439 Shares 3781 views

Georgia, Kobuleti Resort: opinie o urlop i hotele

Kobuleti – popularny gruziński kurort położony 24 km od Batumi. Każdego roku, to małe miasto jest odwiedzane przez tysiące turystów, głównie z Armenii, Białorusi i Ukrainy. Ostatnio ten kurort jest coraz bardziej popularny i rosyjskich wczasowiczów. Według większości turystów, najlepiej Kobuleti na spokojny, rodzinny wypoczynek.

cechy lokalizacja

Dostać się do Kobuleti, którego opinii turyści są wspaniałe, od Batumi możliwym lub autobusem lub taksówką. To nie trwa dłużej niż pół godziny. Pobierają $ 1-1,5, taksówką (63-93 rubli.) – około $ 15 (940 rubli.). Kobuleti znajduje się tuż obok morza. W bliskim sąsiedztwie jest kolejnym popularnym gruziński resort – Ureki, słynie z leczniczej piasku magnetycznego.

korzyści uciekać

Małe miasteczko z Kobuleti. Życie jest tylko około 20-25 tys. Man. Dla turystów, sądząc z opinii w internecie, że mieszkańcy są bardzo przyjaźni. Niezbyt czyste, ale nie szczególnie zaśmiecone ulice – to właśnie między innymi charakteryzuje Kobuleti. Opinie na temat wyglądu miasta jest przede wszystkim dobra.

Główną zaletą ośrodka jest uważane za nie zatłoczone. Wczasowicze są znacznie mniejsze niż w Batumi, a więc obudowa może być usuwany jest znacznie tańsze. Wczasowicze chwalą ten ośrodek i bardzo czyste morze. Jak odróżnić wielu turystów w Batumi, jest o wiele brudniejsze.

Kolejną zaletą kurorcie Kobuleti, w opinii większości turystów jest możliwość niedrogo i jeszcze pyszny obiad lub śniadanie. Kawiarnie i restauracje w Kobuleti nie za dużo. Ale w większości przypadków w menu są bardzo zróżnicowane, a potrawy przygotowywane są ze świeżych składników.

Aby dostać się do morza z prawie każdym hotelu Kobuleti nie zbyt długo. Fakt, że to miasto jest dosłownie rozciągnięte wzdłuż wybrzeża. A co za tym idzie, wszystkie ulice znajdują się w bliskiej odległości od morza.

Odpoczynek w Kobuleti: Opinie infrastruktury miasta

Większość turystów, że to miasto jest piękne i wygodne na wakacje. Jedna z ulic w Kobuleti, Davida Agmashenebeli, w czasach sowieckich był najdłuższy w kraju. Obecnie status ten jest, oczywiście, już stracone. Jednakże, ul. Davida Agmashenebeli nadal jest najdłuższy w Gruzji (14 km). Że ona jest w centrum ośrodek życia Kobuleti. W razie potrzeby, można odwiedzić kawiarni lub restauracji, pójść na strzelnicę, bar karaoke, zakupy w supermarkecie, i tak dalej. D.

Klimat w Kobuleti

Pogoda latem w tym ośrodku jest doskonała. Klimat jest taki sam, jak w większości innych miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego. Że jest ciepły subtropikalny. Jedyną rzeczą, która może przyćmić resztę w Kobuleti (Gruzja), która dokonuje przeglądu klimat co najwyżej dobra – to letnie deszcze. Jednak długotrwały pochmurny niebo w tym mieście w lecie dość rzadko. W każdym razie, deszcze nie iść zbyt długo.

Sezon wakacyjny w tej części wybrzeża Morza Czarnego trwa od końca maja do połowy listopada. To właśnie w tym czasie uważa się za najbardziej wygodne w Kobuleti (Gruzja) wakacje. Recenzje odbywała się w tym ośrodku w czasie wakacji w swych gości tylko doskonałe. Jednak większość turystów uważa, że przyjście tutaj najlepiej w drugiej połowie czerwca. W tym czasie turyści w mieście nie jest tak dużo, ale morze jest wystarczająco rozgrzać. Średnia temperatura powietrza i wody w Kobuleti w danym miesiącu, można znaleźć w poniższej tabeli.

