodzaje w zależności od rodzaju zastosowania, cel, cele, dla których jest on zakupiony, jak również na podstawie własnych cech i funkcji. Wśród tych typów, istnieją trzy najważniejsze z nich:

 • Martial. To jest instrukcja i małe. Jest ona wykorzystywana do rozwiązania stosunku pracy oraz zadania operacyjne lub bojowe tylko wtedy, gdy sprawa jest przeznaczony do użytku zgodnie z prawem rosyjskim w sprawie wykorzystania broni białej. Najczęściej znajdują się w publicznych i prywatnych organizacji wojskowych.
 • Usługa. Nosi się z funkcjonariuszy organów ścigania, służby cywilnej, a także osoby prawne, które mają pozwolenie.
 • Cywilnego. Prawo do noszenia tego typu broni białej może, w rzeczywistości, aby każdy obywatel Federacji Rosyjskiej. Jest on używany do polowania, odpowiednich klas sportowych, samoobrony, i tak dalej. D.

Ograniczenia w zimnej stali w Rosji

Szereg konkretnych narzędzi, które mogą spowodować obrażenia lub śmierć ofiary, jest zabronione w naszym kraju. Oznacza to, że nawet w przypadku zezwolenia na prowadzenie i zakupu noży, może nie legalnie kupić te przedmioty, a nawet więcej, aby z nich korzystać. Zasady te dotyczą zarówno osób cywilnych i wszystkich urzędników państwowych. Wśród tych elementów, które nie są sprzedawane legalnie w Rosji, nazywamy:

 • Kastety, shurikens, cepy i bumerangi. Instrumenty te są uważane za raczej przypomnieniem historycznego i społecznego, a nie przedmiotem obrony. Ich szeregi obejmują także wszystkie inne wstrząsy kruszenia i rzucanie przedmiotów. Wyjątkiem jest uważany za sport rdzeń pocisku.
 • Zabronione przechowywania i stosowania noży, których ostrza ekstrahowano za pomocą automatycznego uchwytu, a jej długość przekracza 90 znaku cm.

Należy również pamiętać, że w Rosji jest zabronione wysłać broni białej w mailu. Nie wolno podejmować takie przedmioty na spotkania, wiece i demonstracje. Na te same zasady mają zastosowanie tylko noże, ale nie wszystkie przedmioty, które mogą być do niego podobny.