308 Shares 6782 views

„Dolobene”: instrukcję obsługi, wskazań i przeciwwskazań

Z takich urazów jak stłuczenia i skręcenia, nikt nie jest odporny. Poradzić sobie z ich bolesnych konsekwencji próbują różnych sposobów. Jednym ze sposobów – to stosowanie żelu o nazwie „Dolobene” instrukcje użytkowania, które zostaną omówione w tym artykule.

Zasada działania

Żel odnosi się do leków, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe i właściwości dermatoprotektornymi. Preparat składa się z trzech leków: dimetylosulfotlenek, heparyny sodowej i dekspantenol. Dimetylosulfotlenek wnika łatwo i szybko przez skórę, błony śluzowe i błony bakterii zmniejsza stan zapalny. Pod jego działania w organizmie wniknąć głębiej i szybko inne składniki leku. Sodową heparyny ma również właściwości przeciwzapalne, pomaga rozpuścić microthrombuses uformowane w naczynia włosowate podskórnych. Przez jego działania jest bardziej efektywna regeneracja tkanki łącznej i poprawa miejscu krążenie krwi. Dekspantenol po penetracji skóry jest przekształcany w kwas pantotenowy, co przyczynia się do naprawy uszkodzonej skóry.

Wskazania i sposób stosowania

Instrukcja lek „Dolobene” instrukcja zaleca stosowanie w leczeniu urazów takich jak siniaki, ból mięśni, tkanek miękkich, ścięgnach. Lek jest również przewidziany do renowacji więzadeł dotkniętych urazów i chorób takich jak barku, zapalenie ścięgna, zapalenie kaletki maziowej, zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, ostre deformującej nerwobóle, rwa kulszowa.

Żel „Dolobene” Instrukcja radzi nakładać na skórę cienką warstwą – uszkodzonego obszaru lub w jego pobliżu. Lek należy wcierać przez jednolitego i łatwego przemieszczania się, w celu uniknięcia, że padło na rany i otarcia. Ta procedura powinna być wykonywane 2-4 razy dziennie. Po zastosowaniu żelu opatrunków trzeba użyć bandaże o właściwościach hermetycznych. Ponadto, lek można stosować w postaci żelu fonoforeza kontaktu podczas tej procedury. Podczas tej procedury, to uzupełnia działanie fal ultradźwiękowych. Żel okres leczenia jest określona przez lekarza, w zależności od konkretnego pacjenta.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Jako przeciwwskazania do zastosowania w żelu „Dolobene” instrukcji opisano zwiększoną wrażliwość na lek, jak również niewydolności wątroby lub nerek, astmy oskrzelowej. Korzystanie Gel jest przeciwwskazane dla osób z chorobami takimi jak angina, astma, udar mózgu. Przyszłe i karmiących piersią Gel „Dolobene” Instrukcja w sprawie wykorzystania zabrania również. Nie jego i dzieci, które są pod pięć lat powołuje.

Istnieją ograniczenia dotyczące stosowania i formułowania razem z innymi lekami. nie powinien być stosowany w połączeniu z nim innych lokalnych funduszy na skórze, jak żel może zwiększyć ich wchłanianie. Dlatego też, jeśli uszkodzony obszar skóry zastosowano inny lek, należy dokładnie oczyścić przed zastosowaniem leku „Dolobene”. Żel nie mogą być stosowane w połączeniu ze środkami zawierającymi sulindak. To może prowadzić do rozwoju neuropatii obwodowej. Ponadto, jest to zabronione do stosowania na otwartych ranach, błon śluzowych i skóry, mających bliznowacenie pooperacyjne, zapalenie skóry lub dermatozy.

Działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku, mogą obejmować świąd i pieczenie skóry w obszarach, które są stosowane do żelu. Wydzielany pot i wydychane powietrze może zawierać czosnkowy zapach – jest to spowodowane wydaniem dimetylu utworzonej podczas aplikacji „Dolobene”. Recenzje przygotowania, zwykle zawierają niezadowolenie jest jego nieprzyjemny zapach.

Nie zaleca się stosowania bez konsultacji ze specjalistycznego żelu „Dolobene”. Przechowywać należy w temperaturze nie przekraczającej + 25 ° C