480 Shares 5687 views

Zakup Firmy na sprzedaż: najczęstsze problemy

Ale nie zawsze, obiektów do sprzedaży jest konkurencyjna firma bez długów i zobowiązań, która ma nieskazitelną komplet dokumentów i wykwalifikowanego personelu pracującego.

Często sprzedaje organizacja ma jakieś problemy, które pojawiają się, gdy jest już za późno. Sprzedam biznes – jest to trudny i wymagający proces, ale biorąc pod uwagę wszystkie aspekty i dokładnie sprawdzając całą dokumentację, można uniknąć wielu kłopotów w przyszłości. Uważamy najczęstsze problemy, które mogą wystąpić przy zakupie i sprzedaży przedsiębiorstw.

– Właściciel przedsiębiorstwa może celowo ukryć fakt, że firma nie jest obsługiwany przez pewien czas. Następnie kupuje firmę nie będzie tak gładka, będzie najprawdopodobniej musiał zainwestować w odnowienie produkcji, ponownie wybrać personel, wyświetlać reklamy, czyli trzeba będzie wydać dużo na rehabilitację firmy.

– Nieuczciwy sprzedawca może również przesadzać dochodów przedsiębiorstwa, sztucznie podnieść kapitał obrotowy, dając wygląd sukcesu firmy. W rezultacie, można kupić firmę po zawyżonej cenie, a do poprzedniego właściciela – Ten biznes na sprzedaż – duży plus.

– Firma może być zaległe kredyty, długi i niechciane obowiązki. Są to tak zwane ukryte długi, które mogą być niemożliwe do znalezienia, nawet z weryfikacją wysokiej jakości. Nabywca tych faktów może być znana dopiero po pewnym czasie, nieprzyjemny „niespodzianka” może znacznie zachwiać naszą działalność.

– Często sprzedawane firma jest oprawiony na osobę trzecią, która nawet nie wie o tym. Kiedy rządy uznają ten fakt, firma grozi anulowanie.

– Zdarza się, że poprzedni właściciel sprzedał swój stary firmy, jest stworzenie nowego, zupełnie analogiczny do sprzedania. Bierze się z wykwalifikowanych pracowników, całej bazy klientów, pozostawiając nowego właściciela praktycznie nic. W takich przypadkach, nowy właściciel nie może konkurować z nieuczciwi sprzedawcy, w związku z tym, że firma „tonie”.

Nadal istnieje wiele pułapek, które można oczekiwać od nowego właściciela. Na przykład, kupując firmę, poprzedni właściciel może przenieść aktywa bez powiadamiania nabywcy, lub wydaje się, że nieruchomości, nabytej wraz z firmą, zostanie wkrótce rozebrany.

Zakup Sprzedaż firmy – co oznacza, że jeśli chcesz sprzedać lub kupić firmę, najlepiej byłoby skontaktować się agencje, które specjalizują się w sprzedaży i zakupu firm, które pomogą Ci uniknąć wielu problemów.