Klimat w Kobuleti

miesiąc

Temperatura dni (° C)

Temperatura morskiej (° C)

maj

20,2

17,2

czerwiec

24,6

22,8

lipiec

26,8

25,5

sierpień

27,6

26,7

wrzesień

25,2

24,8

październik

20

20,7

Noclegi w Kobuleti

Według wielu turystów, bardzo dobrych hoteli wysokiej klasy w tym mieście nie jest tak dużo. Jednak tanim mini-hotele są otwarte tylko ogromna liczba. Z tego powodu niektórzy uważają, że nawet turyści Kobuleti jest bardzo podobna do ogromnego komunalnym mieszkaniu. Niemniej jednak, według większości turystów, noclegi w tym mieście jeśli nie modne, ale bardzo komfortowy i wygodny. Aby usunąć dobrego mieszkania, nawet w sezonie w tym ośrodku może być nie więcej niż $ 10 na dzień (około 630 rubli).

W hotelach miasta, coś takiego, jak w Soczi, ma wszystko, czego potrzebujesz – prysznice, łazienki, baseny czasami. Pokoje wyposażone są w zależności od kosztów, klimatyzacji lub wentylatorów, telewizor, lodówka.

Doświadczeni podróżujący doradzić początkującym wynająć pokój w Kobuleti, przeglądy, które są bardzo dobre w tym ze względu na niskie ceny mieszkań, a nie na głównej ulicy, ponieważ jest bardzo głośny, a samo miasto. Rezerwacji w tym ośrodku lepsze numery z góry. Szybko znaleźć właściwy przystępne ceny w sezonie jest dość trudne.

Hotele w Kobuleti

Koszt pokoi w najdroższych hotelach ośrodka może wynieść do 100 $ na osobę dziennie (około 6300 rubli.). Jednak większość turystów, jak już wspomniano, wolą wynająć za pobyt pokojowej w zwykłych mini-hoteli w Kobuleti. Opinie o wszystkich tych małych hoteli nie są złe. Ale najbardziej komfortowy z niedrogich (średniej kategorii cenowej) są takie same Ponto, «Kobuleti” i Chveni Ezo.

Widok turystów o hotelu „Ponto”

Ten hotel zdobył dobre opinie szczególnie dla dogodnej lokalizacji i przyjazne nastawienie personelu. Dotrzeć do morza z terenu hotelu i może być dosłownie 3 minuty. Na dziedzińcu znajduje się basen ze sztucznym wodospadem, bar i parking. Turyści mają możliwość swobodnego korzystania z sieci Wi-Fi. Teren hotelu jest strzeżony przez całą dobę. W razie potrzeby goście mogą chodzić w ogrodzie z egzotycznymi roślinami.

Ponadto hotel posiada własną restaurację Ponto. Tutaj turyści mogą korzystać z kuchni narodowej i europejskiej. Śniadanie „bufet” jest wliczony w cenę. Każdy pokój wyposażony jest w nowoczesny telewizor z dostępem do kanałów telewizji kablowej. Większość pokoi jest klimatyzowana.

Pokoje w tym hotelu mogą być usunięte tylko przez rezerwacji. Ponadto, podawanie wymaga przedpłaty przez 5 dni przed ich wprowadzeniem przelewem do konta bankowego. Jeśli pieniądze nie chcą wymienić pobyt w obiekcie można zaprzeczyć. Są to pokoje w tym hotelu około 2000 rubli. na osobę dziennie.

Hotel Chveni Ezo: Podróżni

Hotel „Chveni Ezo” jest również bardzo popularny wśród turystów, wczasowiczów w Kobuleti. Mów o swoich turystów, jak bardzo czyste i wygodne. Na dziedzińcu hotelu są liczne połamane łóżka kwiatów. Morze jest od niej o zaledwie 100 metrów. Pokoje urządzone są w minimalistycznym stylu. Każdy pokój posiada klimatyzację, prysznic, lodówka, telewizor. Na miejscu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Jak powiedzieć turystów na wakacjach w tym hotelu, pralnia zmienia się co 3 dni. Personel hotelu dla swoich gości to bardzo przyjazny.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele turyści powinni pokoi wczasowicze wynajęcia w hotelu ośrodku Kobuleti. Recenzje 2016, rok w tym hotelu w każdym razie bardzo dobre. Niektóre skargi turystów hotelu „Chveni Ezo” zarobił tylko na hałas. Ceny za pokój w tym hotelu zaczynają się od 1500 rubli za osobę dziennie.

