126 Shares 8844 views

"Acetal C 600 mg": instrukcje, wskazówki dotyczące użycia, recenzje

"Acetal C 600 mg", zgodnie z instrukcją podaną w tym artykule, jest bardzo skutecznym środkiem przeciwgorączkowym, wykrztuśnym i mucolitycznym o działaniu przeciwzapalnym.

Struktura preparatu

Jedna tabletka leku "Acetal C 600 mg" (instrukcja opisana jest szczegółowo później) zawiera 600 mg acetylistyny, która jest główną substancją czynną.

Również w składzie preparatu można znaleźć takie dodatkowe składniki: olej z mięty pieprzowej, aspartam, kwas cytrynowy, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, ditlenek krzemu.

Forma leku leku

"Acetal C 600 mg", instrukcja opisana w tym artykule, ma postać białych tabletek. Każda tabletka ma wydłużony kształt i powierzchnię dwuwypukłą. Ten lek ma wyraźny zapach mięty. Czasami na tabletkach można zobaczyć marmurowy odcień. Jest to norma.

Farmakologia

Preparat "Acetal C 600 mg", którego podanie jest podane w tym artykule, ma główny składnik czynny acetylocysteinę o działaniu śluzowatym i mucokinetycznym, który dostaje się do oskrzeli. Ze względu na przepływ specjalnych procesów, substancja czynna rozkłada plwocinę i pomaga zmniejszyć lepkość śluzu. Ten lek jest często stosowany w leczeniu przeziębienia. Aktywne składniki rozcieńczyć plwocinę i znacząco zwiększyć jej ilość.

Ponadto "Acetal C", którego cena zmienia się w przybliżeniu od trzystu do trzystu rubli, ma działanie przeciwzapalne. W ten sposób rozwija się procesy zapalne w płucach i oskrzelach. Przy okazji, lekarze zalecają te pigułki i w obecności ropnie plwociny. Jeśli użyjesz leku jako środka zapobiegawczego do bezpieczeństwa, możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych zaostrzeń.

"Acetal C": wskazania do użycia

"Acetal C" jest często stosowany przez pacjentów do leczenia chorób związanych z układem oddechowym. Obejmuje to zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, nieżyt nosa i inne infekcje wirusowe i bakteryjne. Również pigułki okazały się skuteczne, gdy są stosowane po zabiegu chirurgicznym i poważnych urazach. Czasami lek jest stosowany w przypadku zespołu zatrucia paracetamolem.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania?

Należy pamiętać, że "Acetal C" nie może być stosowany we wszystkich przypadkach, więc przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Należy pamiętać, że nie można używać leku, jeśli wystąpiły reakcje alergiczne na co najmniej jeden ze składników leku.

Również nie należy przyjmować pigułki, jeśli istnieją wrzody układu pokarmowego. Instrukcja nie zaleca przyjmowania leku w obecności wątroby, nerek, krwotoków płucnych oraz nieprawidłowej absorpcji galaktozy i glukozy.

Środki bezpieczeństwa w użytkowaniu

"Acetal C", o którym przeczytać w tym artykule, nie jest zalecany u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, ponieważ może to prowadzić do zwiększenia absorpcji substancji azotowych.

Naukowcy zaobserwowali kilka przypadków negatywnych reakcji skórnych, takich jak zespół Lyella i reakcja Stevensa-Johnsona. Jeśli na skórze występują jakiekolwiek negatywne reakcje, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem i natychmiast przerwać stosowanie leku.

Ze szczególną troską i pod kontrolą lekarza można przyjmować pigułki dla pacjentów z astmą oskrzelową i wrzodami. W tych przypadkach można używać leku, ale tylko pod warunkiem okresowych badań.

Ale pacjenci z nietolerancją na laktozę i galaktozę nie mogą stosować leku kategorycznie.

Należy pamiętać, że lek może mieć słaby wpływ na osoby z fenicletonurią, ponieważ tabletki zawierają aspartam, co ma negatywny wpływ na takich pacjentów.

Czy mogę używać kobiet w ciąży i karmiących piersią

Nie zaleca się stosowania leku "Acetal C" w przypadku suchego kaszlu u kobiet w ciąży i karmiących, ponieważ niestety nie przeprowadzono badań dotyczących tej grupy osób. Dlatego też, jeśli nie możesz odmówić przyjęcia leku, musisz przerwać karmienie piersią.