"Kobuleti" hotel

Hotel oferuje swoim gościom komfortowe pokoje z klimatyzacją, balkonem i wygodne meble. Położony hotel „Kobuleti” w centrum miasta, blisko do morza. Goście zaproszeni do windy. Na 5. piętrze restauracji hotelowej. Prywatna plaża – to co, między innymi, oferuje hotel „Kobuleti” (Georgia). Opinii na temat tego hotelu, w tym dobre, bo śniadanie jest wliczone w cenę pokoju i na tarasie kawiarni. Pobyt w „Kobuleti” nieruchomość może być wyceniony na 1800 rubli dziennie.

Mogę leczyć?

Tak, to jest bardzo wygodne, wielu turystów znaleźć hotele w Kobuleti. Recenzje i mini-hotele i instytucji średniej i wysokiej klasy w tym ośrodku wczasowiczów z dobre. Jednak w Kobuleti, można nie tylko odpocząć, ale również leczyć. Raz był to dom opieki (w 1911 roku) został zbudowany w tym mieście po raz pierwszy w Rosji. W czasach sowieckich, Kobuleti, podobnie jak wiele innych miast na wybrzeżu Morza Czarnego, został uznany za uzdrowisko. Różnego rodzaju ośrodków zdrowia i przychodni pracuje tu tylko ogromną liczbę. Kobuleti stopniowo stać się jednym z najlepszych ośrodków w ZSRR. W momencie upadku Związku Radzieckiego, miasto biznesu, oczywiście, odmówił. Jednak nic nie stoi w miejscu, a ostatecznie infrastruktury turystycznej ośrodka znowu zaczął się rozwijać.

Dziś w Kobuleti, gdzie responses podróżnych o dobre w tym ze względu na możliwość poprawy ich zdrowia, jest wiele dobrych ośrodków. Nie daleko od centrum kurortu pokonać sprężyny mineralnych z leczniczą wodą. Jest on stosowany w uzdrowiskach miasta jako medycznego stołem. Wielu turystów powinni nabyć niektóre z lokalnych ośrodków zdrowia pozwalają traktować przewodu pokarmowego lub nerek. Również dostępne w Kobuleti sanatorium specjalizującej się w chorobach sercowo-naczyniowych, płuc i nerwowego.

W razie potrzeby, przychodnie Kobuleti można otrzymać pomoc medyczną w tym turystom, którzy przybyli odpocząć dzikus. Koszt kursów zdrowia wynosi około $ 400 (25 000 rub.).

Recenzje miasta plaży

Według większości turystów, jakiś ponury widok – jest coś innego na plaży Kobuleti. Recenzje wybrzeża tego miasta jest jednak dość dobre. Pływać i opalać się na plaży Kobuleti obsłudze. Fakt, że linia brzegowa jest pokryta kamyki melenko. Można chodzić boso, a nawet, że dla tej części wybrzeża Morza Czarnego nie jest typowe. Na przykład w linii brzegowej Batumi usiana jest dość dużych głazów, a spacer na nim jest po prostu niemożliwe bez butów.

Niewielka liczba ludzi na plaży – to co, między innymi, charakteryzujących Kobuleti. Recenzje linii brzegowej tego ośrodka w internecie, są w zasadzie dobre. Niektórzy urlopowicze znaleźć ten plaży miejskiej miasta tylko trochę obskurne. Jednakże, jeśli chcesz zawsze można wynająć katamaran, łodzi lub łodzi. W niektórych miejscach na plaży są zainstalowane nadmuchiwane zjeżdżalnie dla dzieci. Obietnice ośrodku w najbliższej przyszłości zorganizować taką rozrywkę i przyjemności nurkowania. W razie potrzeby, można wziąć na leżaki na plaży leżaki i parasole. Kobuleti na nabrzeżu jest wiele małych kawiarni i restauracji. Tutaj turyści oferowane są ogromne ilości pyszne i niedrogie jedzenie i napoje.

Celowniki

Ciekawe miejsca warto odwiedzić w Kobuleti, według wielu turystów, niestety nie tak dużo. Większość turystów wolą kupować wycieczki do Batumi. Jednak pod względem posiadania wszelkiego rodzaju atrakcji i nie tak nieciekawe miejsce uciekać Kobuleti. Recenzje było ono dość dobre dzięki możliwości, na przykład, aby odwiedzić park rozrywki „Tsitsinatela”. Również w Kobuleti można kupić ekscytującą wycieczkę do rezerwatu przyrody „Mtirala”.

Park rozrywki: Opinie

Języku rosyjskim słowo „Tsitsinatela” oznacza „Firefly”. To działa park rozrywki w Kobuleti tylko w nocy. Co wieczór tysiące świateł świecą W tym względzie, i została wybrana nazwa parku. W razie potrzeby, można jeździć na dużym diabelski młyn, albo zabawić karuzeli. Doświadczeni podróżujący powinni najpierw przejść się po parku i wybrać najbardziej odpowiednie atrakcje, a następnie powrócić do kasie, znajduje się przy wyjściu i zakup biletów dla każdego z nich. Spacer do bramy za każdym razem, gdy chcesz jeździć na karuzeli niektóre po prostu niewygodne.

W ogóle, park „Tsitsinatela” zdobył dobre opinie. Spędzać czas tutaj może być całkiem zabawne. Najlepszy ze wszystkich, oczywiście, aby tu przyjechać z całą rodziną.

"Mtirala" Reserve

W tym na okazję, aby odwiedzić to ciekawe atrakcje zasługują na dobry odpoczynek w przeglądach Kobuleti. Park Narodowy „Mtirala” w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. W razie potrzeby mogą zostać osiągnięte w tym siebie – na minibusem lub taksówką. Łączna powierzchnia rezerwatu wynosi 6 km 2. W środku parku jest góra Mtirala, którego wysokość wynosi 1500 metrów. Z jego szczytu przez cały rok nie pozostawia mgłę. Stąd jego nazwa, przekształcenie rosyjskim jako „płacz”. Na górze i na rosnącą liczbę zagrożonych gatunków egzotycznych roślin. W środku parku to prawdziwa historia salon – wieś, gdzie ludzie mieszkają w domach zbudowany 200 lat temu.

Peter twierdza

Wielu doświadczonych turystów wczasowicze Wakacjach w Kobuleti, interesujących zabytków powinni zbadać obowiązkowe. Recenzje Fortecy Piotra internetowej są bardzo pozytywne. Jest on położony na terenie rezerwatu przyrody „Mtirala” we wsi Tsikhisdziri. Dawno, dawno temu to miejsce zajął trasą lądową łączącą zachodnią Gruzję z Persji i Armenii. Dlatego jest tutaj, że cesarz Justynian zbudował ufortyfikowane miasto.

Nazwa twierdzy był fakt, że nie ma prawie sama klif. Gruziński słowo „Peter” oznacza „kamień”. Z twierdzy roztacza się wspaniały widok na Morze Czarne.

Jak dostać się do Kobuleti

Idź do tego ośrodka najlepiej poprzez Batumi, gdzie można latać, na przykład w samolocie. Moskwa i Mińsk tutaj zapewnia bezpośrednie loty. Można również dostać się do Batumi drogą morską z Soczi. Ponadto, wielu turystów, którzy chcą odpocząć w Kobuleti, kupił bilet na łódce, następny od głównego rosyjskiego ośrodka do Poti. Z tego miasta do miejsca przeznaczenia, a także w Batumi, najprostszy sposób, aby dostać się na autobus. Cudzoziemcy po słuchaczowi na zwyczajów może być na terytorium Gruzji w ciągu 90 dni.

zamiast wniosku

Cóż, mam nadzieję, że ten artykuł badaliśmy w pewnych szczegółach, co stanowi gruzińskiej kurorcie Kobuleti. Zdjęcia, opinie – wszystko to daje wskazanie tego miejsca jako bardzo dobrze nadaje się do wypoczynku. Przyjdź w Kobuleti wartości dla ludzi, którzy chcą odpocząć w komfortowych warunkach na morzu za niewielkie pieniądze. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą na ten ośrodek i dzieci. Family Friendly Kobuleti pasuje po prostu idealnie. Ale ci, którzy oprócz pływania w morzu, potrzebujemy życia społecznego, to lepiej, aby przejść do Batumi lub wybrać inny ośrodek tętniący życiem.