Stosowanie leku na suche kaszel u dzieci

Tabletki te można podawać dzieciom w różnych kategoriach wiekowych. Jednakże pacjenci, którzy nie osiągnęli wieku dwóch lat, mianują acetylocysteinę z bardzo dużą ostrożnością. Odbywa się to tylko w szpitalu pod ścisłym nadzorem lekarzy. Leku, który zawiera 600 mg substancji czynnej, nie jest zalecane u dzieci w wieku czternastym.

Niemowlęta w wieku od dwóch do sześciu lat mogą używać leku w postaci proszku zawierającego 100 mg substancji czynnych. Dzieci w wieku od sześciu do czternastu lat mogą zwiększyć dawkę do 200 mg.

Dawkowanie i droga podawania

Tabletki i proszek "Acetal C" w przypadku przeziębienia powinny być stosowane zgodnie z instrukcją użycia i zaleceniami lekarza prowadzącego.

Środek jest używany wewnątrz po jedzeniu. Tabletkę można połknąć w całości lub w szlifowanej formie, spłukać dużą ilością wody. Nie możesz przekłuwać pigułki w ustach. Nawiasem mówiąc, jeśli ta metoda jest niedopuszczalna, możesz rozpuszczać pigułkę w szklance wody.

Instrukcja "Acetal C 600 mg" (proszek) zaleca dzieciom i dorosłym dwa razy dziennie.

Należy zauważyć, że działanie toksykologiczne leku zwiększa się wraz z wysoką zawartością płynów. Długość przebiegu leczenia zależy od objawów choroby i ogólnego dobrostanu pacjenta. Każda sprawa jest określana indywidualnie.

U pacjentów z przewlekłym zapaleniem oskrzeli, leczenie może trwać dość długo. Jednocześnie należy zawsze przestrzegać lekarza prowadzącego.

Przypadki przedawkowania

Do tej pory w przypadku nadmiernego stosowania leku "Acetal" nie wystąpiły żadne negatywne skutki toksyczne na ludzkie ciało. Przedawkowanie może jednak wpływać na układ trawienny, towarzyszy mu nudności, biegunka i wymioty.

Aby pozbyć się skutków przedawkowania, objawowe leczenie pomoże.

Skutki uboczne

Oczywiście, nie często, ale nadal w trakcie stosowania leku u niektórych pacjentów obserwowano działania niepożądane różnych narządów i układów. Warto zwrócić uwagę na takie objawy:

  • Ciężkie bóle głowy, zawroty głowy i szum w uszach;
  • Ból brzucha, nudności, zgaga;
  • Nadwrażliwość na niektóre składniki leku, przejawiające się w postaci reakcji alergicznych;
  • Stan zapalny i częstoskurcz.

Jeśli występują działania niepożądane, nie chowaj ich od lekarza. Powiedz mu o tym, a on wybra traktowanie, które jest dla Ciebie odpowiednie.

Interakcje z innymi lekami

Nie należy łączyć leku "Acetal C" z innymi lekami przeciwkaszlowymi. W końcu może zmniejszyć odrzut kaszlu. Zjawisko to prowadzi do nagromadzenia niebezpiecznej plwociny i dalszych komplikacji. Dlatego w żadnym razie nie podejmuj jednocześnie dwóch funduszy.

Należy pamiętać, że leki te nie są zgodne z antybiotykami. Aktywne składniki znacznie zmniejszają wchłanianie tetracyklin, penicylin i cefalosporyn. Dlatego też, jeśli nadal przyjmujesz takie leki, zrób sobie przerwę przez co najmniej kilka godzin.

Okres ważności i warunki przechowywania

Tabletki i proszek można kupić bez recepty. Okres ważności leku wynosi dwa lata, po czym jest on zabroniony. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci, w temperaturze otoczenia nieprzekraczającej 25 stopni Celsjusza.

Recenzje

Lek "Acetal C" jest bardzo popularny wśród pacjentów i lekarzy. Właściwie dobrana kompozycja ma doskonały wpływ na układ oddechowy, redukując i eliminując flegmę. Kilka dni po aplikacji, pacjenci zauważyli pozytywne wyniki. Najważniejsze jest uwzględnienie zaleceń lekarza i nie zapominanie o odbiór funduszy.

Lek może być podawany dzieciom, ale pod ścisłym nadzorem lekarzy. Lek ma pozytywny wpływ na ciało dziecka, ale tylko przy rozsądnym spożyciu.

Ponad osiemdziesięciu procent pacjentów było zadowolonych z rezultatu po użyciu tego leku, więc można śmiało powiedzieć, że uzasadnia wszystkie nadzieje i dobrze radzi sobie z suchym kaszlem i usuwa powstałą plwocinę.